Rugaciune ortodoxa pt. a dobandi prunci (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Maria scu de obicei citim acatistele date de parintele duhovnic. El stie cel mai bine ce fel de rugaciuni sa citim. Cum tu esti in Italia si poate nu ai un preot duhovnic, ar fi bine sa citesti Acatistul Sfantului Acoperamant al Maicii Domnului. Majoritatea fetelor il citesc. Il gasesti pe net sau pe prima pagina.
Mie de exemplu, parintele dupa ce m-am spovedit mi-a dat sa citesc rugaciuni de dimineata, rugaciuni de seara, acatistul sfintilor ingeri Mihail si Gavriil si acatistul sf acoperamant al Maicii Domnului. Pe toate trebuie sa le citesc zilnic. Desi pare ca iti vor lua timp mult, important e sa-ti organizezi timpul si Dumnezeu iti va oferi timp destul si pentru celelalte treburi. Eu am inceput munca de luni si cu toate astea desi vin obosita de la munca, imi fac timp pt toate: pt rugaciune, pt facut mancare, spalat si stat la taclale cu sotul si mama la tel cam jumate` de ora zilnic
Dumnezeu vede truda noastra prin rugaciune si ne mangaie fruntile crestate de necazuri. Toti suntem copii LUI dragi si pe toti ne iubeste. Dar si noi trebuie sa II aratam ca IL iubim, nu altfel decat prin rugaciunile noastre.


MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT (23.12.2008)

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii

............................................................................................

Nimic nu este intamplator!
............................................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_scu spune:

Multumesc mvb , duminica voi merge aici la biserica sa ma spovedesc si voi vb cu preotul de aici sa vad ce spune si el.
Eu citeam Acatistu Sf.parinti Ioachim si Ana dar doar odata pe saptamana.
Am sa incep sa-l citesc in fiecare zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Maria scu si eu citeam cu ceva timp inainte jumatate dintr-un acatist intr-o zi si celalta jumatete de acatist in a 2-a zi. Acum de cand cu necazurile mele, m-am apropiat mai mult de Dumnezeu si nu mi se pare mult ca ma rog zilnic cam o ora si jumatate. Abia astept sa-mi fac rugaciunile de dimineata si pe cele de seara. Cu timpul, cu cat rugaciunea este mai profunda, Dumnezeu itt aduce liniste in suflet, iar ajutorul il simti zilnic.



MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii

............................................................................................

Nimic nu este intamplator!
............................................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Buna fetelor
M-am lenevit si eu astazi, nu prea am avut chef de nimic. Astept cu nerabdare sa merg la ecografie, pe la ora 14.
Vreau totusi sa va pup si sa va urez un sfarsit de saptamana luminos si linistit, sa ne intalnim duminica dimineata la Sf. Liturghie.
Toate cele bune

"Un om, ca si un popor, atata pretuieste, cat a inteles din Evanghelie"- S. Mehedinti
13+
Vine puisorul!!!
Cat am crescut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:

MINUNAT ESTE DUMNEZEU INTRU SFINTII LUI!

Vreau sa va impartasesc o minune a Sf. Nectarie savarsita ieri....Doamne ma cutremur din tot sufletul....

Soacra mea are o f. buna prietena care acum cativa ani a fost diagnosticata cu cancer de colon.... desi initial a refuzat operatia, urmand mai multe tratamente naturiste, anul trecut in luna februarie a fost operata.... din pacate celulele canceroase au recidivat, si a facut metastaze....de data aceasta tumoarea i-a cuprins abdomenul si rinichii.... a fost internata in spital, dar din pacate nu mai poate fi operata.... intrucat rinihii ei nu mai functionau i-au facut un cateter si au inceput sa ii faca dializa.... a fost dusa la Panduri unde i s-a pus o sonda-cuc si i s-au mai facut niste interventii... de la inceputul saptamanii insa, starea ei s-a agravat....sondele s-au infundat, rinichii nu mai functionau....medicul care ii face dializa si chirurgul au sfatuit-o pe soacra mea sa nu o mai chinuie, explicandu-i ca degeaba ii fac dializa..... ieri, dupa ce am vazut-o pe Ana-Maria am mers si la ea si mi s-a rupt sufletul cand vazut ca abia putea vorbi si cand mi-a zis ca asa de tare o dor rinichii... am uns-o cu ulei sfintit din candela care arde la Mostele Sf. Nectarie la Man. Radu-Voda....si ce credeti.... de dimineata m-a sunat soacra mea si mi-a zis: "Cristina, de dimineata, punga atasata la sonda era plina de urina ".... pe moment eu nu am inteles nimic....dupa cateva secunde, cand soacra mea mi-a spus ca toata lumea este uimita am realizat ce mare minune facuse SF. Nectarie.... aceasta femeie nu a urinat aproape deloc de cand este internata in spital (aproximativ 2 saptamani).... asa ca: SLAVA TIE, SF. IERARHE NECTARIE SI MULTUMIM PENTRU BINEFACERILE PE CARE LE PRIMIM PENTRU RUGACIUNILE SI MIJLOCIREA TA IN FATA BUNULUI DUMNEZEU!.... am vrut sa va impartasesc aceasta minune a Sf. Nectarie pentru ca stiu ca toate il iubiti f. mult pe Sfantul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

Caciantoni, Ma bucur tare de buna-vestire ce ne aduci. Ne rugam Domnului sa o ajute pe Ana-Maria sa-si creasca pruncu', pentru ca nici o faptura omeneasca nu poate iubi un copil mai mult decat mama ce l-a zamislit.

Uite ce spunea Parintele Cleopa despre inima de mama:
http://biserica.org/Publicatii/1995/NoIV/36_index.html

anaomaria, asteptam sa ne povestesti cum o fost la ecograf?


Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Dragele mele ce harnicute sunteti! Dumnezeu sa va ajutea in continuare pentru ceea ce faceti ca aveti un suflet mare.

Magdita Felicitari .Sarcina usoara sa-ti dea Dumnezeu.

Caciantoni impresionant ceea ce ai povestit. Sfantul Nectarie intr-adevar ajuta oamenii bolnavi. Multumim pentru postarea ta.

AnaMaria multa sanatate. Am trecut-o la maslu pentru deseara.

Maria si Aura bine ati venit la rugaciune. Dumnezeu sa va dea voua si noua pruncii multi doriti.

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

caciantoni - multumim pt. impartasirea unei atat de mari minuni! Slavit fie intru Domnul Sfantul Nectarie Taumaturgul.

Doamne ajuta!
8+
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

Dragele mele,

Eu am o carte cu marturii despre minuni savarsite de Sf. Nectarie si la sfarsitul ei apare urmatorul indemn:
cei ce vor sa trimita la Manastirea Radu Voda pomelnice sau marturii scrise despre binecuvantarile Sf. Nectarie pentru a fi tiparite in volumul: Minuni in Romania o pot face la adresa:
Sf. Manastire Radu Voda, Str. Radu Voda nr. 24, sector 4, Bucuresti.


Va pup, la ora 16 merg la Maslu.

Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Caciantoni: Mare minune!!! Mi-au dat lacrimile! Poate ca medicii vor mai avea si alte surprize!
Sa stii ca am purtat-o in gand pe Ana-Maria si azi la Sfantul Maslu!Sa-i dea Bunul Dumnezeu insanatosire grabnica.
Anaomaria: Te asteptam cu vesti frumoase de la echo!
Va doresc un week end placut! Noi plecam iar spre Moldova, la parinti.Doamne Ajuta!

Mergi la inceput