Gravidutze si mamici de Cluj - 118

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Eu iar pe fuga:

Bulete de cascaval

200 g cascaval ras
75 g faina
50 g margarina sau unt
100 ml lapte
2 ouq
piper, sare

Se formeaza buletele, daca mai e nevoie se mai adauga faina, se dau prin pesmet sau faina si se prajesc!

Pofta buna!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ramonella, eu i-am cumparat la Stefi patru perechi: doua de sandale si doua de pantofi de primavara. Au modele destul de multe iar pentru numarul 20 si 23 parca costau doar 20 RON. Zicea vanzatoarea ca pentru numerele astea fac mostre si de aceea sunt asa ieftine. Restul numerelor sunt la 50-60 RON. Erau si sandale Oililly la 150 RON. Poate reusesc dupamasa sa fac poze la papucei si le postez.

Meli, asteptam sa ne spui cum a fost

Si apropo de curatenie. Eu curatenie adevarata fac de doua-trei ori pe an cand pot veni parintii mei la mine si atunci tata sta cu Stefi si eu cu maica-mea smotruim. Ultima data am facut acum vreo doua saptamani ca deja nu mai suportam. In rest facem pe la suprafata si asta e .

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velenamaria spune:

buna mamici

nu stiu ce sa mai fac cu Edi..refuza sa doarma la amiaza..se vede ca ii este somn dar ma ia de mana si ma duce la locul cu jucarii sa ne jucam sau sa facem orice altceva numai sa nu doarma..am incercat de toate..cantat, povestit, in brate, in pat..nimci nu merge...morrr...cand abia reusesc sa-l adorm in brate..doarme dus si cate 3 ore.

poate am luat-o razna..dar eu ma relaxez facand curat...dar nu prea am timp sa fac atata cat mi-ar placea mie...cu mopu dau zilnic(bucatrie,hol), aspir de 2 ori pe saptamana..baia o curat tot la 2 zile....singurul lucru ptr care mi-as lua o tanti sunt geamurile.

ANTONI..succes..habar nu am ce urmeaza sa faci ..scuze..dar iti tin pumnii.

o zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

salutare
Fetelor n am reusit sa ma intalnesc cu d na care se ocupa de curatenie dar maine sigur ma vad cu ea si daca totul e ok va spun

VICTO sunt zile in care mamaruta doarme de 2 ori /zi si zile in care mi doarme o singura data ...depinde la ce ora se trezeste
in dimineata asta de exemplu s a trezit la 9:40 si am pus o in patut la 13:30 deci clar ca va avea doar un somn
dar sincer pt mine cel mai ok e sa mi doarma de doua ori ,mai ales ca ziua se mareste ,sunt f happy sa mi doarma doua somnuri ,pot sa mi fac si eu treaba prin casa mai bine
iar seara pana la ora 21 e in pat cel tarziu 21:30 si asta cand are doua somnuri iar cand imi doarme doar o data la ora 20 sau 20:30 face nani
nu trebuie sa mergi cu mancarea in parc ,poti sa i dai sa pape si acasa ,doar nu stai mai mult de 2-3 ore in parc nu ?
depinde de programul puiului

ANCAB si fetelor poate reusim sa ne vedem maine in parcul mare

GABI multumim de reteta
MELI curaj si nu ti fie frica o sa fie totul bine
VELENA si eu ma relaxez cateodata facand curatenie ,dar numai cand sunt singura dau drumul la muzica si spor la treaba :)
ANI ce preturi super la sandalute ,mersi de numar
cum te ai vopsit ?
ANCA-S de abea astept sa ti vad noul look
IOANA-S super ca i place asa mult cadoul primit
si taticutzul tau e tare dragut ca face asemenea gesturi
ADRIANA baftaaaaaaaa

SA NE VOTATI SI SAPTAMANA ASTA ,VA MULTUMIM MULT, MULT
http://concurs.pampers.ro/profile/26785

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

acum ne-am intors de afara si l-am pus pe stefan la culcare...e rupt...nici mic n-a mai zis dupa ce l-am pus in pat...a alergat doua ore dupa porumbei, s-a jucat la nisip, s-a urcat la tobogan , a trecut prin tunelele alea de plastic si a invatat sa intre si sa iasa din ele, in 4 labutze, ca nu incape in picioare, e prea inalt...ce mai...aventura...abia l-am adus acasa, obosit si murdar...

asta dupa ce a mincat singurel papica (peste cu legume la cuptor), fara prea mare ajutor din partea noastra (cu mina, bineinteles, mai avem pina la furculitza)...

Meli, iti tin pumnii! sa ai curaj!

Victo, unde mergeti in vacanta?

Gaby,

Velena, si eu m-as relaxa facind curatenie, daca nu ar fi Stefan tot printre picioarele mele, calare pe aspirator sau cu miinile in apa cu care spal pe jos. cred ca de pastile astea il duc la mama cind fac curat, sa ma pot desfasura...

Elenutza, unde esti? cum e burtica?


Fetelor, voi aveti abonament pe orange? eu nu stiu ce sa ma fac...azi m-a sunat cineva de vreo 6 ori si nu am reusit sa vorbim....se auzea tot intrerupt...desi mie imi arata ca am semnal...voi aveti probleme cu semnalul?

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

ANCA sa vezi ce doarme piticutzu acuma dupa atata alergatura
si mie mi se intampla sa mi se intrerupa semnalul de fapt aproape mereu cand vb pe mob trebuie sa stau numai la geam sa se auda bine

SA NE VOTATI SI SAPTAMANA ASTA ,VA MULTUMIM MULT, MULT
http://concurs.pampers.ro/profile/26785

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

MAGDA - Ai deja copilas mare, merge singurel, e deja independent.Am vazut fotografii frumoase cu un printisor tare dragut.

IOANA (SARA) - Eu il tin in frigider si iau in fiecare zi cu o pipeta in lingurita si asa i-l dau.Nu miroase deloc a ranced si are valabilitate pana in 2010.

Fetele din Manastur - sper sa ne intalnim in parc zilele astea.De vorbit nu poate fi vorba dar macar de facut sport.

Am tuns-o astazi pe Daria la coafeza mea.Sper sa i se regenereze parutul putin dar sa nu scapam de carlionti.
Asa-i de scumpica, ca-mi vine s-o pupacesc din minut in minut.A fost tare cuminte, n-a plans deloc, s-a jucat cu niste figurine si a si primit premiu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Alex, asa e si la mine in casa (din cauza ca e blocul de beton) nu prea am semnal pe nici o retea...acum insa eram afara.......


la ce ora va convine miine? dimineata (adica intre 9-12) sau dupa masa (dupa 4) sa ne vedem in parc cu picii? ce ziceti, fetelor? ..

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

ELENA - Nu esti singura care se chinuie inainte de somn.Daria are intervalul de 6 ore in care nu doarme deloc.De exemplu, astazi s-a trezit la 9 si am adormit-o la 15:15.Si pentru ea, mult mai interesant este sa mearga cu masinuta, sa se joace decat sa doarma.
Nu-i nimic, bine ca-s energici si sanatosi.

RAMONELLA - Si eu i-am luat Dariei, de la Alesd niste ghetute de primavara marimea 21 care au fost 45 lei.In orice caz, preturile sunt super si calitatea la fel.Mai erau pantofiori de vara gen balerini cu breteluta, tare draguti.Abia astept sa mai mergem sa vad ce-i mai iau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

am ajuns acasa, a fost nasol dar a trecut.acum sunt sub efectul distonocalmului,diazepamului, advil, indometacin, hihi, de toate am bagat in mine.mersi mult de incurajari fetelor, mai ales puisor, m-ai convins. am zis ce parere vine prima asa fac,hihi.

de Roma o sa va zic dupa ce vin, nu stiu ce si unde cu cazarea ca o tipa rezolva, eu sunt in aer...

ma duc sa ma intind ca-s rupta de la atatea sedative.mersi inca odata.

mie imi convine intalnirea inainte de masa maine. si unde?

Mergi la inceput