ultima carte citita

ultima carte citita | Autor: gabriela001

Link direct la acest mesaj

Ultima carte pe care am citit-o este "Idiotul" de Dostoievski, iar mai jos am sa va redau cateva randuri pline de adevar:

"Copilului poti sa-i spui tot, tot; intotdeauna m-a uimit cat de putin cei mari, tatii si chiar mamele, isi cunosc copiii. Copiilor nu trebuie sa le ascunzi nimic sub pretextul ca sunt inca mici si e prea devreme pentru ei sa stie ceva. Ce idee trista si nefericita! si ce bine isi dau seama copiii ca parintii lor ii cred prea mici si prea nestiutori, cand ei, în realitate, inteleg totul. Adultul nu stie ca, pana si in chestiunea cea mai dificila, copilul îi poate da un sfat util."

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

pssst, Gabriela001, mai inclosa, peste vreo 3 minute asa, ia uite ce subiecte mai poti deschide la Generale:
- Ce muzica ascultati in momentul asta?
- Ce beti in momentul asta?
- Ce ati avut azi la pachetel?
- Pepsi sau Coca Cola?
- Va plac filme X, XX sau XXX?
- Chiar sunt blondele proaste? Fara foc, nu iese fum...
- ea- 1,50, el - 1,90. Chic sau prost gust?
- Puteti dansa ca-n Dirty dancing?
- Calestile din frunze de la Piata Sudului. Sa-i multumim lui Piedone?
.
.
.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Opriti-o fratilor ca monopolizeaza generalele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Moama ce rai sunteti. tocmai cand am ajuns la chestii intelectuale/artistice de finete a-ti stricat subiectul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriela001

Ultima carte pe care am citit-o este "Idiotul" de Dostoievski, iar mai jos am sa va redau cateva randuri pline de adevar:

"Copilului poti sa-i spui tot, tot; intotdeauna m-a uimit cat de putin cei mari, tatii si chiar mamele, isi cunosc copiii. Copiilor nu trebuie sa le ascunzi nimic sub pretextul ca sunt inca mici si e prea devreme pentru ei sa stie ceva. Ce idee trista si nefericita! si ce bine isi dau seama copiii ca parintii lor ii cred prea mici si prea nestiutori, cand ei, în realitate, inteleg totul. Adultul nu stie ca, pana si in chestiunea cea mai dificila, copilul îi poate da un sfat util."




Asa... si dupa aia ce s-a mai intamplat?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Gabriela, esti noua pe aici si nu stii unde sa scrii. Daca vrei sa-ti dai cu parerea despre o carte vezi ca exista un topic -Clubul cititoarelor.

Mergi la inceput