Clopotei de ian-feb 2008 (201)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

http://durerea-unei-pierderi.blogspot.com/2009/03/au-nevoie-de-ajutor.html

DAU UN PUPIC PENTRU UN VOT

MATEI

POZE
PITICUL URIAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca.b

EREENA, votat piticul alpinist...asteptam pupicu'!

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii




DAU UN PUPIC PENTRU UN VOT

MATEI

POZE
PITICUL URIAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Neata,

Buna cafeaua .. . a 3-a la mine - azi noapte la 1:30 cine striga in interfon " tataieeeeee" si "mmmbaaaa (buba)" - ca se batzaia si mai cadea cu capul de zabrelele patutului?!
Si dupa 45' s-a pus pe coate si genunchi (Dan zice ca-i la trageri cand o vede asa) si s-a culcat. Am mai stat 5', am 'indreptat-o' si am coborat la tv ca nu-mi mai era somn; si am adormit si eu pe la 4:30 si la 7:00 m-am trezit.

Mad.... asta e!

LauraD, care 'tema' ??? N-am vazut-o (desi am citit tot - chiar, ai rezolvat-o pe mandra Eleni la popo? incearca cu deflamol; pe buburuza numai cu asta o rezolv)
Si am pe-aici dupa tortul ala.


Cristina .
Poate 'sare' totusi oreionul; e mai nasol. Voi l-ati facut? ca dak nu, precis va molipsiti.

LalaD, cum ati dormit azi noapte? Eu n-am luat-o deloc pe Adela in patul nostru, niciodata; prefer sa ma chinui eu, pe canapeaua de la ea din camera.

(bine, la voi e musai sa-l 'salvati' pe Bogdan de 'show')

Iar suna tel .... offf, asa m-am saturat ...


Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Anca, ce ca lumea!!! Ati rezistat faca pitici?!

Cat despre butoi, acum ca suntem o 'gashca' in el, mai greu de plecat.
Dar 'inot' spre suprafatza!

Am uitat sa va spun c-am intepat-o pe buburuza (la Cantacuzino - Helene, ai avut dreptate: a fost super asistenta - a 'nimerit' din prima vena); bine, ea a inceput sa urle de cand am intrat in salonul ala.

Am iesit de-acolo surda de urechea dreapta - ca s-a agatzat de mine si si-a bagat capul in gatul meu si dai, plansete .
Am retrait momentele branulei din spital. O-RI-BIL!!!!

Azi se duce Dan sa ia analizele - Laura, tot pe el l-am trimis

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

S-a dormit bine azi noapte Roxana
Acum ne-am intors din parc si e pus in patut la nani dar am niste vecini "draguti" care baraie cu bormasina si picamarul de zor. Imi vine sa-i impusc

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

S-a dormit bine azi noapte Roxana
Acum ne-am intors din parc si e pus in patut la nani dar am niste vecini "draguti" care baraie cu bormasina si picamarul de zor. Imi vine sa-i impusc

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze







eu dupa ce m-am certat cu ei ca la usa cortului fara niciun rezultat, am printat legea 61/1991 si am modificat-o am adaugat din burta inafara de ora 22 si intervalul 12-15 , am lipit-o la avizier si i-am amenintat cu politia acum vin la usa si ma intreaba daca s-a trezit copilul

DAU UN PUPIC PENTRU UN VOT

MATEI

POZE
PITICUL URIAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Ereena am votat flacaul!

off fetelor, desi stiam de mult timp de organizatia EMMA astazi nu stiu ce am avut de am intrat si...am citit. Simt de parca mi-a lovit cineva sufletul cu pietre...

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Buna dimineata!LAURA,ELLENUTA multumim ptr cafelute!LAURA am vazut PM si am notat nr de tel.Mai am nr de la Cynthia,Gabritza,Alina,Roli si Creata si va voi scrie fiecareia iar cea care va putea va anunta fetele. tuturor si sper sa nu va deranjez we asta.Azi ar trebui sa merg la dr dar cred ca o las pe luni ptr ca sotul e cam ocupat si singura nu prea imi vine sa ies din casa.Ieri am iesit sa le iau hainute de primavara copiilor dar nu am luat prea multe ca au inceput contractiile si m-am intors acasa.Asa ca m-am ales doar cu doua gecute;de fapt de ele aveam mai mare nevoie.LAURA tort cu visine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Roxi, pai ia iesiti in grup din butotiul ala...nu e loc de astenie de primavara! n-ati vazut ce tare a nins ieri? ca in decembrie...mai-mai sa ma ia spiritul craciunului...hihihi...

iar de iesit fara pitici, eu va recomand tuturor celor care puteti sa o faceti...mai ales daca grupul e format din persoane cu aleasi interese (si nu strimba din nas daca vorbesti de pampersi, kk la olita, bale, muci...etc)...citeva ore de conversatie, muzica buna, papica la fel...e pansament pentru suflet, pe bune!

ps: bine ca nu a chinuit-o pe buburuza la spital!

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ereena

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

S-a dormit bine azi noapte Roxana
Acum ne-am intors din parc si e pus in patut la nani dar am niste vecini "draguti" care baraie cu bormasina si picamarul de zor. Imi vine sa-i impusc

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze







eu dupa ce m-am certat cu ei ca la usa cortului fara niciun rezultat, am printat legea 61/1991 si am modificat-o am adaugat din burta inafara de ora 22 si intervalul 12-15 , am lipit-o la avizier si i-am amenintat cu politia acum vin la usa si ma intreaba daca s-a trezit copilul

DAU UN PUPIC PENTRU UN VOT

MATEI

POZE
PITICUL URIAS


Eu, cand stateam la bloc - gravida fiind - am chemat odata, politia la unii care isi puneau parchet fix intre 12:00 si 14:00 "ca atunci puteau sa vina baietii"; a doua oara, le-am zis ca le fac reclamatie c-au daramat un perete. Si nici muzica n-au mai pus, pana m-am mutat eu.

Niste idioti, mai ales, cand ai copii in casa (nu ca tie, ca adult ti-ar fi mai comod sa-ti bocane in cap)

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput