Nou stil de viata (265)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna seara,

nu stiu ce e cu mine, da' mi-e somn. Saptamana asta am baut zilnic cafea .

Zuzi, e urata vremea aici, adica frigut si nici urma de soare.

Lou, spor la bucatarit.

Claudia, asa-i ca e bine sa fi independenta?

Vik, si eu zic ca arati tare bine, probabil la 64kg ai fi foarte ascutita la fata.

Delia, sa ai spor.

Carmen,. Cum mai e cu sanatatea?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Crystina

Madelaine

Tzuni, Vio, Anda, v-am trecut si pe prima pagina. Doamne ajuta, sa treceti cu bine peste ce v-ati propus. Suntem cu gandul alaturi de voi.

Vik, sunteti adorabili cu totii.

Clau, bravo!

Delia, bafta cu proiectul.

Daniela, succes si tie cu testele.

Anda, Ruxi, , somn usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Ruxi, gand la gand, :). Multumesc, suntem bine, incercam sa ne crestem imunitatea cu Baraka (ulei din seminte de chimen negru).
Ia si te odihneste, .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna seara fetelor!!!

Va multumesc din suflet pt gandurile bune, au functionat, si azi am fost ok cu rapoartele...desi ceva adaugiri a avut de facut. In sfarsit...cred ca ii e frica sa nu isi piarda si putinii oameni de incredere pe care ii mai are.

Tzuni...ma gandesc la voi
Anda...ma gandesc si la tine Marti...

Si nu mai zic ca la sor'mea ma gandesc mereu....sper sa fie bine. Chiar adineauri am vb cu ea...si mi-a povestit in mare ce s-a mai petrecut...sper din tot sufletul sa fie tot raul spre bine.

Acum va poop si va urez Noapte Buna...ca merg sa imi culc copilasii mei iubiti!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara!
De data asta vin eu dupa sora-mea.
Fetelor, si mai ales Carmen multumesc mult pentru gandurile voastre. Chiar am nevoie. Inspectia inca nu s-a incheiat, dar au avut loc schimbari radicale. S-a schimbat conducerea, adica seful meu a renuntat si a venit altul. Este foarte greu dupa 12 ani cu acelasi om. Problema este si ca cel care a venit nu stie nimic, nu stie romana. Greul d-abia acum incepe. Si ca sa pun capac la toate, mai am si colegi sau colege care s-ar putea sa ma "sape". Insa sper sa ma descurc si sa mergem mai departe.
Tzuni maine o parte din gandurile mele vor fi indreptate catre voi.
Crystina si Madelaine, La Multi Ani! cu sanatate si fericire!
Sa nu uit: Raportul de ieri: 65,8 kg, deci stagnare si se pare ca imi vin si "rusii".

Fetelor vreau sa va intreb ceva, dar sa nu credeti ca am luat-o razna: eu de cand ma stiu sunt o pesimista si o negativista. Nu vreau sa cred in superstitii, dar acum 2 saptamani am spart acasa o parte dintr-o oglinda, iar ieri, la servici am spart si o oglinjoara care o aveam pe birou. Ce credeti? Carmen este ca am innebunit?

Va las acum ca sunt super obosita si mai vreau sa vad si 2 episoade din Lost. Sper sa nu adorm.
Pupici la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Tzuni am sa ma gandesc la voi maine.. Iti tin pumnii sa fie totul sa va iasa planurile

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui violeta70

Fetelor vreau sa va intreb ceva, dar sa nu credeti ca am luat-o razna: eu de cand ma stiu sunt o pesimista si o negativista. Nu vreau sa cred in superstitii, dar acum 2 saptamani am spart acasa o parte dintr-o oglinda, iar ieri, la servici am spart si o oglinjoara care o aveam pe birou. Ce credeti?

Va las acum ca sunt super obosita si mai vreau sa vad si 2 episoade din Lost. Sper sa nu adorm.
Pupici la toate fetele


Daca ti-a mai trecut si o pisica neagra prin fata si o baba cu galeata goala e clar ca mai bine stai in casa. Acum pe bune, nici n-ar trebui sa te mai gindesti la asta. Incearca sa gindesti pozitiv! Stiu ca ti-e greu, si eu am fost (si mai sint uneori o negativista) dar incerc sa scap de obiceiul asta de a vedea totul in negru. Si trebuie sa recunosc ca atitudinea pozitiva face minuni.

Ruxi, si mie mi-e sooooomn, saptamina asta a fost tare grea si inca nu s-a terminat! Prin urmare ma duc la somn si astept weekendul cu nerabdare.

Carmen,


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Violeta, ceea ce ti s-a intamplat inseamna ca ....ai ramas fara doua oglinzi! Eu sunt de parere ca daca crezi in superstitii, se implinesc. Pt ca te auto-sugestionezi. Daca lasi sa treaca intamplarile astea pe langa tine e ok, nu se intampla absolut nimik

Gabrielama, te-ai intors? Esti vie?

Ma duc si eu la culcare ca dimineata...stres mare!

Mephala multumesc si va multumesc tuturor pt gandurile bune!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

www.youtube.com/watch?v=VCAx2YciYx8&eurl=http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134738&whichpage=13" target="_blank">MELODIA MEA ZILNICA

si....

www.imdb.com/title/tt0846789/" target="_blank">SECRETUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Cafeluta si ceaiul si tot ce mai doriti e gata.

Tzuni tin pumni si ma gandesc la tine.

Anda si Vio la fel si pentru voi toate gandurile bune.

Vio nu iti face ganduri negre ca nu are rost.

Ruxi multa odihna.

Delia bafta cu proiectul.

Claudia la multi ani si tot ce iti doresti.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Buna dimineata.
Tzuni , tinem pumnii si ma gandesc la voi.Asteptam vesti.

Marilena, eu servesc ceai, incerc sa nu mai beau asa multa cafea ca incepe sa ma deranjeze stomacul.

Carmen,

Anda, ma voi gandi si la tine marti si asteptam sa iasa cum iti doresti.
Pana la urma cu ce te-ai cadorisit?Ai cumva vreo reteta cu rhabarber?

Claudia, felicitari pt masina.Mie sa sti ca-mi place mai mult sa merg singura decat cu al meu langa, fiinca sunt mai sigura pe mine singura.

Violeta, nu te mai gandii la tot ce-i mai rau.Ai zis ca esti pesimista si negativista, dar totusi ai o varsta, de ce nu incerci sa tew detasezi de probleme, sa gandesti altfel?Ai reusit sa slabesti atat, ti-ai atins un scop, asta denota ca poti, incearca atunci sa treci si peste partea cu negativismul.Eu nu.s superstitioasa, daca o pisica neagra imi taie calea, o salut(la pisicile mele predomina culoarea negru ),iar de oglina nu mai pomenesc, mi s-a spart una mare de pe dulap acum multi ani .Nu cred in ele si uite ca inca sunt ok.Necazuri si nenorociri se intampla si fara superstitiile astea.De ce sa ne incarcam negativ, nu e indeajuns lumea in care traim?

O zi minunata va doresc.

PS_ ma intreba cineva daca sunt ok.Da sunt, doar ca am luat o pauza, cand am sa simt ca ma pot intoarce pe baraicade voi da de stire.De citit am sa va mai citesc, am sa mai scriu,doar ca nu am sa mai raportez nimic cu privire la greutatea mea.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput