"Scoala cu ceas"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaB22 spune:

inteleg...nu sunteti singura care se plange de acel concurs...am mai gasit postari pe internet (forum.portal.edu.ro/index.php?showtopic=126423 de ex) .....
Si copilul meu a participat insa el a stat la hotel cu mine iar la baraj nu a participat....
totusi cred ca ar trebui sa schimbe organizarea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Hai, ca incepe iar distractia!
Doua zile la rand copiii sunt anuntati ca se pleaca la 6 dimineata, azi li se spune ca plecarea e la pranz. Auspicii bune.

PS. Probabil ca din ceruri Take Ionescu nu poate supraveghea la fel de bine organizarea concursului precum Cristian Calude din Auckland pe cel de la Galati. Diferenta in organizare fiind la fel de mare precum diferenta de debit dintre Olt si Dunare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

vanessa incerc sa inteleg ce simti! indignata am fost si eu citind cele scrise de tine! nu e usor sa fii pus pe drumuri, sa-ti toci nervii si sa-ti consumi energia pe lucruri aberante datorate indolentei, nepasarii sau ... neputintei unora.
Felicitari baietelului tau! si tie ca il intelegi si ca-l sustii!
Copilului i s-a facut o nedreptate si cred asta chiar trebuie reclamat!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui orchis

vanessa incerc sa inteleg ce simti! indignata am fost si eu citind cele scrise de tine! nu e usor sa fii pus pe drumuri, sa-ti toci nervii si sa-ti consumi energia pe lucruri aberante datorate indolentei, nepasarii sau ... neputintei unora.
Felicitari baietelului tau! si tie ca il intelegi si ca-l sustii!
Copilului i s-a facut o nedreptate si cred asta chiar trebuie reclamat!!!



Orchis si Danut
('');


Vanessa nu mai face acum reclamatie, baiatul ei este in clasa a noua la Vianu, e licean deja, a trecut de ceva vreme peste momentul acelui concurs
( mesajul initial este din 2009)

Reclamatie poate va face Capcaunul, dupa weekendul asta
Bafta copilului la concurs, Capcaune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Si pe mine m-a rascolit subiectul ...chiar daca e vechi.

Moaaaamaaa, as face un scandal ...daca toata lumea tace si inghite nimic nu se schimba. Este un concurs, nu i se poate intampla nimic copilului pe mai departe.

Trebuie facuta reclamatie undeva la un for superior.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

Lala ai dreptate, scuze dar chiar nu m-am uitat la data!
Imi mentin totusi cele spuse...adica in toti anii astia nu s-a schimbat nimic??!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui orchis
Imi mentin totusi cele spuse...adica in toti anii astia nu s-a schimbat nimic??!!

In afara de numele ministrului educatiei nu s-a schimbat mare lucru in educatie.
Faptul ca trece o clasa de la gradinita la scoala sau viceversa, de la liceu la gimnaziu, sau ca se redenumeste o disciplina, sau ca scoala incepe in alta zi decat traditionala 15, astea sunt spoieli. Principial nu s-a schimbat nimic in procesul de invatamant. Putrezeste usor usor de 30 de ani de zile si deocamdata nimic nu pare sa-i opreasca putrefactia.
Concursul scoala cu ceas este unul din exemplele perfecte ale faptului ca elevul este pe ULTIMUL loc in prioritatile gestionarilor aprozarului numit invatamant.
S-a gandit vreunul din profesorii ahtiati dupa rezultate in CV-ul personal sau dintre organizatorii cu ochii sclipind la vederea sumelor frumoase adunate din taxele de participare ca un copil care bate o jumatate de tara trebuie sa doarma bine, sa manance bine, sa nu intre in panica daca nu-si gaseste numele sau sala intr-o locatie cu totul necunoscuta lui?

Lala_D (), fii fara grija! Capcaunii nu alearga dupa cai verzi pe pereti. Ii compatimesc insa sincer pe colegi si parintii lor, pentru nervii pe care si-i vor varsa in Olt. Ii astept luni cu impresii la cald.

Mergi la inceput