Mamici in Germania (12) Emma invinge cancerul

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Miri cum pana mea poti purta fata tocuri de 10 wow eu nu am mai purtat asa ceva de 6 ani de cand am venit aici unde numai ies din adidasi, nu vreau sa stiu cat costau pantofii dar vreau sa stiu care-s maimutzele ,hai ma zau cu CV-urile alea,trebuie sa ai noroc!
Adina lui Miri ii expira contractul acusica de aia cauta altceva,zici ca arun cu pietre,nu vrei sa stii cu ce pietroaie imi venea mie acu un an sa arunc la vecinii care tocmai s-au mutat din cauta emisiunilor vizionate la tv dit-amai plasma tv pus in fata geamului ce dadea inspre casa noastra rasa proasta Dom'le unii si mai era si esszimmer acolo,ca oamanii mancau in timp ce se uitau la p...o filme ,ai tai cand merg la gradi,stai calma ca tu vei avea parte de reducere la gradi zici ca la anul ne inviti in Maldive stai linistita ca stiu doar ca a fost ideea naostra,tu ai voie sa stabilesti data da! .

EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Miri, tare faza cu pantofii..Bafta la bewerbunit.

io nu ma bag la discutii despre vorbit..dar unele mesaje scrise de fete din DE m-au ajutat. Nativii sa vb limba lor cu copii. Io am mers cu copilul la logoped, dar dintr-o perspectiva pur personala, care nu-i caraterizeza pe altii. si a fost f bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Adina da la activitati extra home ceva de genul asta,deci kinder turnen mergeti,ma gandeam ca e greu cu ei in casa tot timpul,de anul asta vor merge la gradi nu?


EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia74

Miri cum pana mea poti purta fata tocuri de 10 wow eu nu am mai purtat asa ceva de 6 ani de cand am venit aici unde numai ies din adidasi, nu vreau sa stiu cat costau pantofii dar vreau sa stiu care-s maimutzele [:D
EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'


Pai asta e ''nota'' mea personala...ca batzoasele astea de la mine, ori se imbraca elegant dar ca niste babe, ori se imbraca ca niste cow-girls...eu sunt singura care poarta aproape numai fuste si pantofi cu tocuri...si le oftic de moarte pe maciucile astea.. M-am stricat de ras ca una, pe care eu o invidiam in taina ca e slaba, mi-a zis ce ma invidiaza ca am forme si ca arat foarte feminina...mi-au crescut plamanii si mai mult (port cupe D )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

La varsta asta nu stiu unde i-as mai putea duce, unele merg la klanggruppe, "invatza" despre diferite instrumenete muzicale simple, dar eu sincer nu prea sunt incantata de idee, plus e si al naibii de scump daca tb sa platesc dublu.

Da, ii duc din sept la gradi, i-as fi trimis de acum , dar in satucul asta n-au locuri D'le, deci e o productzie de aci pe cap de locuitor , de speriat.

In casa nu prea stam, ies chiar si cand ploua macar o ora afara, cu imbracamnte adecvata of course, cand e ca azi, stam vreo 6 ore pe zi afara.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia74
vreau sa stiu care-s maimutzele [:D
EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'


Clau e vorba de copii, bineinteles. Pe socrii mei ii numesc altfel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

miri, cu Henrik ce faci cand esti la job, scuze ca tot pun intrebari, dar eu inca va mai incurc ... bravo tzie ca nu te lasi in privintza vestimentatziei, mi-e dor si mie sa-mi cumpar imbracaminte de birou, nu mai am in dulap decat blugi, tricouri si rochii de seara nepurtate .

Eu vreau neaparat sa viziztez Hamburg-ul, ar fi super dac-as reusi sa-l conving pe sotz anul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Bravo da-le clasa,arata tot ce ai,ca rafinament ca al nostru nu cunosc ele .

EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Adina, eu am inceput sa lucrez cand Henrik avea 4 luni. Ii am pe parintii mei si pe socrii care de un an, de cand lucrez, se rotesc la fiecare 6 luni. De 2 saptamani merge si Henrik la gradinita unde e Miru, dar oricum an nevoie de cineva care sa duca si sa ia copii de la gradinita si sa stea cu ei pana venim noi. Plus ca se intampla frecvent ca unul din copii sa fie bolnav si sa trebuiasca sa stea acasa si atunci ar trebui ca unul din noi sa stea cu ei acasa, ceea ce nu e mereu posibil. Oricum si eu si Florin speram ca in decurs de un an de acum incolo sa reusim sa ne ocupam de copii singuri. E tare stresant sa ai mereu pe cineva in casa, desi casa noastra e maricica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Imi spui in privat cum iti numesti socrii,ca mi-e mie 'rusine' de ce vei scoate din tine , Henrik merge la cresa Adina,dar sunt socrii 12 din 24 pe capul Cristinutzei care trebuie sa fereasca laveta de bucatarie din calea soacrei si mai stim noi ce mancaruri nu trebuie sa faca soacra ca nu se pricepe , by the way gati-si somonul ala la soacra!

EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput