Gravidute prin FIV (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns li_am spune:

Buna fetelor, micky, amr-ul tau e mai mare decat sarcina mea, incep sa am emotii pentru voi, fetelor care va apropiati de marea intalnire. In caz de gemeni stiu ca termenul e mai scurt cu cateva saptamani, nu mai stiu exact cate, dar voi sunteti cu siguranta pregatite, nu?



_
FIV 1 dec 2006 - Austria - nereusit
FIV 2 feb 2007 - Austria - reusit (sarcina cu probleme - dar BB la termen!!)
FIV 3 - martie 2009 - Austria - 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Lorelai felicitari pentru inimioara!

Eu si acum cand imi amintesc momentul imi vine sa plang de fericire. Caci in momentul ala am realizat ca in sfarsit am in mine o fiinta vie care este creata din mine si din sotul meu!

E minunat! Sa fii sanatoasa si sa-ti mearga bine in continuare!

pishko 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Felicitari Lorelai pt inimioara!
La multi ani Moni! Fetite sanatoase si frumoase!
Noi asteptam maine vizita la dr!

Bq 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Micky, este fiv 3 cu embrioni congeleti, la Giulesti cu prof. Marinescu Bogdan si embrionii pregatiti de dr. Cocei dar la ET a fost dr.Dascalescu.
bombonique, multam!Sa fie bine maine la dr!
pishko, multam mult!Si tie la fel!
Va pup pe toatele, fara de exceptie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buluna spune:

Buna mamici...si tatici.
Bun venit noilor mamici!
Eu acum sunt ocupata cu aranjamentele prin casa. Facem camera baiatului. Desi nu doream sa cumpar nimic inainte de nastere, am cumparat, totusi, niste bluzici cu maneca lunga. Ma topesc dupa ele. Niciodata nu m-am uitat la haine de bebelusi. Dar acum cand m-am uitat si eu...nu-mi venea sa mai plec. M-a linistit sotul care zicea ca daca este copilul mare si nu incape in hainele pe care le iau eu...
Luni am fost la doctor si l-am vazut...dar numai bucatele: o burta, un picior, niste coaste...si fata deloc pt. ca era intoarsa. Nici nu am prea avut ce poze sa-i facem. Statea cu capul la buric (la buricul meu)si era cam chircit acolo...saracutul...Are 1182 g. Eu nu am mai luat deloc in greutate intr-o luna.
Cam astea sunt noutatile mele.
Va pup.

Nu exista lucruri marete, doar lucruri mici cu o dragoste mare.
27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Fetelor, suntem foarte fericiti! Am vazut si am auzit inimioara! E extraordinar. E un singur bebe, dar e foarte bine. Maine facem 7 saptamani.


Laura 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Betty, multumesc frumos pentru sfaturi, o sa incerc sa reduc din supliment si sa alaptez mai des, sa vedem ce se intampla. Orice merita incercat pentru sanatatea copilasilor. Te

Lorelai, ce bine imi pare ca evolutia bb-ului e buna !!!

Nusyca, ce mai face fetita/baietelul tau ?

Va pup pe toate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Puteti sa treceti DPN 12 noiembrie 2009 la mine si daca se poate sa corectati numele doctorului - KOVACS e corect. Merci!

Laura 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Laura felicitari si tie pentru inimioara.


Micky 31+ +

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

li_am ai dreptate cu AMR-ul. Eu sunt foarte pregatita, abia astept sa vina bebelusii.
buluna grasunel baietelul tau pentru varsta lui. Vreau si eu poze cu tine.


Micky 31+ +

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput