Puisori de mai (5)

Puisori de mai (5) | Autor: Aalina

Link direct la acest mesaj

Precedentul
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130595&whichpage=1

Listutza noastra


15 aprilie - Tamara si bb Maria-Daria si Catalin-George

28 aprilie - Dana d si bb Ana Ilinca

1 mai - Daiopri si bb Cristian

1 mai - Alycia si bb Mircea – Cristian

1 mai - meme si bb Anca

2 mai - Lumi si bb Denisa Cristina

4 mai - Rainbow si bb Remus

4 mai - Aalina si bb Dorian

6 mai - Lumy si bb Francesca

6 mai - ana-maria si bb Rares

7 mai - Alinaluchian si bb Ioana

7 mai - andra si bb Alexandru Vasile

8 mai - monjum06 si bb Gabi

11 mai - Criss75 si bebe Marius Alexandru

13 mai - pisi_ella si bb Emma-Andreea

13 mai - ange si bb Robert Mihail

14 mai - Zen si bb Alexanda Cezara

14 mai - mona74 si bb Emma Louise

15 mai - DanaMario si bb Joshua

15 mai - Byl si bb Ana

16 mai - bebelusa28 si bb Corina

16 mai - radones si bb Andrei

18 mai - danv si bb Ioana

18 mai - Rramona si bb Alexia

20 mai - parpalak si bb Paul

20 mai - Andremar si bb Nicholas

21 mai - Adita si bb Elena

24 mai - Alda si bb Daria

24 mai - Ina si Radu si bb Radu

25 mai - matusica aquariusrpro si bb Luca Andrei

26 mai - Ione si bb Maria Diana si Elena Stefania

27 mai - oLo si bb Anais Clara - KiKi

29 mai - emma24 si bb Jason Dennis

30 mai - carrie si bb Theodora Alexia

31 mai - Korinna si bb Stefan

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Am fost ieri la medic si am luat un kg in greutate. Macar ma consolez ca nu am stat degeaba la muls o luna intreaga. Piticotul are zile bune si zile agitate. E un copil tare linistit si cumintel dar inca ne luptam sa scapam de colici.

In wk am crezut ca o sa capatam si noi o raceala dar vad ca a scapat Dorian. Asa ma enerveaza ca toti la el la camin sunt raciti. Si nu am cum sa il tin acasa fiind anul pregatitor offff. Ieri i-a cantat lui Fabi la multi ani de noi ne plictisisem deja.

Adita multumesc de gandurile bune. LAs ca is invatata eu cu piticii proprii. Cum te simti???

Dana fain apartament. Iar Ilinca e deja o domnisorica. Ce mai face Alexa?

Alycia cum mai sunteti?
Daiopri ce tort ai facut pana la urma??? Cat despre nervi...eu mi-i conserv ca mai incolo sigur mai am nevoie de ei.
Ce face Tudor? Motanul tau cum se comporta?
Sa stii ca nici eu nu am slabit un gram de cand am venit din spital. Sunt multumita ca nici nu am pus la cate dulciuri am bagat.

DanaMario cred ca e obositor sa negociezi toata ziua si orice dar din afara e amuzant Ia si tu partea pozitiva, are copilul personalitate si imaginatie.

Am mai pus pozici cu Fabi sa vedeti ce mutre facem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

unde-s pozele, ca nu vad niciun link si nu stiu unde sa le caut

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Adita uite aici
http://community.webshots.com/user/aalinador


Doamne Aalina nu-ti vine sa-l maninci
Uite poza asta imi place
http://good-times.webshots.com/photo/2780518500046517938PujtKZ

Dana_d frumoasa casa sa o stapinesti sanatoasa

Alycia voi ce mai faceti?
Sinteti mai bine?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Multumesc Alina si Dana pt complimente.
Alina Alexa e clasa a 8-a, anul asta desi a fost mai chinuita cu locuinta a mers mai bine cu scoala decat pana acum si ne stresam cu alegerea liceului si impuscarea celor mai bune note pentru a avea cele mai bune sanse sa intram la un liceu bun. Inca nu ne-am hotarat definitiv care liceu va fi primul pe lista, adica ne tot hotaram ca apoi sa ne razgandim si probabil ca asa vom face pana vom completa acele liste cu optiuni. Ea continua sa stea la parintii mei in cursul saptamanii iar vinerea o aduce sotul la noi pana duminica seara as aca e si la noi liniste in cursul saptamanii ca capoasa aia mai mica nu are cu cine sa lua la impuns. Desi isi simt lipsa toata saptamana si cand se vad se iubesc de mama focului, in weekend mai avem si meciuri intre ele.
Mai "miniplodul" tau e tare haios si vad ca ii place sa fluiere. Intr-adevar are o multime de mutritze dragute si ce bine ca exista camere foto sa le imortalizam.
Daiopri, ce mai face Tudorel mititel? Vrem si noi poze si noutati.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Am uitat sa va spun ca noi alaltaseara am scos un dinte de sus asa ca Ilinca e stirba ca o babutza dar tare bucuroasa de ce i-a adus zana Maselutza. De dragul darului a insistat sa-i scot dintele desi inca se mai tinea si mai puteam amana evenimetul. A fost foarte curajoasa si a insistat sa trag de mai multe ori pana am ramas cu el in mana si "nici n-a durut-o". Cand ma gandesc ce ma mai alergau ai mei sa-mi scoata vreun dinte... si pana la urma imi cadeau singuri in vreun mar sau altceva, dar nu se inventase zana maseluta pe atunci

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

Buna fetelor,noi suntem bine dar inca tuseste dimineata destul de sec...in rest peste zi e bine...era si cazul pt ca a luat 10 zile de augumentin si pufuri de ventolin.Il mai tin acasa sapatamana asta si de saptamana viitoare incercam iar gradinitza.Offff...mi groaza pt ca dupa 5 zile e la loc racit...si acolo sunt mereu copii cu mucii in nas...ma dispera si al meu e asa de strangator cand vine vorba de virusi.Chiar nu stiu cum sa mai fac...sa-l duc la gradi sau sa-l mai tin acasa pana mai trece din sezonul virozelor? La noi e o vreme tare naspa...bate vantul tare si e lapovitza cu ninsoare...vreme numai buna de racit.
Aalina tare simpatic juniorul...se vede ca-i prieste lapticul.....iar poza cu freza e totala .Cum isi mai petrece Dorian timpul...mai aveti vreme de activitati comune?
Daiopri...vreo veste despre voi si ceva ....poze...?
Dana_mario depinde de voi sa-l struniti pe Josh...eu stiu din experienta cu cel mare ,Andrei...si-mi pare tare rau ca nu am stiut de la inceput cum sa fac...asa e si el, mereu negociaza la orice i spun...nu exista nici o regula pe care sa nu o negocieze..de ex pleaca in oras si i spun la ora cutare esti acasa...si ma trezesc cu telefon si-mi spune din oras..."mami sunt la pitza cred ca intarzii vreo juma de ora ..o ora..."...ma infurii pe moment si in gand imi promit sa nu-l mai las ...si mereu incalc promisiunea ce mi-o fac (vine si imi spune..mami uite am fost cuminte la scoala, bla bla bla...ma abureste, azi ma duc sa ma intalnesc cu prietena mea in oras)...recunosc ca am fost prea permisiva cu el.Acum la 15 ani ai lui e greu sa il strunesc...cu cel mik sigur nu mai fac aceleasi greseli.
Dana_d cum te intelegi cu Alexa? Ma refer la faptul ca trec acum prin criza adolescentina, cand au impresia ca sunt tari si mari si-si pot purta singuri de grija....te asculta, ai probleme cu ea?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Dragi doamne,

Nu prea mai apuc sa scriu ca umblu brambura:) Tot am de rezolvat cu actele de plecare, taxe, si alte prostii.
De bine de rau am reusit sa pozez pisoiul de pasaport.
V-am trimis link la pozele noastre pe pm caci am uitat parola de la contul personal si daca intru pe cel cu numele de aici nu mai pot intra inapoi pe celalalt. In plus e mai bine asa sa trimit.
Pisoiul creste, tot se trezeste noaptea
Aalina am vazut poze frumoase. Ce mare pare Fabian. Am zis eu ca eu am facut un matisor:))
Ei da acum nu avem 5,5 kg:))
Vroiam sa intreb pe danad si alycia ce mai se ia la copii astia de 11-12 ani?
Ca noi avem fini in tara un baiat si o fata si habar nu am ce sa le iau.
DanaMario si pe mine ma oboseste tocaneala motanului. Noroc ca am scuza ca plange bb
Sa va fie de bine vacanta. Vazut poze si plansSper ca ai baut un cocktail si ptr mine:))
Hai ca miau miau pisoiul
Adita cum te mai simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Am admirat pozele de bebelusi, deja mi-e dor, abia astept sa mi-l tin si eu pe al meu in brate
Daiopri, ma simt bine. am tot timpul o usoara stare de greata, dar suportabil. si ma bucur, ca asa stiu ca e totul ok, ca sarcina merge inainte si nici nu pot sa ma indop cum as vrea, sa ma fac de 100 de kg

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

DanaMario iti dai seama ca ma topesc dupa el. Tin minte ca Dana spunea cand era Ilinca mica ca ar vrea sa o tina asa...sa nu creasca. Uneori asa simt si eu... ca nu as vrea sa treaca atat de repede clipele astea.

Danad deci anul asta aveti un an plin. Lasa ca trece. Deja ai domnisoara ...merge la liceu. Felicitari pentru dinte. Ce cresc copilasii astia ceva teribil.

Alycia ma bucur ca sunteti mai bine. Sper sa va si tina.
Ce povestesti tu acolo de Andrei, prietene etc...vai cand tin mintye cat era cand l-am vazut...
Din pacate cu Dori nu prea mai petrec mult timp, dimineata la 6 cand se trezeste daca nu alaptez stam un pic impreuna pana pleaca la camin, cand mergem sa il luam povestim pe drum si apoi seara cand trebuie sa se culce. De obicei restul activitatilr le face cu tati sau singurel. Se joaca mult in camera unde stau eu cu Fabi cand eu sunt atarnata cu amicul. Sper sa se incalzeasca si sa iesim mai mult pe afara sau sa mergem sa stam la ai mei la curte. Asa poate va dormi Fabian si eu o sa am timp si cu Dori. Oricum il pupacesc cand il prind. Dar nu imi ajunge si nu vreau sa pierd perioada asta a lui.

Daiopri arati beton!!! Io nu stiu unde ai pus kg in sarcina si mai ales unde le-ai dat acum. Iar pisoiul mi se pare mie sau seamana cu motanul? Ce mari sunteti. Si ce smecher e Stafan cu ochelari.
Si noi avem program haotic. Dar nu ma stresez inca sunt mici e normal fiind alaptati sa nu aiba orar fix.

Adita sarcina usoara...acusi trece...
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Aalina, eu am luat f mult in sarcina, 26kg. Si mai am de dat jos vreo 11. Dar cred ca e singura data cand ma bucur ca sunt asa inalta, ca nu se vad:))
Oricum vreau sa ajung de unde am plecat daca nu si mai jos
Ma enervez acusi cu bubitele lui asta mic. Sper sa nu fie dermatita.
Eu dincolo nu prea mai scriu ca sunt cam pe alaturi asa
Si sa intreb si aici la tantele cu copii mai mari, cand se face rapelul la vaccinul de TBC?
Ca motanului i l-am facut la 2 ani si ma intreb daca tb repetat.
A, si am uitat sa zic ca am progresat d ela martisor la poseta:)) Ca ii place sa il tii pe mana asa ca pe creanga
Macar noaptea nuface nici o fita da ziua e cam high maintenance:))
Si cand ma gandesc ca merg in tara si sa vezi ce alintare acolo:))

Numai bine tuturor

Mergi la inceput