Gasca de Constanta 105

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Salutare la toata lumea!!!!!!!!!!

Multumesc de urari. Camy nu-i problema, o sa pun cateva poze de la aniversarea lui Andrei.Noi nu am stat pana la sfarsit, ne-am vazut in centru unde din cauza tatalui nu mai ajunsesem de ceva vreme, asha ca am profitat si am mers putin prin magazine.Vrem sa schimbam mobila din sufragerie, combina frigorifica si masina de spalat.Profitand de ocazie, am dat o raita si am facut calcule. Am ajuns la concluzia ca cele 3800 de ron care ne trebuiesc ptr electrice le putem strange in max trei luni. Asa ca nu mai apelam la rate. Pentru achitarea lor in rate am fi pirdut in doi ani aproape 2000de ron.Zic trei luni pentru ca luna aprilie nu o pun , am multe ptr ea, pomana 40 zile , plecare la deva o saptamana si pastele. Asa ca m-a inzestrez cu rabdare si in iulie fac cinste la achizitii noi.

De ceva timp nu dorm bine noaptea, aseara am luat iar xanax si a fost ok.Am crezut ca oboseala serviciului o sa ma ajute dar nu a fost asha. Nu vreau sa fac o obisnuintza cu xanax dar momentan nu prea vad ce altceva sa fac.

Gabi, anunta-ne cand esti in spital, ca viziztatorii sa-si faca bine datoria. Si eu iti tin pumnii, sa nasti usor si un bebe sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:


Daca ma certati ca n-am mai intrat de mult stau spasita si primesc certurile. Dar apoi stau cuminte sa primesc si pupicii ca am intrat sa va mai salut si ca nu am uitat de voi.
Hop si eu cu o veste buna: mi-am schimbat job-ul, in sfarsit. De acum incolo voi putea intra si eu de la munca pe forum sa va salut si sa va sustin ca de acasa oricum nu am nici o sansa.
Sarcina usoara Sanzi, sa fie intr-un ceas bun.
Gabi fac si eu galerie si iti sunt alaturi, poate te si vizitez in spital.
Restul fetelor care mai aveti burtica(n-am citit decat postarile din cap. asta) va doresc sarcini usoare, celorlalte le doresc multa sanatate atat lor cat si buburuzelor lor si familiilor lor.
Hai ca m-am lungit prea mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Gata, am pus pozele.

O Sanzi, ce-o fi sanatos sa fie(eu iti doresc fetitza).
Angelseby, imi pare c-am mult pretul.Dar daca nu stati pe aici c-am asha-i. Lasa-ma cateva zile sa intreb de o echipa de doi oameni, a caror lucrare o poti vedea. Sunt tata si fiu si i-au facut prietenei mele un apartament belea. Tot asa nu prea au stat dupa ei . Mana de lucru cu :zugravit , spart pereti , montat usi si facut glafuri, chiar si curatenia de dupa a dat 35.000.000., Anul trecut si a iesit super.Cu vopsea pe pereti cu model ce mai belea.Doar sa nu fie prietena mea plecata undeva fara semnal. Trimitemi nr tau de telefon si vb .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

angela, razvan al meu imi pune nervii la incercare in fiecare zi.ma abtin cat pot, dar cateodata mai rabufnesc si eu.
de echipa nu stiu ce sa zic.poate te ajuta dana.noi vrem sa facem dormitorul dar asa minore chestii si ni le facem noi.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Aura bine ai revenit, pe aici in ultimul timp intra fiecare cand poate, asa ca nu te certam, ci ne bucuram ca nu ne-ai uitat. Felicitari pentru noul job, sper sa ne vizitezi mai des daca spui ca ai acces la net de acolo. Ce mai fac copilashii? Asteptam vesti.
Angela de echipa de mesteri de pe net, nu stiu ce sa spun, daca nu este graba asteapta si oferta Danei. Cat despre copii si rabdare...e greu, cand mai fac mandrele cate una imi vine sa le mananc si nu alta. recomandare: numara pana la 10, si respira adanc.
Dana bate "vantul schimbarii" la tine, pai mai bine astepti 2 luni si economisesti 20 mil decat sa le pierzi. Te-ai gandit bine. Frumoase pozele de la ziua lui Andrei, arata bine locul de petreceri de la Tomis (jos). Era tare mandru de freza lui finutzul tau.


1 , 2, 3
www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi

Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Salutare!

Imi place de voi ca veniti cu vesti bune... Sanzi, felicitari!! Nu ma bucur deloc sa vad citesc tristetile, stressul, greutatile... uneori ma regasesc!

Io-s cea monitorizata despre nemultumirea mea pe DC despre gradinite, sistem de invatamant. Sper sa rezolv cumva in cel mai scurt timp. Razboiul de-abia a inceput.

Camelia, cred ca te declar "umbra mea" ...cu mandrie o spun...caci de multe ori nu am timp sa ma intind aici sa ma vait cat doresc, plus ca am un stil aparte de a explica stufos! Singurul inconvenient este ca o sa se rupa puntea de legatura in scurt timp. Gasim noi o solutie...Cu sanatatea stam prost, ceea ce ma ingrijoreaza si pe mine. Copila a trecut peste virusi fara antibiotic, dar eu ma refac mai greu.

Faptul ca imi scade imunitatea ma ingrijoreaza pentru ca sunt purtatoare de virus hepatita B si trebuie sa am mareee grija sa nu se declaseze boala. medicul spune ca se poate, pe imunitate scazuta si oboseala, sa se declanseze, ceea ce ar fi destul de grav.
Noroc ca vine primavara cu trufandale si speranta de mai bine!




Crixia mami de Alexia-Maria ( 22.iul.2003) & +16 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

adriana sa iti povestesc faza:
intr-o zi la cresa mi se spune pe un ton raspicat si o spranceana ridicata: fata dvstra a muscat un copil!
ce??? eu sa lesin.dupa care stau o clipa si intreb pe cine si incep sa descos daca nu cumva incepuse celalalt copil.asha fusese.
apoi ca fata mea a imbracit, in alta zi ca e f neascultatoare si tot asha pana in pica fisa in capul meu plin de matematica ca toate reclamatiile aveau un tipar.O ZI RECLAMATIE, O ZI FARA.O ZI RECLAMATIE, O ZI FARA.si tot asha.
o zi refuza sa manace o zi manca tot si era cumintenia intruchipata.
TOTUL ERA IN FUNCTIE DE TURA DE SERVICIU.
o tura le umplea timpul copiilor si erau atenti supravegheati,cealalata tura numa cafele si tigari.
intr-o alta zi o iau pe alex muscata rau de spate!DE SPATE!
sa mi se faca rau.am cerut explicatii si am incercat sa le fac sa priceapa ca pur si simplu vreau sa inteleg daca fata mea a luat-o pe panta rea si are apucaturi "muscatoare" sau a fost un "accident".
of course iar am facut o mica ancheta si am "interogat personalul" si : ea si cu inca 2 se tavaleau pe jos, un baietel l-a muscat pe celalalt si in invalmaseala cel muscat a crezu ca a facut-o alex a mea si i-a intors fapta.
deci iar lipsa de supraveghere.
a doua zi copilul "muscator" (ca s-a descoperit ca ala avea apucaturi din astea si copii nostrii doar se aparau) a fost f rau muscat de un altul, dar tot el incepuse muscandu-l de mana.
in final norocul nostru ca s-au mutat parintii si copilul.
si din astea sunt multe.
si la gradinita (acelasi personal ca la cresa care e sus la etaj) nu prea sunt privita cu drag dar fix undeva ma doare pentru ca nu voi inghiti balivernele lor.
cand alex e de vina atunci iau masuri si o cert/pedepsesc, dar comentez mereu ca lipsa de supraveghere duce la toate probeleme astea.
si nu cred ca strica vreunui copil daca e trecut la colt chiar si fetei mele nu ii strica.
cu bataia nu sunt de acord dar asta nu inseamna ca nu sunt alte metode de disciplinare.
m-am intins.

si la noi e criza.ne-au taiat bonurile.

pupam burticile, mamicile,copii si doamnele (tatici nu prea sunt pe aici)

(campania de "o veste/parte buna in fiecare zi")



jo , si alexandra
noutati.,
***************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelseby spune:

Dana,multumesc mult!Nu ne grabim,dupa paste vrem sa ne apucam de lucru, astept sa-mi dai un raspuns.iti trimit mesaj privat cu numarul de telefon,sper sa ma descurc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelseby spune:

Crixia,multa sanatate!ai mare grija cu hepatita,daca vrei sa-mi spui la ce medic te tratezi.eu sunt rezidenta pe interne la judetean.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelseby spune:

Buna dimineata!
O zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput