Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(102)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Tufetele, dar nu stiti nimic de Aris? Am intrat pe fuga sa citesc la celalalt capitol, si nici o veste.

_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
Alma so small, so sweet, so soon



OAUUUUUUUUUUU ai intrat pe la noi..
pt poezie..e frumoasa.
La un moment dat intrase Plici si a zis ca nu mai are Aris mult ca ii face epidurala..de atunci pauza

Simina...e graviduta ce sa faci..somnic usor

40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Dodo merci,sper sa-mi dau si eu seama cum e
Simina fugi si odihneste mazarica
Ayla multumim de poezie

36+ cu Natalia Maria
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Fetele eu plec de la calculator,ma mut la tv ca au inceput carcotasii, vb maine.
Va pup noapte buna

36+ cu Natalia Maria
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

fetele
tine ti-mi pumnii maine ca merg la dr si imi ia din lichid sa vada daca e clar sau nu
sper sa si nasc , ca sincer nu m-as supara
o sa trimit sms daca tot raman, daca nu intru maine spre dupamasa sa va anunt ce si cum
noapte buna si

39+Iulia Petra si de Daniel(05.03.2006)

AMR = 2 zile


bb 2

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Sa raspund si eu la ce am citit pe diagonala.
Gaza, sa-ti setez ceva? Scuze de confuzie, eu am zis in capitolul trecut, Alex a si lasat pe pagina imaginile ca sa iti alegi care doresti sa ramana.
Dodo-pui, vrei sa te ajute Alex? Ideea e ca, si fara sa faci ceva paginii poti, sa incarci poze, bine ca exista pagina. Tu esti bine? Ce face Bogdanel? Ai intrebat de sala de inot? Imi poti face rost de chitanta de abonament? Vreau sa te ajut sa il duci la inot pt recuperare, dar sa imi poti trimite chitanta sa o am la dosar. Ii plac desenele cu Shaun? Cand mai reusim sa ne sincronizam sa-ti trimit mai departe? Te pupic.
Novus, e o dulce Alexandra, are o gurita atat de frumoasa. Luana seamana si la gurita pe tati, deci nici o sansa de buze groase si sexy.
Shasa, daca vrei paginuta pt Florin si Teodor poti avea separat. E draguta pagina ta, sa nu mai spun ca m-au innebunit zulufii din poze. Poate poate macar zulufi sa aiba fi-mea, cand ii creste si ei parul ca acum seama cu tati la...chelie.
Pisik06 iti poate pune Alex background si scris, dar poti incarca pozele si fara, si sa puna dupa aceea, sau daca vrei iti poate pune pozele din albumul tau, numai sa ne dai permisiunea.
Pe mine va bazati mai putin acum, daca Alex s-a oferit.
Shasa, curea,olishka ce va tot plangeti, tu mama, ca singure nu ramaneti. Pai mamicile vin din urma. Uite, io par exemple, la discuytiile de contractii si nascare nu ma mai bag neintrebata ca nu am despre ce simptome sa mai schimb pareri, dar sunt aici cat am timp. Deci nu ramane forumul parasit, stati linistite.
Joanna, nu-i bai ca ai lista de prieteni, daca asa vrusi tu.
Gigelica, ce sa-i fac mami sarpelui? Unde sa il pun? Ca background? O sa-ti sclipiceasca ochii cand deschizi pagina, dar daca vrei, testeam.

Fetelor, am si eu o intrebare. Am gasit carucior cum vroiam eu dar e maroul ala spre mov cum se poarta anul asta, cu putin albastru. Nu era deloc cu rosu, si culori deschise cu tziclame mie nu-mi plac. Are ceva daca are albastru desi am fetita? Mie imi place ca nu-i nici negru sau bleomarin, si nici culori deschise, ca la poluarea noastra nu am sa stiu cum sa-l spal toata ziua. Am vazut la voi in poze care aveti fetite mult roz, si stiu ca asa e moda, la fetite roz-roz-roz, si la baieti bleo. Noi nici la Clau nu folosim exclusiv bleo, el chiar in imbracaminte poarta mult verde, kaki, maro, si crem, albastru destul de putin. Nu o sa o imbrac pe Luana exclusiv ca o bomboana roz.

_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
Alma so small, so sweet, so soon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Buna fetelor!

Am intrat sa va salut si sa vad ce bebelusi au mai venit la odiseea noastra!

Felicitari tuturor proaspetelor mamici si galerie pentru Aris!

Simina, faci foarte bine ca te odihnesti, conteaza foarte mult!

Va dau vesti si despre Monvas, sunt bine atat ea cat si puiul, doar colicile le dau de furca.

Noi suntem bine, a cazut buricutul, facem deja baita, iesim la plimbare in parc si ne iubim

Cam atat...

Eu nu am timp sa urmaresc discutiile, dar daca vrea cineva sa ma intrebe ceva imi poate trimite PM iar eu voi raspunde pe forum, poate raspunsul meu este folositor mai multor mamici/gravidute!

Multi pupici!

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Monica din greseala am pus prietenii si nu mai stiu sa ii scot..de aia am zis ca daca e vreo problema sa ii ascunda Alex....
In legatura cu dilema ta referitoare la culori sa iti spun o chestie....scoica de masina la bb e portocalie...camera roz ..patutu albastru cu lenjerie rosie,multe din hainute sunt culori vii.carucior inca nu am luat..da nu tin mortis sa fie albastru.
Deci in concluzie faza cu roz si albstru mi se pare invechita...acu asta e parerea mea nu dati cu pietre

40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Joanna27, Monica,

si eu zic la fel de culori.. Nu ati vazut cat de bine le sta unor barbati cu camasa sau cravata roz/lila? Sau vreo tipa cu rochie de seara bleumarin, decoltata, lunga si cu fundulet picant? Hmmmm

Impactul e important, daca ne incanta sau nu imaginea, nu codul culorilor!

Sora de Aris... ce mai facem?

34+ si fratiorii mai mari Veronica 11 ani, Tudor 8 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna seara, tufete!Tensiune maxima pe aici, toata lumea asteapta vesti de la Aris, nu?Mai pregatesc si eu niste majorete, poate, poate vine si vestea cea mare:ArisEu am avut o zi proasta tare, am plans toata ziua fara motiv...si am ascultat muzica de inima albastra...S-or fi bagat hormonii in fata, oare? Ana-Maria 35+AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

[bZsuzsu] tin pumnii!!! Maine sa ne dai direct mesaj ca nasti, asa ca iti scot o agitata, restul maine

Ayla[/b] mie mi se pare f dragut mov cu albastru. Eu am baietel si am luat carucior portocaliu, asa ca stai linistita. Tie sa-ti placa caci tu o sa-mpingi la el

Olga 35+ David

Mergi la inceput