Burtici fericite de septembrie-octombrie (30)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Cum imi pot activa si eu semnatura ca nu stiu? :((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela2006 spune:

lutoniana si alte fete normal , ca sa nu pierdeti pe nimeni la raspuns deschideti 2 ferestr separate cu forumul si raspundeti pe masura ce cititi

panda miha la ce ora se culca copilasii vostrii de se trezesc la 5.30 ? alexia se culca la 11.30 si se trezeste la 9.30

am avut si eu carnet de gravida la alexia si nu m-a intrebat nimeni de el
acum nu am mai fost curioasa sa-mi iau


adela de alexia maria ( 13.01.2007 )

17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Alex iti explic eu de ce te cheama dr. de familie lunar la "control". Tu esti gravida care le aduce lor bani pentru ca valorezi muuulte puncte acordate de CAS (puncte ce se transforma in venituri nete la sfarsit de luna)... la fel de muuulte puncte valoreaza si bebelushii, si cardiacii si diabeticii. Cam asta e interesul atat de sporit si de neexplicat.
Cei mai banosi medici din Iasi, de ex., sunt cei la tara, care au sute de oameni inscrisi pe listele lor dar nici nu ii baga in seama.


Ramona

Bebita din burtica 12+

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Azi ma cam doare burtica. Oare ce o face bb acolo de imi da atatea junghiuri? Voi ce puteti sa-mi spuneti de durerile astea? Sunt normale la 13 sapt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzam spune:

Salutare si de la mine si multi la toate burticutele
Roxy si Mary felicitari pentru carucioarele roz ce mult as vrea si eu unul desi ieri am visat ca aveam un baietel super.
Adela multa bafta la eco si cu siguranta va fi bine bebe.

Am vazut ca vorbeati de carnetul de gravi nici eu nu am dar am intrebat asistenta dc de fam si mi-a spus ca inca nu au primit dar cand primesc imi face. Pana atunci umblu si eu cu toate analizele si ecografiile in tipla.

Fetelor va doresc o zi minunata si spor la scis ca sa am ce citi
Pupici

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Credeti ca este vreo problema daca medicul meu de familie nu m-a luat in evidenta? Nu m-am dus nici acum sa-i spun ca sunt insarcinata, sper sa nu fie nici o problema. Sunt la prima sarcina si sunt fff multe lucruri pe care nu le stiu, si de asta as avea nevoie de sfaturile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Cred ca ai dreptate Ramsan. Dar daca primesc puncte in plus aore nu au si anumite obligatii, adica nu stiu sa raporteze lunar starea gravidei etc. Sau le trec "din burta"? Ca mie nu mi-a dat nici carnet de gravida si nici nu m-a chemat la control lunar asa cum spune Alex!

15+
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Neata!!! la mine e abia acum
Vroiam sa va zic, daca mergeti la eco, cica nu trebuie sa te dai cu 2,3 zile inainte cu creme pe burta, ca nu se vede bine . Mi-a zis ieri dr.
Mami de baiat Roni (), aveam o curiozitate. Ziceai ca bebe a fost nu prea miscaret in burtica...E asa si acum, e linistit? Ca ma gandesc sa incerc sa-mi...antrenez bebelusul din burtica, sa aiba orar ca al meu, culcat la 9 trezit...cat mai tarziu . Oare am vreo sansa??


13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Citat:
citat din mesajul lui santorini

Cred ca ai dreptate Ramsan. Dar daca primesc puncte in plus aore nu au si anumite obligatii, adica nu stiu sa raporteze lunar starea gravidei etc. Sau le trec "din burta"? Ca mie nu mi-a dat nici carnet de gravida si nici nu m-a chemat la control lunar asa cum spune Alex!

15+
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1



Nu stiu daca sunt obligati in vreu fel sa prezinte rapoarte lunare legate de starea gavidei, cert este faptul ca ei au niste situatii lunare de facut. Nu stiu daca exista ceva sa ii constranga ca luna de luna sa raporteze cum se mai simte gravida X. Insa o investigatie, control greutate/tensiune, trimitere la analize... astea se contorizeaza ca punctaj la ... si doar pentru o chestiuta mica iau vreo 60 RON in buzunar la chenzina doar pentru o pacienta


Ramona

Bebita din burtica 12+


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Spre ex cine stie sa-mi explice care este diferenta dintre Dry test si triplu test. Eu la 11 sapt am facut o eco in care l-a masurat pe bb (l-a alergat 40 de min ca nu statea locului ) si mi-a luat niste sange . Mi-a zis ca voi primi rez in 3 sapt. Au cam trecut cele 3 sapt si inca nu am primit nici un rasp.

Mergi la inceput