Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (35)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

MOni, bine ai revenit! ne-ai dat emotii!! insanatosire grabnica!
si eu in sarcina asta am fost mai racita ca oricind, am avut 3 raceli mari. de obicei eu sint rezistenta, maninc vit -kiwi, grapefruit, lamai-dar nu are importanta si am fost foarte receptiva la orice microb adus de fie-mea.
Proteine stiu ca sint multe si in ciuperci, in nuci, alune, migdale.
copilul ia din resursele tale, stai linistita.
si eu la rebecca nu suportam carnea, cam pina prin trim 3, pe urma am mincat. nici acum nu ma omor dupa carne, nu maninc zilnic, in schimb imi place brinza gen danish white, cu rosii, numaia sa ceva as minca.

nici tu nu stii nimic de Muffi??tare mi-e teama sa nu fi patit ceva...

Motana, asta e ritualul de dimineata, probabil asa ma va tine pina nasc, dar nu ma deranjeaza, atita timp cit peste zi mi-e bine. cine stie cum percepe organismul meu sarcinile, ca am vazut o emisiune tv despre dischinezii biliare, chiar sunase o tipa insarcinata si i se explica ca organismul o percepe ca pe ceva strain si produce mai multa bila, care in loc sa se duca la intestin se revarsa in stomac, ma rog, ce am inteles eu pe acolo. dar din cauza asta presupun ca am balonari si gaze insuportabile, cine stie.
peste zi ma simt chiar ok, am energie, de f multe ori nu simt ca sint insarcinata, mai ales dimineata cind burta este mica-mica efectiv nu o simt in plus. insa seara ma omoara gazele si iau triferment acum zilnic.

Galarina, ce sperietura! bine ca nu ai patit nimic!
si eu era sa cad intr-o dimineata in timp ce traversam pe zebra, am niste pantofi cu talpa mai alunecoasa si dungile alea albe sint si ele alunecoase, dar din fericire am un echilibru extrem de bun si m-am redresat imediat, dar mi se aruncase un picior in fata si as fi cazut exact pe spate probabil. brrr...

Blanca, asteptam poze! si bineinteles ca ar fi tare dragut daca am organiza o intilnire.
cu fetele de la odiseea trcuta ieseam des, s-au legat prietenii trainice si este foarte placut.
voi in ce parcuri va veti plimba copiii??
noi in tei, circ, obor, plumbuita....

Patricia s21 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Da,mai,da' nu-i prea mare?Sper din toata inima sa fie totul ok,sa fie sanatos si sa nu avem probleme/complicatii din cauza greutatiiPooh,mami de Timea(15.06.05) si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Galarina,bine ca sunteti bine toti trei.Piciorul e julit rau?Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Alinutza78,pt. infectia urinara am luat augmentin 1 mg,timp de 10 zilePooh,mami de Timea(15.06.05) si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Mi-au venit actele de la Cord Blood, prin mesagerie rapida.
Urmeaza sa le studiez si sa ma hotarasc.

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Atat e de mare burtica 26+ Robert Constantin
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Monii- bine ai reaparut! bine ca bebelusele sunt bine, mie tusea mi a trecut cu sirop de patlagina; nu durerea e problema la mine la nasterea naturala, ci frica de complicatiile care au fost la prima nastere;


tuturor

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine ! si binecuvantarea, a venit... sapt.20 cu Daria, INIMA, A INIMII MELE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza1181 spune:

buna burticilor,

am fost ieri la eco si am o minunatie de asa ca va rog sa ma treceti si pe mine la listuta;bebelina era in continua miscare si e sanatoasa dar placenta a inceput deja sa imbatraneasca si mi-a marit doza de clexane la 0.6 in fiecare zi si trebuie sa ma odihnesc mult mai mult;va citesc in fiecare zi si datorita voua am un moral foarte ridicat si sper sa ajung pana la 7 luni macar ;pupici la burtici

+20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galarina spune:

Alexutza, felicitari pentru fetitza!

Pooh, este julit bine, m-am bucurat ca nu e rupt, doamne fereste! Felicitari pentru bb dolofanel! Matza mea avea 338 grame la 21 de saptamani dar m-am uitat in tabel si era in grafic. Vad ca in saptamanile urmatoare greutatea creste vertiginos. De fapt se vede si la burtica mea.

Vreau caldura, m-am saturat de atatea haine!!!! Sa vina vara sa purtam rochite!:) Uite asa: http://www.nicolematernitywholesale.com/items/maternity-dresses/list.htm

Pupi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns icmanu spune:

Buna fetele,

Vad ca vorbiti de nastere. Eu tare as vrea sa nasc in apa, am inteles ca e mai bine. Avand in vedere ca pana voi naste vor fi dechise deja doua clinici particulare in Constanta, care vor avea asa ceva, cred ca asa voi face.

In rest noi suntem bine, ma cam deranjeaza picioarele, ma dor daca stau mult in picioare.

Va pup pe toate!

25+

http://bd.lilypie.com/E9zmp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Am fost si noi la dr. maimutica mea dormea, mi-a facut si 3 poze in 4D si una cu obiectul din dotare ca sa-mi intre bine in cap ca e BAIAT. se vedea foarte bine, dar dr. nu a insistat asupra organului masc. ca sa nu ma mai deprim. Bun dr. am.
Bb e ok, mai mare cu 3 zile decat trebuie....are 665 gr...va fi un baban ca si frate-su'.
Col inchis, totul ok, acum e cu capul in jos, dar inca se mai poate invarti, are loc.
Mi-a zis ca mat. privata de langa mine se deschide prin iunie si ca o nastere normala ar fi 1500 euro, cezariana 2000 euro. Mi-a zis ca mergem si la cealalta daca vreau sa nasc acolo, depinde de mine... Mai bine zis depinde de al meu sot daca face banii astia pana in iulie. Eu m-am tot gandit si nu stiu daca se merita sa dau atatia bani pt. 3 zile de cazare. caci, vorba dr. daca bb face complicatii tot la bega sau odobescu ajunge.

am fost si am papat la mall cu al meu sot. acum mi-a venit acasa, nu se simte bine, n-are de lucru, n-are bani....si sta pe capul meu.

revin dupa ce pun poza de la eco, caci nu mi-a mai inregistrat nimic, am uitat sa-i spunem.

intre timp recuperez si cu cititul.

_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput