Mamici fericite cu mai multi copilasi (11)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Buna mamicilor! Ce liniste pe aici! Sunteti prin concediu? Noi ne-am luat doua zile de concediu si am venit la soacra mea cu totii. Am vrut sa-i las aici pe Bogdan si Vlad, dar nu-i vrea nimeni ca sunt tare rai si obraznici si doar unul nu vor sa ramana, asa ca ne intoarcem iarasi cu totii acasa. Mai avem o luna si incepem scolile si gradinitele, de-abia astept sa aiba fiecare activitate, vacanta asta mi s-a parut cea mai lunga, poate si ca au stat copii mai mult pe acasa. Nu stiu ai vostrii cum sunt, dar ai mei se plicti tare repede.
Pe unde ati mai fost in concediu? Ce mai fac puisorii? Cum va mai descurcati?
Adita iti tin pumnii in continuare, sa iti fie sarcina cat mai usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mralu spune:

Buna,

Mai intai trebuie sa va multumesc pentru sustinere si pentru cuvintele frumoase.
Am fost la ecograf si l-am vazut pe bb3.
Are vreo 12 saptamani si se misca mult.
Somleac sper sa ai dreptate cu serviciul deoarece nu cred ca as putea sa fiu casnica, nu e in firea mea.
Mcrmik eu nu prea am asa multe probleme cu "ce zice lumea", numai ca "lumea" tine neaparat sa se bage in seama si sa spuna ce si cum trebuie sa fie-normalul lor trebuie sa fie normalul tuturor.

Eu incet, incet incep sa ma obisnuiesc cu gandul ca in curand vor trebui pampershi, biberoane si suzete...ca d-abia se terminase.

Eu va pe toate si pe toti puiutii vostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Mralu ma bucur ca sunteti bine. De-abia astept sa ne povestesti cum te simti in postura de 3xmamica. Cum te simti? Ce spun copilasii ca mai vine un bebe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Buna dragi mamici
nici eu nu am mai dat de mult pe aici. Cum programul meu la computer se reduce numai la 1 ora pe seara, daca o apuc si pe aia...
Adita, nu mai ai mult. Sarcina usoara in continuare. Cum i-ai nascut pe Nectarie si Stefan?. Te-a lasat medicul sa ajungi cat mai aprope de termem. Eu la ce-a de-a treia nastere am avut cezariana programata cu 2 sapt inaite de termen.
...la noi s-a terminat vacanta. De mai bine de o saptamana suntem scolarei de clasa I, si scolarite de clasa I la gradinita. Deocamdata merg cu placere amandoi. Doar cea mica e suparata ca ea mai trebuie sa stea 1 an acasa si ca "nu e mica".
Sambata ne-a si sarbatorit, de data asta la Legoland
dau copy la ce am scris in alta parte
...... fu fain, dar n-as mai repeta experienta intr-o zi ca cea de sambata, cand jumatate de Germanie are vacanta, e weekend si aproape 30 gr. Muuuulta lume parca a tunat si i-a adunat pe toti la Legoland. Clar nu-ti ajunge numai o zi. Cozi peste cozi iti pierea cheful cand vedeai peste tot timp de asteptare 30 min, 45 min, ...50 min. David a fost cel mai incantat de scoala de soferi. cu teorie, examen de condus si carnet de sofer legoland cu poza si numele lui pe el., dar dezamagit ca unde e tortul si lumanarile.
Seline s-a trezit a doua zi de dimineata ca sa mergem inapoi ca ea nu s-a dat pe tobogan.

La noi e cald....minune mare. Maine se anunta 33 gr. Cea mai calda zi a anului. Elvetienii deja dau pe spate. eu zic ca ei nu stiu ce inseamna calduri.. Am primit hartiuta de la invatatoare ca maine dupamasa in loc de scoala se merge la scaldat!!!!!!!


Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Citat:
citat din mesajul lui miraklucker


Adita, nu mai ai mult. Sarcina usoara in continuare. Cum i-ai nascut pe Nectarie si Stefan?. Te-a lasat medicul sa ajungi cat mai aprope de termem. Eu la ce-a de-a treia nastere am avut cezariana programata cu 2 sapt inaite de termen.


Doar pe Elena am nascut-o la termen, ceilalti au fost toti cu 2 saptamani inainte de termen.la ultimul vroia sa ma opereze de la 36, problema era ca Stefan parea mai mare decat era, ovulatia fusese tarziu si ei ziceau ca am 36 de sapt dar eu stiam sigur ca nu erau decat 35. din fericire a fost totul bine si s-au gandit sa ma mai amane, cate un pi, cate un pic pana am ajuns la 38 de sapt

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Adita, sa stii ca eu te admir. eu nu stiu daca asa fi rezistat.
.....si pe mine cu Seline m-a lasat pana la 38 sapt. Daca te simti bine si totul e in ordine de ce sa fie mai repede, nu?
Multa sanatate si numai bine.

Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:



Chiar ca-i liniste pe aici... eu nu prea am noutati... sunt toata ziua, mai mereu, singura cu trupa... si atunci nu prea apuc sa fac mare lucru... doar sa stau dupa fundul lor... pt. ca tot timpul fac cate o protioara

Abia astept sa pleca la mare, la sf. lunii... poate acolo o sa fie mai linistiti, vor avea activitate... iar apoi sa inceapa Elena gradinita... sa mai respir si eu putin

Altfel suntem bine, sanatosi


Mira mi-am bagat nasul in albumul tau si am mai vazut din pozele noi... superbe...

Adita nu stiu cum faci fata... jos palaria
Abia ma descurc cu trei... uneori am impresia ca o s-o iau razna si ma opresc la nebuni
Baietii sunt si intr-o perioada de neinteles ... nu le convine nimic, nu vorbesc prea multe pe limba noastra... mai mult pe limba lor Si atunci ei se supara ca noi nu ii itelegem... eu ma enervez ca plang din orice... offf...

Gata, inchei aici... ca sigur fac vreo boacana in camera cealalta...



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Mira LA MULTI ANI LUI DAVID! sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii! (cam tarzie urarea, dar ...) Cum a fost la scaldat?
Elyanne imi inchipui ca este greu, cand nu mai poti, ia o gura de aer si incearca sa te calmezi. Daca tu esti nervoasa vor fi si copii, asa ca ... Unde plecati la mare? Veti fi doar voi sau veti avea ajutor?
Noi suntem acasa doar cu juniorul, in final au ramas si Bogdan si Vlad la soacra. Este asa liniste in casa, ca nu-mi revin. Alexandru este tare cuminte, nu avem nici o problema cu el, oricum cred ca fiecare ar fi cuminte daca ar fi singur, ca n-are cu cine se certa. Dar mi-e tare dor de Bogdan si Vlad, saptamana asta ii vom "recupera" si gata cu plimbatul ca acusi incepe scoala si gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Mira mergem la mare, la noi... anu asta nu m-am vazut in stare sa plec departe cu toata trupa .... mai asteptam sa creasca...
Plecam si cu mama soacra, deci vom avea ajutor



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

elyanne..si eu care aveam mustrari uneori..ca-mi doresc atat de mult sa inceapa andrei gradinita sa fiu mai libera...dar sa vezi ce show va fi si acolo vreo 2 sapt, la cat e el de mamossper sa stea...ca altfel..nush ce ma fac

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006



Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput