*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (230)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:


Foarte tari filmulete! le stiam...
Si cu asta basta, nb

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Am ramas sa sting lumina

NB

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Mi-am facut temeleeeeeeeee

ha ha ha ha...mamaie a lui Luny vorbeste pe mess cu bubu :))) Tare mamaia ta :)

Luny sa nu va fie cu deochi ca merg toate ca pe roate, somnicul, Milumilu'... bravo Matei!!!

naty:)) M-ai omorat cu randunoiul tau si oglinda din tavan:)))asa deeeci...:D Despre sifonier mergi la IKEA ca au aia niste closet-uri(adica sifoniere) suuuper bine compartimentate. Zau ca mie-mi plac si te sustin mai bine pe comanda decat de gata...adica cum pentru o canapea merita sa "spenduiesti" dar pentru sifonier ba..mai mai mai. A si poti pune oglinda pe interiorul usii de la sifonier, cand...hm hm hm deschideti usa :)))

MAAAIII sa moara Dolanescu?!!! taman acum cand se impacase cu ciobanita lui :(( Pacat!!! D-zeu sa-l ierte.

nicol...asculta la baba , peste 200 mp fara alea 3 garaje si terasa. Nu-i funn defel, crede-ma pe cuvant:((( Moama ce bine si-a programat socrela concediul. :)) are ghinion ca mesterii abia o sa isi faca incalzirea apoi cand vine ea incepe ADEVARATA activitate. Pana la urma i-ai facut unghiile si Alexiei??? Aoleuuu te manaca cand o creste mai mare :)

bubu wowww ce fain, ati ajuns vedete...da...nici un cuvant despre randunici?:D:))

aliceionescu aseara cand am baut vin m-am gandit la tine :)

Va multumim mult pentru aprecierile voastre referitoare la pozici. Meritul apartine si lui tanti fotografu' care dupa 1 ora de chin era transpirata toata si cred ca ragusise de atat maimutareli si chcoteli.
Si sa stit ca m-am bucurat mult cand mi-ati zis ca-mi seamana Adrian. La botez cumnata-mea la 5 minute dupa ce l-a vazut prima data i-a zis...hai vino la tushi ca tu esti tot tushi, leit tushi...asa de bine semeni cu ea. De atunci am avut cosmaruri la propriu pe seama asta, ma urmarea si ma uitam la el cate 5 minute il studiam :))) dar dupa ce i-am vazut strungareata dintre dinti si alunita de la picior(care o are si tata, si eu si bunicul si tatal bunicului...) m-am linistit:)))


mimo ..ha ha, chiar asa de bine semanam??/ Nu mami, n-am sora geamana, de fapt din cate stiu eu nu mai am frati... da tre sa-l intreb pe tata care nu cumvaaa....:)) Daca ai posibilitatea candva sa-mi arati o poza cu ea. Nu stiu cum da am sarit peste "vorbaretz" cu jucariile. E delicios cum intoneaza el gangurelile.

nicole e SUPERBISIMA Antonia si cu bratarica si ce mare s-a facut. Iar salopetuta aia cu fluturasi si broderie e de admirat...papusica nu alta.Just...da ce numai Antonia sa aiba bratarica:)) doar si Lexi are bratarica ei.

liana:)) ce figura ai fost cand i-ai zis lui Nicol ca esti la usa cand deschide frigiderul :)) Mi te si imaginam :)) Am tot vrut sa-ti zic de alergiile lui Teo. Sa fii atenta ca Adrian si multi copii fac de la cerealele astora speciale de bebei. Nu de la toate dar numai de la anumite marci.

mihatp :))) da mai uite ca Nicole are oglinzile pe vertitala...;;;;tuuu hoatza micaaa..:) Adrian doarme pe burta cu fundu in sus in genunchi. Cum il indrept se incovoaie si dupa 3 min isi revine la aceiasi pizitie. Eu cred ca e "safe"... eu nu mi-am facut probleme niciodata de asta...sincer. Cand eram noi mici ne punea numai pe burta.

gecko mami uite ca ma gandeam la ceva. La noi e ff cald si daca pun rufele pe terasa in 1 ora ar fi uscate. Eu am un uscator mic, mai usuc babetici...chestii mici. M-am gandit sa fac un upgrade si sa incerc si cu rufele mari. Tu esti multumita? Eu realizez cat de mult le innebuneste uscatorul-masina si de aceea as incerca dar... cum e cu calcatul dupa? Ca eu dupa ce le scot din uscator iei gata calcate...hi hi hi. Si vreau sa iti spun multumiri multe pentru raspunsurile de atunci cu chiropractorul. Si tot chiropractoru' lu peste dupa ce i-a luat banii si l-a masajuit pe sotu' l-a facut ca nou. Nu era zi sa nu mi-l laude cel putin o data. Dar dupa 6 luni si-a revenit la loc :)) Acu imi da dreptate ca (,) chiropractorul nu-i decat un masajiu cu ezperienta si el are nevoie de un Spine Dr.

bitza eu zic ca o sa-i placa la nebunie sa impinga premergatorul. Tuturor copiilor le plac lucrurile de impins. Si bravo fata desteapta stie ea ce nu-i bine:))

mihutza ...sfat de la baba: Cumpara-l:))) Nu te risti sa nu iasa bun, satura pe toata lumea nici prea mult sa ti se termine repede(ideal ar fi sa iei de la Costco dar nu e cu frisca e cu sugar cream, alea sunt mari) nici prea putin ca sunt bunicele :))) si nu-ti manaca o zi. ai timp destul sa-i faci Andrei toate dulciurile din lume. Eu m-am chinuit cu Medovikul meu o zi si a fost numai bun pe sambata :)))))))))))))))))))) o fost special pentru voi mai mai mai.

Alexandra, multa fericire, sanatate si sa te bucuri de numele tau frumos ales cu drag de mami!!!


Kya heeee te intelegem ai scutire ca a venit sotul de departe. E o dulce zana creata.Pupam buba, zana si pe mami.

gecko credeai tu sa te bucuri vreodata ca e Patrick racit?

bravo Stefanut pentru mersul sigur!!!! Bravoooo!!

tonic poti sa ne trimiti poze pe mailul comun. intreab-o pe ioana parola :) acolo le vedem numai noi.

Mai am cap. trecut si apoi gata...meeeeeeeeei voi ati scri un capitol juma azi :)




Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Nicooool mai usor mami cu lumina,m-am impiedicat de-un ciot, mi-a dat o craca peste ochi si am cazut de pe crenguta intr-o balta. Data viitoare imi cumpar lampita de veghe

Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Alaltaieri mi-a "murit" o tzatzornitza (= mi s-a rupt un sutien)so...
Ta ta taaaaaaaaaaammmm

al 1000-lea mesaj

Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Tot YO Nu de alta dar am citit tot si am zis sa am si dovada:

Fetele pentru cine se gandeste sa-i spele pe dinti cu periuta de pe deget,sa te fereasca sfantul sa te muste ca pe mine m-a muscat de cateva ori si am renuntat. Ii pun pasta pe periuta lui mica si freaca acolo cu placere. Nu stiu ce sa zic dar cred ca "degetarul" ala nu e o inventie asa de buna. Cel putin nu pt. noi. Ne-a muscat pe amandoi de ne-a trebuit 2 zile sa ne revenim. Si cand il vad ce frumos spala el dintzocii nici nu ma complic. Importnat nu e spalatul dintilor cat obisnuinta la varsta asta...cred eu.


Si zic ca-mi pare rau ca ma bagam la o vodka cu voi si eu dar nu citisem ...nu de alta dar n-am baut never...hi hi hi. in loc de distonocalm luam 2 adviluri, la alea ma pricep.

BTW oglinzile se pun pentru un anume scop foorte important ,...si daca e asa io propun sa le punem pe tabliile de la partea de la picioare ...hmmm sper ca inteleseserati...miningu' :D saaaaaaaaaauuuu facem intoarcerea la 180 de grade:))))

Gata m-am hotarat, imi iau clase de fotografiela colegiu si imi deschid studio foto :))). Mai am un var fotograf profesionist...so :))) Vioooo ce zici, te bagi??


Daciana...mai traieste mami???


Natyyy, uite:
http://www.hgtv.com/designers-portfolio/kitchens/index.html
have funnn!! ai tot felul de bucatarii. si pentru alte camere tot hgtv.com. mai poti merge aici:
http://www.roomzaar.com/rate-my-space/Kitchens/gallery.esi

e un site fain cand e vb de amenajari.

Nicoool super faine pozele din Italia!! Foarte frumoase si intr-adevar este o tara frumoasa.ha ha ha pup-o mama de afacerista, auzi isi deschide ea spalatorie familiala...mai sa stii ca nu-i rea ideea...si 50 lei...mamaaa cu 7$ aici o aspira sotul toata apoi intra la tunel i-o spala, limpezeste da cu ceara si i-o si lustruieste.

luny este si pentru bebei mici. Adrianu meu linge periuta si este incantat sa ne spalam pe dinti amndoi deodata:))

ce dulce-i Iulia cand doarme, pup-o mama pe ea ca stie fata tot da cand a vazut ca voi radeti de ea a zis STOP. Inainte vroia sa va faca pe plac de aia isi cara jucarelele.

Aricel!!!! bravo mami pentru magazin. Foarte frumos site-ul. Success mult. :))) si l-a varsat pe tot(bidonul)??? Adrian cara sticla de 2 l de apa dar cu dopul strans, speeeer sa nu invete sa desurubeze dopul:))

O salutam special pe d-na lu limbile :)))mmm adica pe doamna Catalina(tonic) si sa stii ca mie imi place Oaca :) zau de nu-i dragutz nik name-ul ales pt. bebe.

tuchi
:)) vodka cu lamaie...tzzzz tzz tzz. Mai sa stii ca nu-i rea ideea cu fasolea, acum in vreme de criza orice e binevenit:)

Valentina si noi mancam iaurt zilnic. Io votez BRUNETA, mie personal imi place mai mult cum iti sta acum.

Cami pupim buba lui Bubu mic

bubu fa-i un card la un salon de cosmetica, coafura...etc. Sau un parfumel ceva...

ha ha ha tuchi cred ca trebuie sa puneti incuietoare la usa nu de alta dar cu 2 devine de 2 ori mai complicata problema.


liana :)))) am ras de m-am prapadit cand ai zis de Mc si iepurashul:))

Simo vezi de ochiu ala ca nu-i a buna. Corp strain de era trecea de atunci. nu stiu eu exact dar din experientele mele de viata cam asa se intampla.

ariel ce dulce e Teo si ce mare a crescuuuuuut, si Alexuta s-a inaltat mult. Mi-au placut mult pozele de la serbare.


miha presedintele cui???



Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

So daca e criza orice ebinevenit deci...

Mie mi-a venit o idee, vreti?? sa face sezatoare, adica stabilim o ora la care suntem toate online, ma rog care poate. Cred ca o sa fie funn. Daca vreti putem avea si o tema... mai ganditi-va si voi.

Si pentru tot neamul randunicesc
cu french vanilla, alaturi de un croisant cald aburind...mmmm


Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:





Daria si Andrei Radu-distractie placuta in ultima luna de bebeluseala!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:



Mai..Nici daca ati fi baut-un pic mai mult-nu ati fi tras un asa sou!! Se vede ca a venit primavara,dintr-o data a prins glas-neamul randunicesc!

Sarutmana Adriuta de cafelita,chiar acum o beau! Ai mei dorm tun,numai mie mi-a sunat ceasul din creierasCand as dormi-nu ma lasa,cand ma lasa,nu pot!

As mai zice cate ceva despre prestatiile de aseara-ale voastre,nu ale mele-doamne fer',dar ma abtin pana spre seara..

Zic doar atat-vazui doi copii superbi-un Te(r)o boy blondin..maaare gigolou si-o Alexuta ranjita si zglobie-frumoasa foc!! Si avusei si-o surpriza de surpriza,ca n-o recunosteam pe gagica aia care apare-n poze cu puiutii-cand colo- mamiAricel!! Ai slabit,ti-a crescut parul,esti schimbata-radiezi!!

Ma duc sa-mi fac o listuta,ca muulte vreau eu sa fac azi!

gecko,Adela ce fac puii?

randunici!



Ela,mami de sufletel blond!!
Mihai creste!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

multumim de cafeluta adriuta.....savurez si eu un capuccino, cafeluta nu beau de fel ... multumesc si de sugestia ref la alergie, e bine de stiut ...

Liana, mami de Teo

"Invata din greselile altora, ca nu ai timp sa le faci tu pe toate" - Sigmund Freud

Mergi la inceput