Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(59)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

la multi ani clody

luckyblue nu iti fa griji..si eu am un mic in burtica...si ely poate sa iti povesteasca o poveste lunga despre bebe care parca isi muta mobila prin garsoniera.....unii bebei sunt mai activi, alti mai cumintei (cam asa am obersvat eu aici la noi )

am sa va tin la curent daca la prietena mea e bebe in burtica...

33+
GUGU
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

aqua80 eu folosesc de la VICHY crema anti vergeturi..pina acum sunt foarte multumita (chiar daca sunt cam lenesa si citeodata uit da ma dau )

33+
GUGU
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata buticutze,

Vad ca ati fost tare harnicute de ati dat gata inca un capitol...doar sunteti ...nu?!

Clody iti urez si eu la multi ani, sa ai parte de un bebe sanatos, mumos si o nastere usoara si la termen.

Revin, merg sa citesc din urma...

http://bd.lilypie.com/JP1np2.png

35+ Alessia-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

Buna fetele,

nu scriu eu chiar in fiecare zi, dar sa stiti ca va citesc mereu.

Legat de durerea de picioare - si pe mine ma dor, desi petrec destul de mult timp in pat. Eu credeam ca de asta ma dor. Ma trezesc uneori noaptea si ma doar picioarele, dar in interior, cumva ma dor oasele de sus de la pulpe pana la gambe.

Gata, de azi nu mai iau Gynipral. Astept sa ajung la doctor sapt viitoare sa vedem cum se prezinta treaba.
As vrea sa merg de pasti la rude, la 1 ora de bucuresti. Sper sa ma lase doctorul.

Azi am schimbat si eu saptamana (29 sapt implinite). Hura!

Imi e o pofta nebuna de ciocolata calda, dar din aia adevarata, nu din plic. Am gasit o reteta si cred ca ma apuc de treaba :)

Reteta e pe link. Atentie e cu chilli, dar cantitatea poate fi f redusa. Oricum va anunt ce a iesit.

www.steaming-cup.com/aztec-chili-chocolate" target="_blank">http://www.steaming-cup.com/aztec-chili-chocolate

29 saptamani cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Hello, in mare graba 2 vorbe: Saby este mai bine, am fost internate si cu perfuzii, acum are branula si primeste antibiotic intravenos, dar suntem acasa si mergem de 2 ori pe zi la spital. Eu sunt consemnata la pat, eram foarte aproape sa nasc ieri, inca am dureri si contractii. Am clacat pe rand, ieri eu, alaltaieri sotul, duminica Saby, a fost un cosmar, va dau detalii cand voi putea sa mai scriu, trebuie sa fug in pat. Multumesc tuturor pentru gandurile bune, aveti grija de voi.

P.S. La multi ani si multa sanatate sarbatoritelor din zilele acestea. Promit sa citesc din urma si sa raspund cand ma pun pe picioare putin.

Carla, s.29 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

alinutza23 , lauraoana si picky_toto va pup si va multumesc frumos de urari vi le intorc si va urez si eu bebe sanatosi si nastere usoara




30 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
32 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

aqua80 eu folosesc un ulei de corp 100% natural de la Elemental.
Sunt multumita de el. Avem crapaturi pe mameloane si acum sunt ok.

www.elemental.ro/catalog/wellness-frumusete/cosmetice-naturale-organice-ingrijire/uleiuri-pretioase-de-corp" target="_blank">http://www.elemental.ro/catalog/wellness-frumusete/cosmetice-naturale-organice-ingrijire/uleiuri-pretioase-de-corp

29 saptamani cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

offfffffff carla imi pare asa de rau pt voi mi se rupe inima cand ma gandesc cat ati suferit tocmai acum cand este mai greu eu te pup si te imbratisez si stai cumintica in pat ca sa te refaci multa sanatate si sotului si lui saby sa se faca bine repejor

lasa ca noi asteptam sa te faci bine bine si dupa vb offff multe ganduri bune

30 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
32 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

carla AI GRIJA DE TINE!!! stai cuminintica in pat! ma bucur sa citesc ca saby este mai bine!! sa incerce sotul sa se ocupe mai mult de saby acum, ca sa poti tu sa te ocupi de bebe din burtica, sa stea cumintel acolo pina la termen...

33+
GUGU
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Maria inca putin si ajungi si tu la 35 sapt...te-ai obisnuit cu ideea ca vei deveni mamica?
Alinutza cu mare placere trimit si la voi cateva clatite...si am si gem si cioco...deci, cu ce le vreti?!
Eu iau vitamine, care au si magneziu, dar in ultima perioada am cam uitat de ele, de fapt luam azi una si maine nu... sa fie si asta problema?
Strunfita sanatate lui Bogdan
Ely posibil ca nu e nici un motiv de ingrijorare cu analizele..oricum eu iti tin pumni
Carla, voi ce mai faceti?!Cum va mai simtiti?
Restul fetelor sanatate multa si multi

Trebuia acum 2 sapt sa imi da doctorul sa fac analizele, i-am spus cand am ajuns acolo, a zis ok, dar dupa ce am vazut-o pe bebelina la eco, am uitat si eu si sotul de analize...asa ca nu cred ca le mai fac, nu le mai gasesc rostul...mai ales ca mai am doar 30 de zile pana la termen...si daca bebe vrea sa vina mai repede, la ce imi mai folosesc analizele?!
Diseara avem programare la doctor, sunt curioasa sa vad ce mai face bebe, mai ales ca nu prea mai are loc in burtica...sper sa nu mai doarma ca data trecuta...

Ma duc sa ma pensez si apoi sa il scot pe Picky la plimbare ca se tot uita la usa si la lesa....si ar fi si pacat sa nu il scot, ca e asa frumos afara...soare, cald...




http://bd.lilypie.com/JP1np2.png

35+ Alessia-Stefania

Mergi la inceput