Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Cristina pe mine m-au ajutat foarte mult informatiile tale care sunt extrem de utile ca eram tare incetosata
Am mai folosit eu si altele dar stiam in Picassa.
Acum am invatat si numai prima data e mai greu.....apoi merge treaba ca unsa....burta sa-mi creasca ca sa am ce poze sa pun.
Eu am si de la ecografii, cu Bebitza dar nu am scaner...asa ca nu puteti vedea mandrete de bebelus ca bradul....la 4,64 cm ....la 11 saptamani si 5 zile dar mama lui este foarte mandra de el.

Cea mai fericita 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Panda, eu zic sa explici aici, sa vada toata lumea, nu numai pe privat!


Sa stii ca ai dreptate, dar atunci mai bine le pun la inceput de capitol, sa fie vizibile tot timpul si pentru oricine. Sunteti de acord?

Panda, 13+ cu
si fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Daaaa, Panda, suntem de acord!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 14+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

panda, tocmai citeam si vroiam sa-ti spun ca am vazut pe la alte odisei ca au pusa explicatia pe prima pagina. SUnt total de acord. Eu sincer am mai dat la cateva fete pe PM dar tuta ce sunt nu am salvat nicaieri "descrierea"

Eu am luat o pauza mica de la bucatarit. AM fost o vrednica. Am plecat devreme de la munci, am facut ceva shopping, putina curatenie, spalat vase, fiert niste cartofi pentru "orientala" si chinuit cativa piepti de pui shanghai (care au iesit ca draq ). Urmeaza tortul si maine pizza calda . Sunt curioasa ce mi-o iesi ca este pentru prima data cand ma chinuie talentul la facut un tort de pe net la care salivez de-o luna. Nici pizza nu am facut niciodata, adica la blat ma refer ca de taiat niste mizilic m-oi pricepe si io

Incerc sa descarc si io poznele de ieri sa le pui pe cont comun sa nu se mai planga lutoniana ca sta singurica pe acolo



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 14+ cu Dragos Alexandru
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Evident ca-s tufa de Venetia pentru ca acumulatorii tot nu i-am pus la incarcat deci n-am cu ce scoate pozele. Asa ca mai tarziu ca acum ma intorc la "orientala" mea ...



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 14+ cu Dragos Alexandru
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Monica, sa inteleg ca maine invitatii vor manca chestii facute in premiera, cu retete de pe net?
In caz de esec, da-mi un sms si iti trimit repede niste numere de telefon cu livrari de pizza la domiciliu!
Glumesc, sunt sigura ca or sa fie taaare bune! Ce tort faci? Sa ne pui poze!!!!!
Si distractie placuta!!!!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 14+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana
Ce tort faci? Sa ne pui poze!!!!!


....eu zic sa ne puna direct link-ul
Cristina cum era cu salata de cruditati....hai ca deja ma apuca un ras.....ne-am invartit ce ne-am sucit si am ajuns iar la tortulete si prajiturele...

Cea mai fericita 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Cred ca mie ar trebui sa mi se puna semnul de INTERZIS in bucatarie Pentru ca ma "ardea" mult prea tare ce au mai scris fetele de la odisee, am uitat sa sting focul la tigaia si tuciul in care am facut shanhaii nu va puteti inchipui ce fum era la mine in bucatarie... cred ca vecinii mai aveau un pic si chemau pomperii ce mai plateam eu deplasarea lor...
Mda, deci am scos fumul si am taiat orientalii dar am mai pus doi cartofi la fiert ca erau cam putini... greu cu bucatareala asta. NU le-am avut niciodata cu "masura"



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 14+ cu Dragos Alexandru
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Iaca TORTU'

Asta in caz ca trecusei la salate. Si ca dovada ca totusi te-am ascultat, meniul din seara asta este friptura la gratar cu salata verde ca am o noua "pata" (varza acra zace in frigorific de vreo saptaman.. s-o fi stricat?)

In alta ordine de idei azi l-am simtit pe "superbebe" super bine, este super agitat.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 14+ cu Dragos Alexandru
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui panda77

Apropo de capitole noi, daca cineva e interesat sa invete cum se fac, spuneti-mi si am sa ma straduiesc sa explic pe PM cat pot de "citet".

Cand ai timp...
Si-mi dai si parola?

Iulia 10+

Mergi la inceput