Doctori de care sa NU te feresti (2)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oni_mihaela spune:

Ariadna...scuze O sa dau un miel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ucam spune:

Buna burtici si mamici! fetelor a-ti nascut careva cu dr. ion ionut de la giulesti?puteti sa-mi impartasiti si mie din experienta voastra,face cezariana la cerere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

buna, eu sunt insarcinata in 11s.si nu m-am decis asupra dr.
am de ales intre ion ionut-giulesti(care nu este adeptul cezarianei), dr.brasoveanu-sp.ilfov(fost titan); anca popa-sp.cantacuzino.mentionez ca este o sarcina obtinuta prin stimulare am sopc, iar in trecut am ramas insarcinata pe cale naturala dar bebele era bolnav, asa ca am facut avort terapeutic la 18s.
sper ca-mi intelegeti nelinistea, nehotararea si disperarea in acelasi timp de a avea un medic capabil si sufletist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iudita16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufoasalaura

buna, eu sunt insarcinata in 11s.si nu m-am decis asupra dr.
am de ales intre ion ionut-giulesti(care nu este adeptul cezarianei), dr.brasoveanu-sp.ilfov(fost titan); anca popa-sp.cantacuzino.mentionez ca este o sarcina obtinuta prin stimulare am sopc, iar in trecut am ramas insarcinata pe cale naturala dar bebele era bolnav, asa ca am facut avort terapeutic la 18s.
sper ca-mi intelegeti nelinistea, nehotararea si disperarea in acelasi timp de a avea un medic capabil si sufletist.

iti recomand cu caldura pr dr.Hamid de la Filantropia, e si la Medicover Pipera
eu am nascut 2 copii cu el, nici o nastere nu a fost programata si el a fost prezent la ambele
este cunoscut ca prefera nasterile naturale, dar nu este absurd cand este cazul apeleaza la cezariana fara probleme; spre ex eu am nascut primul copil natural, insa la cel de-al doi-lea am facut cezariana de urgenta
este ffff sufletist, a stat langa mine cat a durat travaliul (8h)si la cezariana a venit desi era in noaptea de revelion

alegerea iti apartine

multa sanatate iti doresc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Buna fetelor.
As vrea sa stiu si eu ce parere aveti despre d-na dr Gero Vasilika. Ea imi urmareste sarcina si voiam sa stiu daca vine sau nu la maternitate cand ar trebui sa nasc. Mie mi se pare f draguta si de cate ori am intrebat cate ceva mi-a raspuns.


Laura

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiralu spune:

Buna seara mamici (sau noapte buna ?!)
Eu merg la Filantropia la Profesorul Peltecu, si am si doua prietene care sunt asistente acolo.
Draga Sansiju, sper ca iti mai foloseste acest raspuns despre Filantropia.

Mie Filantropia mi se pare un spital remarcabil de bun pt romania, curat si corect, si sunt ff multumita de doctorul meu, Prof. Peltecu, un profesionist care iti transmite un semntiment de incredere minunat! Nu e chiar usor accesibil , dar merita.

Prin spital am mai auzit lucruri foarte bune despre dr. Haiduc, dr. Hamid si dr. Ediz, si nu prea bune despre dr. Gheorghe (o ea) si dr. Popescu (un el).
Despre dr. Haiduc, care e foarte popular si destul de accesibil cred, stiu ca are multe multe paciente multumite (printre care si niste prietene ale mele). Si daca l-am identificat corect pe la garda pe acolo, este si ff frumusel...
Numai ca, avand in vedere ca despre el nu stiu din experienta directa, m-am gandit sa iti trimit si alte pareri (contrare celor bune) pe care le-am gasit pe forum.
Iata ce au scris colegele noastre laura.s si free, la capitolul despre dr si spitalele unde ati nascut:
"L-am ales pe dr. Haiduc pentru ca, din ceea ce am citit pe forum, mi s-a parut dr. ideal. Oricat m-as stradui, nu pot sa impartasesc aceeasi parere. Mi s-a parut destul de distant si putin comunicativ, iar cand a venit momentul nasterii, consider ca putea sa faca mai mult decat sa ma lase sa ma chinuiesc 18 ore aiurea. Parerea mea...
Cat despre eco morfofetale, cand am ajuns prima oara la el, deja o facusem pe cea de trim. II la medicul din Focsani si a fost f. multumit. Pt. eco de trim. III, mi-a recomandat sa merg la dr. Steriu, da' eu am facut-o tot la medicul meu, mai ales ca sapt. aceea eram plecata la mare si citisem pe net ca dr. Steriu e cam ciufuta."

In concluzie, eu subscriu parerilor bune despre Filantropia si, mai ales, despre Profesorul Peltecu, dar nu as vrea sa ma duc ca la pomul laudat..., imi propun sa contez in primul rand pe mine si pe instinctele mele, si abia apoi pe altii!... ca nu se stie niciodata ce se poate intampla!

Daca mai are cineva informatii / pareri despre Filantropia, sunt interesata!
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

va rog mult daca puteti sa imi dati si mie nr de tel al dl dr olaru gabriel de la bucur

Mamica mandra a lui Dani si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

Va rog mult daca se poate sa imi recomandati si mie un dr bun la spitalul municipal....eventual niste detalii despre cum se poarta cu pacientii, un numar de tel. orice ar putea fi de ajutor.
va multumesc mult
p.s vreau sa imi schimb medicul si trebuie sa gasesc altul A.S.A.P

Mamica mandra a lui Dani si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui antguess

Va rog mult daca se poate sa imi recomandati si mie un dr bun la spitalul municipal....eventual niste detalii despre cum se poarta cu pacientii, un numar de tel. orice ar putea fi de ajutor.
va multumesc mult
p.s vreau sa imi schimb medicul si trebuie sa gasesc altul A.S.A.P

Mamica mandra a lui Dani si 6+


Buna
Eu voi naste in decembrie..sunt la odiseea de ian-feb
acum am 21 sapt si dupa ce am trecut prin mana a doi dr care m-au dezamagit ca la carte (unul de la polizu, altul de la pantelimom), am ajuns la dr Tufan Cicerone de la municipal in urma recomandarii unei prietene..Este un dr tanar, care isi da interesul pentru fiecare pers in parte..la mine nu se stie sigur cum va decurge nasterea, natural sau cezariana din cauza placentei jos inserate care nu s-a ridicat pana acum deloc..este un om foarte deschis dar si foarte direct, iti raspunde la toate intrebarile..iti da sfaturi si nu te sperie aiurea
despre nastere..am auzit lucruri bune de la mamici care au nascut cu el dar probabil voi vedea si eu atunci cum va fi
Daca vrei mai multe detalii iti dau pm cu datele, nr telefon, clinica..tot ce vrei sa stii
multa bafta si sarcina usoara si la termen iti doresc

Simo 21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

buna shine, ti-am trimis un pm


Mamica mandra a lui Dani si 6+

Mergi la inceput