Mamici fericite cu mai multi copilasi (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Sasha, ai nascut sau tot 2 in 1?

Elyanne, sanatate multa, imi pare rau sa aud ca sinteti din nou bolnaviori.

Adita, pai, la cum scriem noi, cred ca ai sanse sa recuperezi. Imi pare bine sa te cunosc, eu sint dintre cele noi cred, dar daca ma pun pe scris, ma invechesc repede... ca eu scriu mult, cind scriu.

Miraklucker, vacanta placuta, cred ca e tare bine sa fii acasa!

Adaca, nu te mai supara pentru concurs, ca nu are rost. Eu nu mi-am inscris copiii niciodata la nici un concurs cu poze, tocmai pentru a evita eventualele neplaceri.

Am si eu o poza recenta la semnatura, intrati pe link daca vreti sa vedeti minunile mele.

Mai vin io, nu va mai las asa, hai, scrieti, ca ajungem la container.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

Corne Sa-ti traiasca copilasii. Ai niste copii frumosi tare.
Mira Pe la Resita cand vii? Va asteptam ! x4


http://adaca.piczo.com/ http://adaca.piczo.com/ http://adaca.piczo.com/

Concursul continua si noi avem din nou nevoie de votul vostru. Nu va costa numic sa-l votati pe
RARES IOAN (intr-o masinuta cu un mesaj pentru fetite) http://concurs.pampers.ro/profile/6410
Pentru cei ce m-au votat MULTUMESC si un pupic dulceeeeeeeeeeeeeeeeeee



VOTEAZA RARES IOAN Ia te uita ce pot face http://concurs.pampers.ro/profile/6410

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

elyanne, multa sanatate copiilor!

Shasa, uite ca ai ajuns si la termen. Iti tinem pumnii!

Adita, eu sunt nou-nouta pe aici. Dar te stiu de mult (Maria mea e cam de varsta Elenei) si te admir .

miraklucker, concediu placut in tara!

Nelia, vroiam sa iti spun ca mi-am luat si eu Manualul parintilor eficace. Mai raman esa o citesc si mai ales sa incerc sa o aplic .



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Adaca, multumesc!

Cornelia, eu am inceput sa aplic deja! Crede-ma, spre surprinderea mea, chiar se vad rezultate. La toti trei! Dar sint la inceput... mai avem de munca.

Adita, tu cum te descurci cu toata trupa? Doamne, ce curajoasa poti sa fii! Desi imi place atit de mult sa fiu mama, in ciuda tuturor greutatilor inerente, imi plac copiii (mai ales ai mei) la nebunie, dar mai multi de trei eu nu pot sa fac (sper!), imi cunosc limitele. Ai poze pe undeva? Trebuie sa fie minunat de plina casa cu atitia copilasi in ea!!! Eu am trei si citeodata am senzatia ca-i un regiment in casa!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

aici am poze

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Am vazut pozele! Frumoooosi toti! Si voi sinteti tineri!!! Si acum ce ai in burtica, stii? Imi plac numele copiilor, abia astept sa vad ce urmeaza! Ai trei de-un leat cu ai mei...

I-ati vrut pe toti 5 sau s-a mai si intimplat? Inainte de a ramine vreau sa spun, ca dupa bineinteles ca-i vrei!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

ADITA am vazut si eu pozele. Sunt tare frumosi Sa va traiasca!

Eu sunt inca 2 in 1. Nu se dezmint baietii mei....si ist baiat cred ca urmeaza traditia familiei si vine dupa termen Si eu ma simt tot mai greoaie si ma dor toate alea....Dar la cat a fost si la cat a ramas.....nu mai zic nimicuta...sa fie sanatos si sa vina cand i-o fi sosrcul

FlorinTeodorBB3 - Petru - 38+

10 ZILE PANA LA DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Nelia. inca nu stim ce e bebele din burtica, eu sper sa fie fata, dar am asa un sentiment ca e baiat.sunt tare curiosa daca ma insel sau nu.
In legatura cu planificarea, i-am vrut pe toti( si inca mai vrem), dar n-am planificat nimic de genul "gata, hai sa ne apucam de treaba ca mai vrem unul acum", i-am lasat sa vina exact cand au vrut ei. si s-a intamplat asa ca de fiecare data am ramas gravida exact cand a inceput sa mi se faca dor de bebe mic, ma uitam cu jind la poze de bebelusi si la gravide pe strada. de exemplu, dupa al patrulea, multa vreme am zis, mai vreau unul dar acum nu ma simt in stare. si cand a inceput sa mi se para mai usor cu cei 4 din dotare si sa tanjesc iar dupa unul mic, gata, a aparut si testul cu doua liniute.
Shasa, imi amintesc cum asteptam si eu nasterea Elenei. toata lumea imi zicea ca fetele sunt mai grabite, aveam si uter cicatriceal si stia ca si asta poate sa dea contractii mai devreme decat ar trebui si asteptam sa nasc cu ceva vreme inainte de termen. dar fata mea a vrut sa vina exact la o saptamana dupa. si asa lungaaa mi s-a parut asteptarea

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Vad ca incepem sa scriem mai multe, ma bucur.
Mira ma gandeam ca poate ne intalnim in parcul botanic, pe sambata dupamasa am putea noi, acum depinde si de programul vostru. Mai vorbim.
Adita atunci cand ai timp sa "treci" pe aici esti bine venita, fiecare scrie cand poate, tu esti cea mai ocupata dintre noi, mai ales acum cand mai vine un bebe. Intrebarea meau este cum te descurci cu ei, cu mancarea, spalatul hainelor, ordinea, pentru ca toti sunt mici, cum faci fata? Ce secrete ai? Am vazut pozele, frumoasa familie!
Nelia ce faini sunt copii tai, parca sunt dintr-un tablou, asa cumintei par. Ce metode din carte ai mai aplicat si functioneaza?
Sasha mai ai putin, iti tin pumnii sa treaca cat mai repede.
Cornelia cum te simti? Ce face bebe din burtica? Cate luni ai acum?
Elyanne cum sunt copii? Multa sanatate!
Noi suntem bine, toata ziua alerg dintr-o parte in alta si incercam sa stam cat mai mult afara. Am impresia ca nu apuc sa stau suficient timp cu fiecare, Vlad si Alexandru sunt disperati dupa mine, vor mai multa atentie decat imi permite timpul, inclusiv noaptea se trezesc si vin la mine in pat, nu mai reusesc sa ma odihnesc bine. Pe Bogdan tre sa stau cu ochii non stop pt. ca isi necajeste fratii cum ii prinde. Dar sunt asa de draguti si ma bucur ca am invatat sa am rabdare mai multa cu ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Am trimis pm adresa albumului cu mai multe poze, dar care are parola... Am trimis doar la fetele active pe ultimele doua pagini, daca mai vrea cineva sa spuna. Revin... cu metodele, dar nu stiu cind... acum trebuie sa fug.

Aditaaa, ai spus ca inca mai vreti, decit nu te opresti aici? Pai, in cazul asta, de 5 plus n ori. Cum te descurci, in afara de voi, parintii, aveti ajutor? Esti fantastica!!! Felicitarile mele la amindoi pentru asa familie mare si frumoasa! Sa fiti sanatosi cu totii, sa va vedeti si cu nepoti!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput