Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (35)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

pooh, eu sincer cred ca a gresit dr. cand ti-a spus. E chiar prea mult. N-ar trebui sa te ingrijorezi defel, n-are cum, sigur e o greseala. Ori n-ai inteles tu bine ori el a gresit. iti dai seama ca daca lui i se parea a fi in neregula, atunci iti zicea. Nu-ti fa ganduri negre degeaba sau daca chiar nu esti linistita defel, mai mergi la cineva la un eco. Eu totusi cred ca s-a gresit.

Anamaria lui Iulia (23.03.2006) si 23+ cu
Nasterea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Cocorina, alexutza, felicitari pentru fetite!

Moniland, ioi ce bine te inteleg, zici ca boliram impreuna, sper sa-ti treaca racelile astea, eu sunt tare frustrata, aseara, la mai mult de o saptamana si aveam 39.6 (timpan). Azi ma duc la f-un dr ceva.

Motana, nu, eu nu advocatesc impotriva la stem, eu is doar foarte confuza, zic si io ce gasesc si ce ma nedumereste, la dezbatut, cum ar veni, mai ziceti si voi altfel, sa vadem ce iese. Mie doar nu-mi place teroarea ca mijloc de convingere, prefer ratiunea, problema e ca atunci cand vine vorba de copilul tau, ratiunea se cam duce si e nevoie de cate doua auto-palme...

Mamici de baieti, pe mine ma termina nuanta de albastru care se foloseste la uz curent pt baby-boy. Si tot ce am luat pana acum e vernil sau galben, de zici ca nu stiu ce-i acolo, dar pur si simplu nu le pot alege alea de pe raft. Voi ati gasit ceva albastru mai interesant?


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mom me  www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">
#1     #2     #3  [-0.15]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

buna fetelor,

Dria ma bucur nespus pentru vestile bune! Uraaaa!

Blanca la multi ani pentru ieri!
Poze cu bluzitele/rochitele despre care tot vorbiti are cineva? as merge si eu sa imi iau ceva insa e departe de mine locatia magazinului dar daca vad in poze si imi place ma mobilizez.

Giova felicitari pt rezultatul eco!
Referitor la intrebarea ta, la mine s-a intamplat sa apara zmeurelul dupa o singura ocazie in care nu am avut protectie in casa si nu stiam ca am ramas fara. Insa in secunda doi dupa ce ne am revenit din soc, cand am aflat ca sunt gravi, ne am bucurat foarte mult si ne gandim ca este extraordinar sa fie de varste asa apropiate fratiorii.

Alinutza merci frumos de raspuns. Eu voi naste inaintea ta un pic. oare voi intalni aici pe cineva care va naste in aceeasi per.? poate ne gasim pe acolo si putem sta in aceeasi camera. Hihi, eu nu am insa cum sa stiu exact cand nasc deoarece imi doresc sa se intample natural, ca si cu Milan, iar el a venit cu 2 sapt mai devreme de termen.

Apropo de intalniri, sa stiti ca se mai pregateste un baby expo la polivalenta in luna mai si daca veniti la targ intr una din zilele de expo puteti aranja o intalnire acolo. Poate vin si eu. Ideea cu intalnirea la babyexpo au avut o si mamicile de clopotei(de ai lui fi'miu) anul trecut.

Galarina imi pare rau de cazatura si sperietura voastra. Bine ca sunteti ok!

Moniland la Mothercare -in galeriile feeria de langa baneasa shopping gasesti carucioare, dar mai bine te uiti pe site ul mothercare si vezi daca ce iti place au si in magazin. ca nu au prea multe modele.

Mqqm eu sunt fan culori deschise pt baietei. Camasi si tricouri,malete, roz si lila are Milan in garderoba. Si primul carut e cu roz, hihi, ca l am luat inainte sa cunoastem sexul si eram convinsa ca va fi fata. Acum va fi bun si pt frati -su, hihi



Ema cu bebe Milan (7.02.2008) si bebe mic (DPN 31.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

buna seara!
mqqm uite ce am gasit eu http://gi99.photobucket.com/groups/l317/FY23PHIU6R/S2021597.jpg
in rest am gasit doar albe sau bleu. trebuie sa mai caut si altceva.

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006)
si Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

Moniland tot acolo mai sunt Miniblu si Prenatal, magazine de bb ce au si carucioare.In partea cu mall ul eu nu am vazut magazine cu puericultura, doar cu hainute.

Ema cu bebe Milan (7.02.2008) si bebe mic (DPN 31.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Ema, ce-i malete? De acord cu tricourile, dar salopetelele? Chiar azi scriam pe alt subiect cum are fiu-miu poze cu salopete roz, (ca deh, nu se stia ce e si m-am riscat printre altele si cu "putin roz") si ce-mi aud urechile acum cand vede cate-o poza in care-i imbracat cu ele asa ca incerc s-o tin mai domol. Dar lila, mov mi-ar place, da' n-am vazuuut. Fiu-miu cand s-a nascut avea chiar si o rochita cumparata, ca deh, asa m-au ghidat pe mine simturile.

pogos, sunt frumoase, ultima e un albastru excelent. Mie nu-mi place bleu ala ce da inspre gri, metalic, imi place ala tropical, mai caldut (cam ca reclama asta de pampers de pe margine) si nu vad nik asa pe-aici.

Ce-mi place sa belesc ochii la hainute cand puneti poze, hihi.


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mom me  www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">
#1     #2     #3  [-0.15]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

mie mi-ar placea sa gasesc ceva rosu, maro, ceva mov...dar nu am vazut nimic de genul asta.

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006)
si Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

mqqm super tare faza cu rochita, hihi

maleta e o bluza cu maneca lunga gen helanca dar fara gatul acela rulat


edit
vroiam sa va arat niste pozici dar nu imi iese.
a postat o mamica poza din album ,cu bluzite, cum ai facut, poti sa imi dai si mie indicii please?



Ema cu bebe Milan (7.02.2008) si bebe mic (DPN 31.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

despre postarea mea e vorba ema?

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006)
si Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

da Laura eu de pe webshots vreau sa dau link

Ema cu bebe Milan (7.02.2008) si bebe mic (DPN 31.07.2009)

Mergi la inceput