Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (35)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Galarina spune:

Giova, esti o gravidutza foarte frumusica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coccorina spune:

Doamne ce in urma sunt....
Nu am intrat de 2 zile - dar am motivatie - si am si vesti bune si vesti un pic proaste.
Bbelina e 100% Isabelle!. E foarte bine , are 476gr la 22 sapt., totul pare normal cu exceptia rinichilor care au o mica dilatatie - dar la limita superioara a normalului- nu trebuie sa imi fac griji ci doar sa urmarim la fiecare eco aceasta dilatatie. In rest toate bune si frumoase, am vz bbelina cum manca, a deschis ochisorii, statea cu mana dreapta sub cap, foarte relaxata, manca. Dar nici stare nu avea, ca de obicei se misca de numa numa. O iubesc deja fffff mult, de-abia astept sa o tin brate!
O veste proasta, mi s-a facut rau pe patul de la eco un fel de stare pre-lesin asa, pe urma tremuram de frig, eh. Deci avem de facut investigatii: hemograma, ionograma, glicemie si EKG. Sa vedem de la ce a fost acea stare( nu a fost prima data trebuie sa mentionez) ca sa vedem ce facem.
In alta ordine de idei eu ma simt foarte bine, un pic cam obosita doar si as dormi mult...si bbelina e foarte bine ceea ce ma face fericita. Tati a fost impresionat f tare sa o vada (e a doua oara).
Altfel nu prea stiu ce sa mai spun, trebuie sa recuperez ce ati scris. Poopici si bbei sanatosi.

viitoare mamica fericita!!! 22+
Zambeste, viata e frumoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza1181 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Galarina

Alexutza, felicitari pentru fetitza!

Pooh, este julit bine, m-am bucurat ca nu e rupt, doamne fereste! Felicitari pentru bb dolofanel! Matza mea avea 338 grame la 21 de saptamani dar m-am uitat in tabel si era in grafic. Vad ca in saptamanile urmatoare greutatea creste vertiginos. De fapt se vede si la burtica mea.

Vreau caldura, m-am saturat de atatea haine!!!! Sa vina vara sa purtam rochite!:) Uite asa: http://www.nicolematernitywholesale.com/items/maternity-dresses/list.htm

Pupi!



mersic mult!!!asa de draga imi e cand misca!!!
daaa !!! si eu vreau caldura ca m-am saturat de hainele astea blindate!!


+20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

alexuta1181 felicitari pt printesa
cocorina felicitari si tie pt fetita
giova ce bine se vede bebe al tau
eu am pus pozici sunt din decembrie 2008 sunt in stanga jos ca nu stiu sa le pun in prim plan
http://s603.photobucket.com/albums/tt113/monica2008_album/

monica mamica in devenire+26denis stefan
doamne ajutane sa avem bebici sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

lorelay_28 imi cer scuze dar modelul de cerere il am in calculat. de la servici, am crezut ca o e salvat si pe stick dar nu e, maine dimi cum ajung la servici iti scriu

Moni imi pare rau ca esti racita sa treaca cat mai repede

eu azi am fost la ervic dupa 3 saptamani...groaznic...dupa 2 ore de stat pe scaun am crezut ca ajung la spital...intepaturi si dureri la greu, noroc ca mai merg maine si vineri si gata intru in concediu de odihna

eu o sa nasc tot prin cezariana si de data asta, a fost greu a 2 a zi cand m-am dat jos din pat, dupa 3 zile n-am mai avut nimic, dupa 6 saptamani faceam si abdomene usoare, nu ma ridicam pana sus, doar asa ctiva cm de la podea si nu ma durea nimic, acum depinde de fiecare , eu sper sa ma refac repede si de data asta

in leg. cu celulel stem nu sunt hotarata, mai ma gandesc, mai am timp de gandire...

fug in pat ca maine iar o sa satu intelepnita in scaun 6 ore

_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 26+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Laurita, bine ai venit si iti doresc o nastere usoara si un copilas sanatos. Legat de data nasterii depinde de cat de exacte sunt masuratorile dr. Oricum copilasul sta in burtica fix.... nu stiu cate zile de la concepere sau asa ar trebui, oricum e stabilita data nasterii copilului. Acum mai e si varianta ca sa fii ovulat mai repede sau mai tarziu in luna aceea si de aceea diferenta de calculul datei nasterii. Mai vezi pe parcurs cum se schimba.
Motana
Elena, ti-am citit mesajul mai devreme si am luat si eu sticla de apa langa mine. Mi-am amintit ca e bine o hidratare cat mai buna a organismului.
Pooh, ce bebe urias ai. Eu cred ca la urmatoarea eco isi revine, adica au gresit masuratorile. Adica si Molnar greseste?
Patricia, nici eu nu stiu nimic de muffi. Ma gandesc la ea si sper sa fie bine si ea si leutul.
alexitza, Felicitari pentru !
Giova
Mony, Felicitari pentru TT!
Andreea, eu nu am fost atat racita in toata viata mea cat am fost in astea 5 luni. Dar la vara scap. Azi m-a durut si pe mine cam tare spatele de nu-mi gaseam locul la birou. Diseara ii voi cere sotului sa-mi faca un masaj .
Bravo cocorina pentru Isabelle!!! Pacat de chestiile nasoale prin care trecem in sarcina. dar f. bine ca faci investigatii pentru depistarea eventualelor probleme. Sper sa nu fie nimic grav.
Adriana,

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Fetelor, sotul meu merge sapt viitoare in Bucuresti (serviciu) si mi-a zis ca se opreste la Ikea sa vada de mobilier pentru fetite. Dar si eu vreau sa vad. Altceva pentru copilasi (carucioare) gasesc in Baneasa Shopping?

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Am pus pe prima pagina link-ul cu greutate bebelusului in burtica. Ca sa stiti cand veniti de la eco cat de grasut este copilasul.

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coccorina spune:

Moniland, Monica multumesc pentru gandurile voastre. E adevarat - dupa cum s-a mai spus - ca acest forum ne tine moralul sus.Maine merg sa fac investigatii si revin cand am rezultatele.

Dria ce ma bucur sa aud vesti bune, ca tare m-a impresionat povestea ta!!! Sa ai bbic sanatos si frumos iti doresc.
Ma duc sa mananc ceva ca tare mi-e foame si pe urma la somnic ca nu am dormit azi

viitoare mamica fericita!!! 22+Isabelle
Zambeste, viata e frumoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Moniland,eu sper sa fi gresit Molnar,ca tare urias ar fi altfel bebelusul....Am povestit cu o tipa,care avea bebeul la 26 saptamaniundeva in jur de 1100 grame.....si bebele nu a pus atat de mult in urmatoarele saptamani.....tipa a nascut o bebelina minunata,insa sub 2500gr....deci tot ce se poate.....Oricum,sunt destul de stresata,ma tot gandesc daca e ceva cu Incerc sa ma linistesc,sper in cateva zile sa-mi revin.....So,te duci si tu la Bucuresti la cumparaturi?Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 26+

Mergi la inceput