Licurici de ianuarie-februarie 2009 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

naty e super alaptatul exclusiv da nu prea merita sa iti ruinezi sanatatea si nervii sa il optii...mai ai inca o fetita care are nevoie de tine pe langa nadia

poate nu ii prieste nan, incerci alt lapte.. nu ca as vrea sa fac pe avocatul diavolului dar eu nu cred ca un bb care plange de foame se poate satura cu 10 ml...

dc iti e jena doc ca e prea fanatica cu alaptatu spunei ca ai inceput munca si nu se poate altfel... e totusi alegerea ta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Roxana, sanatate multa sa aveti!

Bebelusi, caruciorul imi place ca stil dar nu mi-e clar daca se poate lasa in jos ca sa stea bebe complet orizontal. Daca da, e bine, daca nu... tot e bine, dar numai peste cateva luni. Cat de greu e? Se strange usor? E usor de manevrat? Pentru ce fel de tip de "teren" e bun? Ce accesorii mai are (footmuff/husa pentru cand e frig, raincover etc). Ma rog, astea sunt amanunte mai mult sau mai putin importante, depinde cat de mult iti place "jucaria"

Ada, La Multi Ani Karinei

Ttenzika, eu una as mai vorbi cu alti pediatri. Mi se pare ca medicul asta e cam "pomul laudat"...





Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Citat:
citat din mesajul lui DarkBendis

Roxana, sanatate multa sa aveti!

Bebelusi, caruciorul imi place ca stil dar nu mi-e clar daca se poate lasa in jos ca sa stea bebe complet orizontal. Daca da, e bine, daca nu... tot e bine, dar numai peste cateva luni. Cat de greu e? Se strange usor? E usor de manevrat? Pentru ce fel de tip de "teren" e bun? Ce accesorii mai are (footmuff/husa pentru cand e frig, raincover etc). Ma rog, astea sunt amanunte mai mult sau mai putin importante, depinde cat de mult iti place "jucaria"

Ada, La Multi Ani Karinei

Ttenzika, eu una as mai vorbi cu alti pediatri. Mi se pare ca medicul asta e cam "pomul laudat"...





Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"



Multumim!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008
POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Alina poti vb cu o asistenta de la pediatri sa vina sa ii faca;
in municipal costa 20 de roni si le faceau inainte de externare
of... la Albinuta noastra pare sa nu se mai termine...

bebelusi eu scot copilul doar in sling; nu ma descurc de loc cu caruciorul,,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Oooofff biata Brandusa Biata puiuta Alexia! Sper sa se simta cat de curand mai bine micuta si sa-i revina pofta de mancare.
Le imbratisez cu drag



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

deci mie mi se strange sufletul!cred ca traieste un cosmar saraca de ea si tot ce sper este ca la un moment dat se va termina acest cosmar.
din memorie :
Veronica 5 ml in fiecare nara e ok, serul fiziologic nu are ce sa-i faca rau.Chiar se recomanda sa-i inchizi gurita sa traga pe nas ca lumea si sa "scuipe" ce are in nas in acest fel.
Anuc imi pare rau, chiar stiu prin ce treci si io am impresia ca nu mai scapam.Noi muci nu mai avem dar de tusit zilnic, nu uita Grumetel acest obicei prost
Ciufik imi pare asa rau .Cu batista max de 2 ori e zi intr adevar ca se raneste, nu -i ok.Dar ce alt dispozitiv ai ca nu mi-am dat seama?Multumesc
Alinuk nu pot decat sa te invidiez mama pt increderea pe care o ai si tonusul tau.Eu nici nu mi-l mai imaginez pe Andrei purtat de la unul la altul .Eu si la botez ma gandesc sa nu-l tin la restaurant fiind mult prea multa lume, maxim sa l aduc la inceput si apoi acasa cu el!Poate exagerez, inainte sigur nu eram asa, da' acu-s patita rau!
Alina f frumoase hainutele!Da' site-ul lor cam slabutz, neactualizat si nu vad cum mi-as putea alege pt Andrei ceva ca nu au expus online mai nimic.Si eu cand ajung acolo?si te rog da mi o info cam cat de scumpa e treaba sa nu fac drumu de pomana..multumesc
Dark boema viata voastra, as veni sa trag o gura de aer calm de la tine, sunt sublime scrierile tale.
Cristina ce a zis dr pn la urma????
Naty nu sunt nici pe departe in apropierea dr Culcer ca si experienta sau citit ,dar pe bune mi se pare o tampenie ce ti-a zis.Imi doresc pt binele tau sa aiba dreptate, pe cuv , dar dc tu NU ai lapte cum naiba sa o hranesti???De unde ideea asta ca formulele astea de lapte la care s-a lucrat enorm sa fie lapte adaptat , sa fie cat mai aproape ca "formula" de cel matern, nu e bun pt sugari??Ideea asta pe care am auzit-o si la Flo si la tine acum ca "nu e tolerat si de aia".Da sunt sugari hraniti doar asa, sugari care au fost hraniti mai rau, pe mine m-a hranit cu lapte de vaca mama...............dhhhh care nici pe departe nu se compara cu formula, e mult mai prost, e sarat, e anemiant e neimbogatit in nimic.Sper sa aiba dreptate pt voi doua, dar nu vad Doamne cum!Sa stai cu ea doar la san cand tu ziua nu mai ai deloc lapte mi se pare de neimaginat.
Roxana tu suferi in tacere asa , nu ne zici nimic?sa fim si noi bune la o consolare ceva?Sanatate iti dorim si LMA pt Eva!

Lma si celorlaltor licurici si un pupic de la mine asa mai dulce pt Fabi si Aalina!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

aaa si ..exista lapte pt prematuri , de ex PreNan! dc stam sa corectam varsta si acum, pt ca da , e de corectat la Nadia dar acum ea nu mai e nou nascut oricat ne am chinui si oricum are si ea"dreptul" si posib sa pape ca un sugar mic un lapte adaptat nr 1.
Moama ce m-am invarstosat!Una e sa fii proalaptat si alta e sa fii fanatic domne!si tu faci atatea ca sa ai laptic!Nu vreau sa cobesc dar eu nu fac mare branza, deci dc e sa fie este domne si dc nu mai e sau nu va mai fi dau cu formula ca asta e treaba!Gata, m-am racorit!De fapt imi pare rau ca nu a gasit o solutie rezonabila pt voi doua!


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

MULTA SANATATE ALEXIEI SI MULTA PUTERE LUI FLO ...

IRINAC ca ne tii la curent cu tot ce se intampla ...

VERONICA si eu am aceeasi probl;ema cu respiratia fetei ... cred ca nu ne-au aspirat-o cum trebe si tare sunt ingrijorata ... sper sa treaca ... eu pun ser si apoi aspir cu batista ... da mie mi-a zis doctorita si de 3-4 ori pe zi .... sa mai intreb daca nu e prea mult ...

cat despre reflux a avut si azi ... credca o voi monitoriza mai bine si eu ...



Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alina1976

Mamicilor de FETITE! Unde fac si eu gaurele Sabinei pt cercelusi??
Anei i-am facut la Medlife insa aia nu accepta bebelusi decat dupa 4 luni!



SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA


ALINA, gauri pt cercei - la Spitalul de Ginecologie REGINA MARIA, pe str. Brodina, langa CMU. Acolo i-am facut Elizei, asistenta a fost super-dragutza, extrem de iute, iar spitalul este extraordinar de curat. Regina Maria este la cca 2 min de blocul meu. Daca nu confund, acolo a nascut Crisspy, iti spune si ea k e super-curat. Despre gauri in urechi sa intgrebi la receptie sau, pur si simplu, vii direct cu cea mica si o rezolva pe loc.

Sa nu uit: costa 50 lei. Da merita pt linistea ta.

Citesc din urma si revin...

Ira, mamica Elizei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

sunt alaturi de Bee si Alexia,le doresc refacere rapida!

noi suntem bine...am sa va scriu in curand detalii,acum sunt cu ratusca in brate
roxanasa mai treci pe aici
irinaCpt toate sfaturile date

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput