Mamici si burtici din BAIA MARE (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Malinka spune:

vad ca tot singura sunt pe aici...

azi a fost o zi plina...sa vedeti ce-am facut noi...




in 5 min a ajuns asa:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Doamne, Malinka, da' nu trebuie sa lasi salteaua mai jos daca face asemenea cascadorii? E foarte viteaz, dragu' de el.
Intr-adevar ca patutzul nostru are 3 laterale pline asta deoarece m-am uitat la optiuni si am vazut asa: kuba roz si kuba+roz si am inteles cu biata mea mintiuca asa: ca patul kuba roz e total roz (si nu vroiam) si celalalt e alb+roz :))). De fapt kuba+ era modelul cu mai multe laterale pline. De stiam, comandam si eu de ala ca al vostru. Bine, mie-mi place foarte mult al nostru numai ca ma incurca cu aparatorile, nu stiu ce sa fac, cum sa le pun. Bine, am vreme 5 luni sa inventez ceva.:))

36Sophia-Diana
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINA_MOCANU spune:

fetelor aveti niste BB minunati.abia astept sa il tin si eu pe al meu in brate.acum am 11 saptamani si sper sa trec cu bine.
va pup si salutari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Fetelor, sora mea a nascut azi noapte la ora 3.20 o fetita sanatoasa, Iulia, prin cezariana. 2940 gr si 52 cm.

Cele care ati nascut prin cezariana, pls spuneti-mi ceva sfaturi sa o mai ajut...a avut anestezie generala.

Carla, felicitari pentru dintisor..de acum esti fetita mare!

Malinka, ce bine sta Marc in picioare...super!imediat umblati in picioare...si cumnata mea are un baietel care la 7 luni a umblat in picioare...mi s-a parut incredibil cand mi-a spus, dar vad ca mai sunt si altii!

v-am pupat pe toate...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence
Asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Adriana, felicitari pentru micuta Iulia . Sfaturi pentru sora ta: sa bea multe lichide, in special ceai de chimen (cu paiul sau cu lingurita, cum poate), sa ia carbune activ sau Espumisan si sa se ridice din pat cat mai repede posibil. Si Algogalmin fiole sau orice alt analgezic pentru durerile cauzate de retragerea uterului (cred ca ii dau din spital).

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Malinka, e mortal Marc. Neaparat sa-i lasi patutul la ultimul nivel, mi-a spus si doctorita ieri cand a fost sa o vada pe Carla ca daca ii ajunge doar pana la piept marginea de sus se poate intoarce peste.

Alina, Doamne ajuta sa fie bine totul cu bb tau

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Malinka spune:

buna dimineatza...

felicitari, adriana, pentru nepotica ta, bine ai venit pe lume, iulia...s-a grabit un pic, nu-i asa?

deci...chestia e in felul urmator..daca ii las salteaua mai jos, nu se mai poate ridica, ca nu ajunge la marginea patutului..daca nu o las, poate sa cada...deci, deocamdata nu o las, oricum stau langa el cand e in patut...mda, nu mai pot sa ies deloc din camera fara el..

ce ziceti de vremea de afara? facem un om de zapada?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Multumim pentur felicitari...da, Iulia s-a grabit putin, si ne-a luat prin surprindere...dar, asta e...bine ca e sanatoasa si totul e ok.cezariana i-a facut-o Roman,ca Sasaran nu e.abia astept sa ma duc sa o vad

In alta ordine de idei, Estera tocmai a balotat o banana cu o nectarina si apoi sucul de la o portocala...printre mamarieli si putin plnas dar a terminat totul...de multe ori tot maraie cand ii dau de mancare ..si nu stiu de ce....daca ii mai dau in gurtia manaca, nu arunca afara, dar tot maraie in continuare...

Cand vad ce mobili sunt copii vostri ma intreb ce are Estera...ea nu e asa de miscareata...pot sa spun ca e putin fricoasa...cred ca seamana cu taica-sau da' nu-i nimic..sanatoasa sa fie...

Legat de ochi, numai in aprilie mergem la RMN,pana acum totul e la fel..o pupila e mai mare decat cealalata...asta e...

Eu azi cred ca merg la Bm, dar pe la 5 dupamasa...deci nu cred ca va prind afara...nici pe Alina nu cred ca o mai prind la Euromedica...dar voi mai merge sapt asta cat sta sora mea acolo...poate tot ne vedem intr-o zi...




Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence
Asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Adriana, multa sanatate Iuliei si surorii tale. Si Carla maraie cand mananca, adica scoate un "mmmmmmmmm". Si se foieste enorm de mult.

Flavia, m-ai intrebat ieri daca i-a placut Carlei kiwi cu banana, nu a fost extraordinar de incantata dar a papat 140 g. Ce-i mai faci bun lui Stefi? Noi ne-am cam blocat la cartof dulce, numai asta mananca dintre legume. I-am facut piure de cartof simplu, cu unt, galbenus si lapte de-al ei - nik, mi l-a scuipat de tot in freza. Cartof dulce si dovlecel...nici de asta nu e prea incantata dar inghite cateva lingurite.

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenbudea spune:

Carla felicitari pt dintisor.
Adriana sa va traiasca nepotica si sa fie sanatoasa.

Mergi la inceput