Poznasi smecherasi de mai-iunie2004 (8)- LMA!!!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

LA MULTI ANI! SEBI
SA CRESTI MARE SI VOINIC, SANATOS SI VOIOS


Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Ete si io cu bubele mele, adica al Inisei. Sa hotarat fata sa faca varicela de Pasti asa ca sarbatorim
Normal acuma daca ele stau bot in bot va urma si Bianca, logic.Mdea

La multi Ani Sebisor scump

Irinusha frumoase poze, frumosi cupiiAi tunso pe printesa?

Anacami ce mai faceti voi?

Bebe beca tinem pumni sa nasti usor usor

Iulia pupam spranceana lui Tommy

bertha io citisem articolul

mephala diana felicitari pt concurs

madutza si voi varicela?o bucurie nu i asa?

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alus spune:


Buna fetelor

LA MULTI ANI SEBASTIAN IONUT

JULIA VA AVEA FRATIOR . Sunt asa de fericita. Si tata. Din pacate tata nueste acasa, este in Lituania la scoacramea. Noi weekendul care a trecum am avut Pastele, eu am fost la mama, iar el la mama lui. I-am trimis sms ca va avea fiu. Julia a spus ca vrea sa se numeasca MATEU#350;, deoarece are un coleg la gradinita cu acest nume. sa vedem ce spune tata. In sms i-am scris: JULIA A ALES NUMELE MATEU#350;! Lui tati nu ia venit sa creada, ma intrebat daca nu cumva glumesc, eu i-am spus ca am pe USG. Julia inca bine nu a intrat in gabinet si deja a intrebat dacca va fi surioara sau fratior . Si ce bine ca placenta mi sa ridicat, dar am colul uterin prea scurt, trebuie sa am grija de mine, dar ce bine ca nu mai trebuie sa stau tot timpul lapat.



http://www.youtube.com/watch?gl=PL&v=biFZ_9lNu2k


http://pl.fotoalbum.eu/Julia1901

Alus + Julia + 20+ sap.
http://www.rumunski.waw.pl

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64324" target="_blank">Cum sau nascut Sylwia si Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

La multi ani Sebi! Sa fie sanatos si sa va bucurati de el!
Bertha suntem sub control :)

Eu marturisesc ca de vreo luna par a ma fi parasit toti neuronii si fiecare lucru se face ffff greu.
Acuma a binevoit si Alex sa se imbolnaveasca, micutul, si mi-am luat concediu sa stau cu el acasa, deci maine vom dormi amandoi la pranz cot la cot. Sper sa fiu ceva mai fresh dupa Paste

Maria
Alex (5 mai 2004) si BB nou 11+
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Fetelor, multumesc pentru urari!
Irinusha, sper sa tineti agitatele pana saptamana viitoare... Nu stiu daca nastem natural sau cezariana, vedem cum se arata lichidul si, cel mai important, cicatricea de pe uter. joi aflam mai multe...

ma duc la baitza.

Ioana 37+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:


SEBASTIAN IONUT!

Sa fii sanatos, fericit si sa aduci bucurii familuei tale!

mami de Sebastian si Stefania


" Life is a journey! Enjoy the trip!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

va pupam pe toate si pe toti,vorbim maine!



mami de Sebastian si Stefania


" Life is a journey! Enjoy the trip!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Nu stiu ce am da tot mie somn. Am ramas in urma rau la capitolul asta. Bia e bine la tara si incantata ca are o ocupatie asa de importanta. ieri s-a trezit la 6 dimineata sa vada ce fac puisorii.

Laureta Sanatate printeselor. Sa iti zic un truc, cand a avut nepotelul varicela, avea un an pe atunci, il tinea cu sosetele sau manusi in maini ca sa nu se scarpine. sa treceti repejor peste boala.

Maria Sanatate si voua si odihna placuta.

Iulia pe spranceana sa treaca repede.

Ioana Tinem pumnii sa stea bblina cumintica pana saptaamana viitoare. Cum mai e Andrei cu piciorul?

Irinusa Mei, v-am admirat in poze, frumosi foc. Si pe Meli o prinde foarte bine asa cu parul mai lung. A, si e tare simpatica cu paiul in gurita, probabil de aia s-a schimbat vreme . Si de capsuni ce sa zic... mmmmm bune rau.

Gata, va las, ma duc sa mai muncesc putin



Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acris spune:

LA MULTI ANI SEBI !!!!

Nally, sa-ti traiasca puiutzii!!! (scz de intarziere)

Noi suntem bine. Amalia este la tara, in vacanta.
Maine ma duc la ea, pt ca intru in vacanta de Paste. Vom petrece Sfintele Sarbatori de Paste la ai mei(e ff fain la curte), mai ales ca avem 3 mari evenimente pe langa cele de sarbatori: 1)ieri, nepotica mea a implinit un anisor si duminica rupem turta, 2)sora mea are ziua de nastere chiar de Paste, 3)a doua zi de Paste este ziua de nastere a Amaliei .

In rest, toate bune.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salutare!

Laureta, off, pupam Inisu - mare strangator de virusi si alti ccrocobauri, cre'ca e aspirator, trag la ea de nu se poate! Tin pumnii sa nu va contaminati si voi!

Nicoleta, ce bine-i prinde Biei vacanta la tara! Poate ii faci poze cu puisorii, sa-i admire si cand e in Bucuresti (si sa o vedem si noi pe frumoasa dsoara).

Bebebeca, tin pumnii sa stea bebelina in burticuta pana sapt viitoare.

Alus, felicitari pt baietel, cred ca tati e in al noualea cer! Frumos nume a ales Julia! Ai grija de tine!

Maria, stiu cum e cu somnul ai dormiiiii...ce bine ca esti in concediu, mai incarci putin bateriile.

Iulia, ce mai face spranceana lui Tommy?

Irinusha, frumoase poze, m-au terminat capsunile lui Melie, frate, sunt cat merele noastre Gust au? Ca cele care se gasesc aici in perioada asta sunt cam fade. Mi-au ramas in mine Cris cel Smecher si Micuta balerina, ff frumusei, da-le multi pupici de la noi.

Noi am fost ieri pt evaluare la psihologul recomandat de Ioana (o dna f placuta si atenta, multumim din nou Ioana). Am fost in 3, adica eu si copiii, tati la serv la ora resp. Darius a fost destul de cooperant, ceea ce i-a permis dnei sa traga concluzia ca este un copil perfect normal dpdv al abilitatilor si dpdv emotional, singurul domeniu in care iese din tipar este cel cognitiv, in momentul asta situandu-se la nivelul unui copil de 6-7 ani. A fost placut impresionata de cunostintele pe care le are si de vocabularul lui. Au discutat ca niste oameni mari, era f simpatic. Evident ca a facut si acolo un mic spectacol, pt ca nu i-am dat un breloc sa se joace cu el. Dna psiholog mi-a explicat ca aceste iesiri sunt normale la varsta lui, avand in vedere tipul lui de personalitate si faptului ca momentul in care l-am luat de la bunici a coincis cu perioada de 4-5 ani, care este o perioada f dificila in cazul tuturor copiilor. Vestea buna e ca m-a asigurat ca, cu rabdare muuuulta, totul se poate rezolva, pt ca "el este o comoara de copil", adica, fiind f istet, se poate negocia relativ usor cu el. Drept dovada, considera dansa, stau progresele multiple facute in cele 6 luni de cand sta cu noi (imbracat, mancat, spalat, dus la baie etc). A mai avansat o idee, pe care trebuie sa o mai "rumeg": data fiind inteligenta lui peste medie, e posibil ca noi, inconstient, sa avem de la el asteptari in privinta comportamentului potrivit varstei la care se situeaza el dpdv al intelectului (6-7 ani) si nu la cea la care se gaseste dpdv emotional (5 ani). Asta nu am luat in considerare pana acum, trebuie sa mai analizez, dansa m-a sfatuit sa urmaresc si comportamentul altor copii de varsta lui, pt a vedea daca se incadreaza in aceleasi tipare.
In privinta mersului la scoala, ne-a sfatuit sa amanam pt 7 ani, tot din considerente emotionale, pt ca dpdv al sarcinilor scolare, ar putea face fata si maine. Lucruri pe care le stiam, mi le-ati spus si voi, oricum, noi eram 90% hotarati sa-l ducem la 7 ani.
Ioana a asistat un rimp cu maxim interes la discutie, apoi a dormit vreo 30 min, cred ca de plictiseala.

Iar m-am intins, desi am vrut sa fiu scurta. Daca intereseaza pe cineva, pot relata concret in ce a constat sedinta, dar dupa Paste, maine plecam la Craiova si mai am o gramada de facut.

Fete dragi, va doresc inca de acum sa aveti un Paste fericit si linistit, sa aveti masa imbelsugata, un Iepuras generos poznasilor dragi, sanatate multa si petrecere frumoasa!

Pupici dragi tuturor!

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput