Mamici in Germania (12) Emma invinge cancerul

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiul11 spune:

La noi in familie se vorbeste de asemenea numai romaneste,la inceput a fost destul de greu pt Irina la gradinita pana s-a acomodat si a invatat limba,iar acum dupa aproape un an educatoarea este foarte multumita de ea cum vorbeste germana. Acum are si o ora pe saptamana de curs de limba,iar de la anul doua ore.
Si noi am fost sfatuiti de dr pediatru ca unul din parinti sa vorbeasca cu ea germana,dar eu nu ma bag caci nu vorbesc bine germana, mai am inca mult de invata iar sotul este plecat toata saptamana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Miriluta,ia pantofii tai cei noi si frumosi si du-i inapoi la magazin sa-i schimbe.si te rog sa nu-i zici Claudiei pe privat cum ii numesti pe socrii.scrie aici mare sa vedem si noipoate facem schimb de experienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui trischa

Miriluta,ia pantofii tai cei noi si frumosi si du-i inapoi la magazin sa-i schimbe.si te rog sa nu-i zici Claudiei pe privat cum ii numesti pe socrii.scrie aici mare sa vedem si noipoate facem schimb de experienta.


Bist du sicher Adina

EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Citat:
citat din mesajul lui trischa

Miriluta,ia pantofii tai cei noi si frumosi si du-i inapoi la magazin sa-i schimbe.si te rog sa nu-i zici Claudiei pe privat cum ii numesti pe socrii.scrie aici mare sa vedem si noipoate facem schimb de experienta.


Trischa m-am gandit si eu sa ii duc inapoi la magazin, insa cazul asta se incadreaza la ''rele tratamente aplicate pantofilor'' si nu intra la garantie. Nu e vorba ca e pielea proasta sau cusaturile slabe... ci de faptul ca ai mei plozi obraznici s-au incaltat cu ei si i-au tavalit prin casa cu randul, inclusiv Henrik, care isi rupea cu siguranta gatul daca nu ne-am fi intrebat cum de sta el asa cuminte singurel la garderoba. Pantofii astia au captuseala aurie si cum copii mei sunt ca si cotzofenele atrasi de tot ce straluceste...

Cat despre denumiri ale diverselor ''persoane'' - o sa le scriu alta data ca poate spioneaza cineva p'aici si afla cum o alint eu pe coana Mitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Hallo fetelor,

Ati scris foarte mult. Mie nu mi-e bine deloc, asa ca nu am retinut mare lucru.
Normal ca am observat ca Miri, poarta pantofi cu tocuri de 10 cm . Wow...foarte bine doamna. Eu as fi tot in fund cu ei . In legatura cu CV-urile. Am trimis si eu ( chiar daca am festvertrag) si pana acum nici un raspuns. Mi-a spus neamtzu´ ca dureaza pana la 3 luni in caz ca raspunsul e afirmativ. Acum nu imi mai fac probleme, stiu ca am trimis, daca ma accepta bine, daca nu...asta e. Poate avem noroc si primim finantarea sa putem deschide restaurantul visat si atunci pot sa le spun sefilor ( cu regulile lor cu tot) la revedere si ne vedem cand voi avea chef de mancat covrigi
Adina, te invidiez ca mergi acasa. Fratele meu si viitoarea cumnata stau in Cluj-Napoca. In vara voi fi tot acolo, pacat ca nu ne vedem. Ah.. eu sunt de acord cu Bodensee. Pot sa te ajut putin cu data? Glumesc...cand alegi e ok, mai fac schimb de ture, numai sa-mi enervez sefii si colegii ( ha ha ha)
Mai fetelor, voi vorbiti serios cu picnicul? Eu aduc ceva impreuna cu Claudia ( sau as putea aduce niste Kilepitsch- bautura Düsseldorfiana )

Cam atat am retinut. Merg cu Misterul putin in parc si apoi la somn, daca ma lasa nasul, capul, gatul, oasele ....

Va pup pe toate.

PS: Codruta, daca tot te-ai oferit eu prefer ceva cu fructe



Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Mai relelor, din toata durerea mea, voi ati retinut doar ca port pantofi cu tocuri de 10 cm??? Nu port doar pantofi cu tocuri foarte inalte, am si o pereche de balerini ..
Acum serios vorbind, eu nu sunt tocmai slaba (draga de soacra-mea isi amintea ieri cu voce tare cat de subtirica ca o trestie eram acu' niste ani...nu-ti vine sa o pupi, draga de ea ) si daca as purta si pantofi fara toc sau cu tocuri mici, as arata ca un carnat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Mor de ras. Da-o incolo pe soacra-ta.
Al meu i-a spus la mama-sa : a slabit Micha. E foarte sexy alea alea.
Soacra l-a intrebat: dar de ce a slabit? Vrea sa fie mai sexy decat mine?
El i-a raspuns: nu draga, tu ai fost sexy ea e tanara ha ha ha ha .

Tu sa te simti bine. Nu cred ca esti grasa. PUNCT!

Am uitat. Noi am fost in Altona prin 2004. As vrea sa mai mergem anul viitor, tare mult mi-a placut acolo.
Ii mai spun neamtzului pe unde vreau sa merg si-mi da replica: acum de cand le-ai cunoscut pe fetele alea ( adica voi) te-ai tot duce




Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m0oniik spune:

Claudia - eu nu pot sa vin , nu am voie sa conduc , medicul mi-a interzis ( am voie sa conduc doar 10 - 15 km pe zi ) , iar pe tren sincer nu ma pun . Vb cu Miki si poate veniti impreuna o zi - doua .
Adina - azi nu am mai ajuns la ginecolog , am termin pe joi la 8:20 sper sa nu adorm . Bebe e sanatos sa-i pupa mami piciorusele si mainutele cu care loveste burtica si joaca fotbal noaptea . Da si aproape dupa 9 ani am ramas gravida , nu a fost usor ( medicul a zis ca poate nici nu mai raman ), mereu faceam depresie din cauza asta ,dar acuma uite e mai putin .
Miri - bata la CV .
Miki - multa sanatate .
Iar referitor cu invatatul limbii , bebe al meu cum va invata 4 limbi , sotul vrea sa-l invete si saseste , nu numai germana .
Ehhh azi am primit coplimente , am fost la cump si la Rewe la Bächerei vanzatoarea mi-a zis ca arat foarte bine si nu sunt grasa , ce mi-a crescut inima , iar cand i-am zis ca deja m-am ingrasat 10 kg , mi-a zis unde ca nu se vede .

Monik 25+ www.onetruemedia.com/my_shared?z=36bbff5725b03576dc3f95&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Monik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Monik, vezi sa nu mai dormi si joi . sarcina usoara in continuare. Nu stiu ce sa zic cu venitul Ti-am spus la tel. as veni, depinde de bau-bau ( hihihi). Eu intru in Co. din 20 aprilie. Mai vorbim. Multumesc pt. urare. Sper sa-mi treaca repede si sa-mi revina simturile ( alea de nesimtita inca le mai am ).

Fug la calcat niste haine,apoi un film si poate adorm mai tarziu.



Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia74

Mariana da-ne linkul sa votam?


Nu e mai nimic de votat. Era doar o poza pe contul privat de flickr .


Citat:
citat din mesajul lui Miriluta
...asa ca m-am decis, o sa jupoi maimutele alea neastamparate si sa vezi ce pantofi imi trag din pielea lor



Lasa mai, ca se rezolva pana la urma pielea de pe pantofi.

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
27+

Mergi la inceput