Clopotei de ian-feb 2008 (204)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

fetelor va multumesc la toate si va ! laura D nu pot compara deloc situatia mea cu cea a lalei nu sunt deloc o victima,doar ca nu ne mai intelegem deloc,ne-0am instrainat f mult de cand am nascut,lipsa de respect etc...prea multe adunate...cred ca ne-am casatorit prea repede...a fost prea mult si casatoria si bebe,cred ca n-am fost pregatiti..
mi-e tare teama ca n-o sa ma descurc singura (material vorbind),sper sa0-mi gasesc usor ceva de lucru cu criza asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Elle sigur iti va placea tortul ala

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

A nascut Danutza noastra!!!!!

Pe 29 martie la 23:54 s-a nascut Darius. Are 4040 gr si 53 cm. Pup.


IupiiiiiiiI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma INVINGE cancerul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonab

Razvi e bine cu ochisorul, i-a trecut de tot roseata.Habar nu am de la ce o fi fost dar nu mai conteaza, bine ca nu e nimic.


Am o intrebare pt voi: stiti voi ca am o nepotica de 5 luni.De foarte multa vreme, stiuc ca de la botez am observat, ii tot lacrimeaza un ochisor, si mai are si tot timpul chestie de aia galbena, nu mult, cateodata i se mai lipeste ochisorul.Doct ei i-a zis sa o dea cu ser fiziologic, nu i-a trecut bineinteles, si apoi i-a dat ceva picaturi, da cum nu i le mai da cum iar ii curge.Si se accentueaza cand o scoate afara.
Aveti idee ce sa faca?Ca doct asta a ei nu stie prea multe.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 1 AN+
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog

www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)


ramo si robert a avut probl dupa nastere,l-am dus si la oftalmolog si pe langa picaturi tobrex care au antibiotic mi-a recomandat sa-l masez la ochisor in partea dinspre nasuc,masat asa in cerc (binenteles cu mainile bine spalate)intelegi cum?o sa vei cum ii iasa chestia aia galbena...si i se va desfunda canalul lacrimal...stiu ca mi-a zis ca masajul e cel mai bun,si daca nu se rezolva cu masajul trebuie facuta o interventie pt a debloca canalul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

YUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
AM PRESIMTIT EU BINE!!!!FELICITARI DANUTA!!!!
DARIUS GRASUNEL SA FII SANATOS SI PAPACIOS,S-O FACI PE MAMI FERICITA,SI SA AI PARTE DE TOT CE-I MAI BUN IN LUMEA ASTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Plang ca toanta. Ma bucur asa de mult pentru Danutza.... Cand am primit mesajul m-a apucat tremuratul. Abia am scris mesajul catre voi.

Danutzule, sa creasca mare, sa fie sanatos, sa va bucurati impreuna de o viata minunata!!! Primul fratior de nascut dupa clopotei....

Ce frumos!!!!

Revin mai tarziu ca acum nu mai am nimic in minte...

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma INVINGE cancerul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Bravo Danuta ce bine ai dospit cozonacelul , ditamai flacaul mare si sigur frumos ca mamica lui !
Refacere rapida si sa te vedem curand acasa !!!
Bebe Darius bine ai venit pe lume, sa fi fericit, sanatos, vesel si mancacios !!!


O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cynthia_ spune:

Buna dimineata!!!

Bine ai venit bebe Darius, sa cresti mare sa fii sanatos si sa te bucuri de parinti si de surioara si fratiorul tau.

Danutza a zis ca se simt forte bine amandoi.

Mi-am inceput saptamana foarte bine primind o astfel de veste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

neata!!!!

ce veste buna!!! a nascut dana!!! Bine ai venit pe lume bb Darius!!!

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Jelimoni, imi pare tare rau sa aud ca treceti prin asa ceva. Nu stiu exact care este situatia la voi si care sunt motivele care v-au condus catre o asemenea decizie. Tot ce-ti pot spune eu este ca un bebelus, pe langa fericirea absolut extraordinara pe care o aduce, poate genera si tensiuni intre parinti. Si nu putine. Oboseala, atentia mare de care are nevoie, lipsa de timp pentru parteneri, eventualele probleme de ordin financiar, eventuala lipsa a unui ajutor din partea bunicilor si altele pot conduce la perioade destul de dificile in relatia dintre parinti. Stiu prea bine asta pentru ca am fost acolo.
Dar parerea mea sincera (si in necunostinta de cauza) este ca nu trebuie sa va grabiti cu divortul. Daca simtiti ca nu va mai suportati reciproc luati o pauza. Stati despartiti o vreme si vedeti ce si cum. Divortul se poate realiza si peste cateva luni. Nu vad de ce graba. Mai ales ca il aveti pe Robert.

Sper din suflet sa va fie bine si sa nu te fi suparat ca mi-am spus parerea.

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma INVINGE cancerul!

Mergi la inceput