Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(104)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Vad ca Ayla v-a dat deja vestea !!!

Felicitari JOANNA, bun venit Darius Andrei ghiocel de Tg Mures.











Gigelica +38 Victor-Andrei

AMR 3 zile

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

la nasterea trecuta mi-a inceput travaliul dupa calciu intravenos, dar ca sa ma dilat mi-a pus oxitocina. si asa am avut un travaliu lung, noroc cu epidurala ca mi-a dat o stare de confort.

asa ca stiu ce inseamna.

acum mi se pare prea devreme. mai ales ca mai am inca niste treburi de rezolvat. si mai am si un pitic pe creier ca nu vreau sa nasc pe 1 aprilie.

38+
si Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Raaluca, nu Saby a zis ca a mai avut o nastere indusa, ci m_monique.
Da' chiar, Saby, scuze de indiscretie, da' in ce calitate ti-a vazut doctoru' al doilea......ca daca nu in calitate de medic ar fi cam ciudat sa nasti cu el!(zic si io, nu dau cu paru'!)

36Sophia-Diana
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Da asa e nu am mai avut o sarcina inainte sunt la prima, dar asa am auzit si eu ca ar fi mai dureros travaliul la o nastere indusa.
De doctorul de care ziceam... el m-a vazut intr-a 10 cand aveam niste chisturi si aveam dureri deci in calitate de doctor, vai si nu vreti sa stiti in ce hal a durut acel control pt ca la virgine se face anal.. uf, in fine asta ar fi, deci eu tot nu ma pot decide ce sa fac,

Sabina 37+ mamica de Maia Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

SCuazti confuzia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

dragalasele mai bag si eu un mesaj ca sa-mi vad semnatura cea noua; ca la ora asta... din cate imi aduc eu aminte se cam intamplase minunea noastra cea mare.

diana 38+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

mai da' ce e linistea asta pe aici???? v-ati bagat la nani nani???? ar cam trebui sa ma bag si eu, ca am tras o tura zdravana de contractii din alea releeeeeeeeeeee cum n-am avut pana acuma, si cum nu am doctor pana luni.... la patut cu mine!!!

diana 38+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20
Sa stiti ca ma cam musca fiorii fricii! Ma tem de rahianestezie. Stiu ca imi baga un ac f gros si mare intre vertebre si apoi un ac mic ...bla bla bla. Am vazut eu la Tv ca doare.


Gigilico
nu te gandi ca doare sau altele ai sa vezi ca va decurge totul foarte usor, asa ziceau si fetele inainte ca le e teama si ai vazut acum cat de usor au trecut prin asta Novus,Ina
Hai burtica sus

37+ cu Maria Natalia
Vine barza!


GIGELICA, pai nu ti-am spus ca nici nu simti cand iti face injectia !!!!!!eu tot asteptam sa simt ceva ceva si cand colo deja amorteam
deci fara grija ca nu simti nimic !!!!daca nu o fi asa sa-mi zici cum vrei !!!!!

Mamica fericita de Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20
Sa stiti ca ma cam musca fiorii fricii! Ma tem de rahianestezie. Stiu ca imi baga un ac f gros si mare intre vertebre si apoi un ac mic ...bla bla bla. Am vazut eu la Tv ca doare.


Gigilico
nu te gandi ca doare sau altele ai sa vezi ca va decurge totul foarte usor, asa ziceau si fetele inainte ca le e teama si ai vazut acum cat de usor au trecut prin asta Novus,Ina
Hai burtica sus

37+ cu Maria Natalia
Vine barza!


GIGELICA, pai nu ti-am spus ca nici nu simti cand iti face injectia !!!!!!eu tot asteptam sa simt ceva ceva si cand colo deja amorteam
deci fara grija ca nu simti nimic !!!!daca nu o fi asa sa-mi zici cum vrei !!!!!

Mamica fericita de Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari



Sa te auda Dumnezeu! Parca vad ca o sa ma panichez degeaba...ca la examen. Mult zgomot pentru nimic.

Si oricum, cred ca sunt nedreapta pentru mamicile eroina care au nascut si vor naste...NATURAL. Dar recunosc: NU SUPORT DUREREA.


Noroc cu voi! Am devenit DEPENDENTA de voi!






Gigelica +38 Victor-Andrei

AMR 3 zile

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Dragele mele, in seara asta scot un nou tip de "morcov", cel pentru felicitarea unei proaspete mamici de ghiocel...

JOANNA, special pentru tine:
























Gigelica +38 Victor-Andrei

AMR 3 zile

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Am ramas singura "bufnitza"???

Ati intrat in weekend?

Somnoricilor!!!




Gigelica +38 Victor-Andrei

AMR 3 zile

http://bd.lilypie.com/0qxyp2.png

Mergi la inceput