Bucurii de sept-oct 2006 (162)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

Gety, eu cred ca as astepta pana dupa vacantza de vara, vorba aceea, exact cand se obisnuieste in noul mediu, e nevoita sa faca iar pauza ... zic si io, normal ca facetzi cum credetzi voi.
Eu ii dau de la 1 Septembrie, deocamdata teoretic ai mei stiu despre ce e vorba, stiu ca raman putzin singuri sa se joace cu ceilaltzi copii si cu Doamnele, acum sa vedem la practica cccum stam. Oricum aici am dreptul sa stau cu ei vreo 2 saptamani in faza de acomodare.

Oana, eu am citit mult despre metoda "montessori", CristinaGoji mi-a recomandat unele articole, da-ne daca ai timp niste idei despre ce activitatzi educative am putea face si noi acasa cu piticii. Wow, chiar e inalta fetitza, sa va traiasca.

lexi, secretoaso, si tu nu spui nimic de intalnire, ai vrut sa ne surprinzi cu poze, nu? Distractzie placuta!

Duminica placuta va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Adina, nu sunt secretoasa dar aseara am primit telefon daca sunt acasa, am zis ca da, asa ca azi ne-am intalnit. Poze nu am facut de data asta, dar nu e timpul pierdut.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
EMMA INVINGE cancerul!
Putere si iubire pentru pretioasa Emma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

AdinaF, problema e ca n-o sa mai am cu cine sa o las. Acum sta cu mama mea 3 zile din 5, iar la tatal meu 2 zile din 5. Mama vrea sa intre in reparatii capitale, adica vrea sa-si vada de sanatate si nu stiu daca mi-ar tine-o tata 5 zile pe saptamana. Sunt totusi 4 luni la mijloc: mai, iunie, iulie, august.


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mamici, haideti la .

Eu m-am apucat de recitit Odiseea. Lexi, tu stiai 80% ca o sa ai baiat.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Neatza!

Gety, buna cafeluta!

Adriana, va tin pumnii! Sa va ajute DD sa treceti cu bine peste operatia de polipi! Cate un pentru tine si pentru Dudu!

Vineri am luat rezultatul de la biopsie, iar concluzia este: Gastrita cronica cu grad mediu de activitate si Helicobacter Pylori pozitiv. Trebuie sa ajung la medic sa vedem ce tratament si ce regim alimentar imi prescrie. Insa necazul mare este ca bacteria asta pacatoasa este contagioasa si ma gandesc daca nu cumva a ajuns si la Rares in stomacel!

Tot vineri am mers si cu Rares la pediatra, la un consult de rutina. Dr. mi-a zis ca ar avea niste ganglioni reziduali pe gat, care insa nu pun niciun fel de probleme, dar trebuie urmariti la raceli, gripe etc. Cu greutatea stam prost, dar totusi in grafic, adica pe aceeai curba pe care merge de la 2-3 luni; la inaltime insa este putin sub curba, doar 91 cm.
Vaccinul de doi ani si jumatate s-a amanat pt 4 ani.
Am discutat si despre pregatirea pt gradi. Razele la plamani se fac doar pt parinti, nu si pt copii. Dr. m-a sfatuit sa ii dau Septilin cu trei luni inainte de inceperea gradinitei, respectiv iunie, iulie, august. De asemenea, mi-a recomandat vaccinarea impotriva hepatitei A, Havrix junior.

Va pup si va doresc o zi calda si placuta!





Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleņia spune:

buna dimineata si din spania unde este urat si ploua cu galeata de vreo 3 zile
Gety sarumana dee tare buna
Adriana sa treceti cu bine peste operatia de polipi si multa sanatate
Alina sa speram ca nu a ajuns bacteria in stomacelul lui Rares,iar tie iti doresc multa sanatate
Flavia multa sanatate tie si bunicii tale
Martha78felicitari lui Darius pentru renuntatul la biberon
Mexxa ma bucur foarte mult sa citesc ca sunteti acasa si sper ca Sebicu sa fie din ce in ce mai bine
Oanacn ma bucur ca au iesit analizele bune
va pupez pe toate si va urez o saptamana minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Gety, pai asa imi spusese doctorita mea prin sapt. a 16-a, ca e 80% baietel. Eu insa am simtit ca am fetita de cand am vazut cele doua liniute pe testul de sarcina.
Princess iti doresc multa sanatate!
Adriana, mult succes cu operatia

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
EMMA INVINGE cancerul!
Putere si iubire pentru pretioasa Emma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Salutare !

Raportam liniste si calm, am "scapat" de gradinita cea nesuferita, avem 14,5kg si 93cm si am dat iar in otita din cauza uratilor de polipi. Trebuie si la noi interventie, clar.

Yoanna bine ai venit .

Ramooooo, m-ai terminat cu pozele din Londra. Clar trebuie sa ajung acolo, cat de curand .

Princess sa te faci bine mai repede.

Adriana unde il operezi pe Dudu? Va tin pumnii si te astept cu detalii, urmam si noi.
EDIT: Acum citesc ca operatia este azi, luni 30mar. sa treceti cu bine!

Elenia iti doresc mult calm si rabdare, esti curajoasa si de apreciat ca mai dai o sansa familiei.

Beatrix spor la articole, teze, conferinte si rapoarte .

Oana va doresc spor si rezultate in actiunea BB.

Festina, sa va fie de bine concediul. Ati fost cumva in Kaprun?

LA MULTI ANI si multe sarbatoritelor lunii martie Pufy, Eloise, Scumpik, Flavia , Xandrutza , scuze ca a venit asa tarziu urarea.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Andraaaaa, ma bucur ca ne mai dai vesti depsre noi! Sta bine gargarita atat cu greautatea cat si cu inaltimea, bravo!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
EMMA INVINGE cancerul!
Putere si iubire pentru pretioasa Emma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Sa va povestesc ce-am patit ieri cu fii-mea. Cum spuneam pe la pranz am primit musafiri. A fost o vizita tare placuta si ne-am simtit foarte bine. Am facut si o mica plimbare prin oras, pe scurt a fost super. Eu ma gandeam in sinea mea ca Maria, daca a sarit peste somnul de pranz, va adormi mai devreme seara si va dormi mai bine. Numai ca Maria nu prea rezista fara somnul de pranz. Pe la 7 seara o vad ca se baga in patul nostru si se inveleste (ea care de obicei doarme dezvelita) si cu ochii pe trei sferturi inchisi se uita la desene. Dupa vreo 10 minute adormise bustean cu tv-ul aprins. Deci, s-au intamplat 2 minuni, prima ca a adormit SINGURA (ea nici la 3 zile nu adormea singura, trebuia s-o plimbam prin toata casa si sa-i cantam) si a doua ca a adormit cu zgomot! Pe la 8 seara am incercat s-o sculam dar nu am reusit. Asa ca mi-am anuntat sotul ca eu ma bag langa ea in pat ca ne asteapta o noapte grea. Ne-am trezit amandoua la 10 seara si ne-am mai culcat la 2 noaptea. Bine ca macar am fost odihnita.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
EMMA INVINGE cancerul!
Putere si iubire pentru pretioasa Emma!

Mergi la inceput