Mamici fericite cu mai multi copilasi (11)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Pupici si de la noi!

Nu am mai reusit sa scriu, dar cred ca ma intelegeti. Multumesc pt. recomandari de vacanta. Pana la urma nu am fost decat doua zile cu copiii mari. Nu a mai contat und emergem c ane-am hotarat la 4 sa plecam in week-end si la 7 plecam. Sper sa avem parte totusi si de o vacant amai serioasa in curand.

freedelia, tocmai asta spuneam si eu acum cateva minute : abia astept sa inceapa gradinita sa ma relaxez langa bb mic care e un cumintel. A fost o vara foarte lunga!

Adita, mai ai putin! Eu nu vroiam sa nasc. Asa mult mi-a placut cu burtica (cu toate ca a fost o sarcina destul de grea). Acum imi este dor de burtica.

Imi e dor si de bb mic-mic, pentru ca Vladimir a crescut deja si nu mai are loc sa se cuibareasca la mine pe burtica . Dar sigur ma opresc aici.

Intre timp am avut si botezul. Bebe a fost foarte cumintel. Nu a spous toata ziua nici macar un pas. A fost linistit si a privit curios in jur sau a dormit . Toata lumea mi-l lauda. Sper sa nu il deoache si sa ramana asa. Doarme toate noaptea, pana la 7.30 dimineata. Dar ce folos, ca ma trezeste fratiorul mai mare de cateva ori pe noapte. Oricum, la noi clar e una calda una rece , ca tot asa bb cuminte a fost si Maria.

Pupici tuturor si multa sanatate!




www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Neataaaaa

Ne-am intors de la mare... a fost frumos... vreo 2 zile mai urate... dar in rest vremea super frumoasa... copiii cuminti, nu mi-au facut nici o bucurie (adica vreo viroza, cum au obiceiul, in deplasari)... le-a placut... mai putin valurile... in zilele cu valuri mari se jucau doar pe marginea apei...

Inca sunt in recuperari... ne-am intors sambata seara... si tot desfac bagaje, spal, strang
Ne adaptam la stat in casa... fata de stat numai la aer, in afara de orele de somn... complicat

Promit poze mai incolo... intai sa le selectez cat de cat... ca nu's decat vreo 400

Inainte sa plecam am fost si la doctor... febra nu stiu ce a fost cu ea... a durat doar 24 de ore... si a scazut singura fara medicamente... eu ma bucur ca a luptat singur organismul... eram speriata sa nu se agaraveze la mare...
Iar vineri dim. tot Mihai avea si niste bubite... se pare ca alergie alimentara... ne-a dat un antialergic... si ne-am dres... am plecat linistita pt. ca i-a zonsultat si nici unul nu avea nimic la gat... caile respiratorii...





Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut mamici grozave,

Freedelia si Adita sarcini usoare in continuare.

Adita nu mai trebuie sa spun ca te admir enorm. Si mie imi mai trece cate un abur de pofta cand vad un bebe mic mic, dar cand imi amintesc ca trebuie nascut imi revin imediat. Copii mai mari cum asteapta venirea fratiorului?

Eu sunt varza emotional din cauza inceputului de scoala si gradi. Mi-au crescut prea repede copii astia si asta ma face sa .



Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La multi ani celor care isi serbeaza ziua de nume!!!

Am promis poze... dar n-am avut timp deloc... Deci pozele aici



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Am vazut pozele, absolut superbe, sunteti o familie frumoasa. Unde ati fost la mare?Matia tot intreba, copii astia sunt prietenii mei?

Eu il duc pe Matia la gradinita cu urlete si plansete.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Capitol nou

Mamici fericite cu mai multi copilasi (12)



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput