Teledon pentru DAN

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Doina, iti doresc din tot sufletul sa strangeti banii necesari. Stiu ca sunt multi oameni cu inimi mari si care vor veni in ajutorul vostru.

Succes la operatie si Dumnezeu sa va ajute

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Stefi, singuri nu vom reusi in aceasta noua "lupta".Putin cu putin trebuie sa reusim.E greu ca un copil, chiar daca are o varsta sa nu manace singur sa nu faca nimic singur, sa depinda in orice moment de o alta persoana.Pentru mine e dureros numai sa ma gandesc , caci va veni o zi cand eu si tatal lui nu vom mai fi pe acest pamant...caci suntem muritori...Lupt cu toate puterile sa ii imbunatatesc cat se poate starea de sanatate.
DOAMNE AJUTA!!!
Un strop din ceea ce se poate , aduce speranta in viata lui Dan!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Doina, multa bafta! Sa dea Domnul sa reusiti!

Lora, mami de Iustina
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133766

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Veniti alturi de noi!!! putin cu putin veti da speranta de sanatate lui Dan!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

cat am fost la recuperare la Bucuresti la Bgdasar, cu mama, era in salon cu noi un tanar de 32 de ani cu mama lui. el paralizat de la gat in jos, avea 1,98m inaltime, mama lui de 1,70m inaltime. in fiecare zi urmaream/ajutam sa-l intoarca/sa-l schimbe. era un munte de om care nu putea misca decat ochii in cap.
imi amintea mereu de Dan si m-am gandit exact la ce zici tu Doina, ce face bietul de el dupa ce n-o mai fi mama lui?!
m-a impresionat forta fizica, care spunea totul, pe care o dezvoltase mama lui in toti anii de chin de cand era paralizat. cel mai greu era cand trebuia sa fie dus la sala de recuperare, saltatul din pat in carucior, pusul in corset, imobilizarea picioarelor lungi si grele, care din lipsa controlului dar si a spasmelor o luau razna...
Doina, ma ierti daca am pus pe tapet niste detalii pe care tu vad ca nu le-ai dat, nu vreau sa te amarasc mai tare, insa poate ajuta sa ne facem o idee mai clara ce ar insemna pentru Dan sa facem diferenta!

ma inclin in fata perseverentei si puterii tale de a lupta pentru el si pentru voi, pana la urma.
ma alatur si eu voua! multa putere si doamne ajuta sa reustiti!

_

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma INVINGE cancerul! ****** un copil creste in inima mea ****** am un inger pazitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Doina, va doresc sa aveti muuulte telefoane pe ziua de azi!

Lora, mami de Iustina
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133766

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Mariaa, eu nu am dat aceste detalii caci ...parca mi-e si rusine sa le spun...nu stiu de ce...dar daca le-ai spus tu, e bine...am trecut de pragul asta...Asa este e foarte greu sa ne descurcam in asemenea situatie, il mut cu greutate caci si Dan e mate, are 1,80 si cred vreo 80 kg, poate mai mult.Dar cum bine stii mai sunt si celelalte...care nu se pot spune si ...daca parintii nu mai sunt...mi-e greu sa si gandesc...
De asta lupt sa fac tot ceea ce este posibil, sa aiba cat de cat o "independenta "a lui.Va rog din suflet , veniti pentru putin alaturi de noi si oferitii lui Dan sansa de a fi mai bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:



Mergi la inceput