Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(96)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

fetelor uite ce am aflat
"fetelor am intrat sa va dau o veste. alina27 a nascut prematur pe 13 martie un baiatel de 1500g . il cheama rares. e putin speriata dar eu sunt convinsa ca bebe va fi bine chiar daca e nascut prematur. se pare ca i-a fost provocata nasterea deoarece nu se mai oxigena copilul in burtica."
Doamne Ajuta Alina!
totul o sa fie bine

39+
poze

AMR 6 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ninge afara? Eu nu am vazut nimic.

Aris am vazut poze. Super bagajul si indicatiile . Si te incadrezi in categoria de femei gravide care sunt frumoase si radiaza. Eu pana acum nu intelegeam asa ceva, caci eu sunt in categoria de femei pe care sarcina le deformeaza . Mie mi-e asa de lene sa-mi fac bagajul...imi tot zic ca mai am timp. E imprastiat prin toata casa. la fel mi-am pus si eu lucrusoarele in pungi de plastic care se sigileaza.
Voi va faceti bagaje si eu imi caut buchet de mireasa Nici macar n-am spalat hainutele lui bebe...



Olga 34+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

fetelor uite ce am aflat
"fetelor am intrat sa va dau o veste. alina27 a nascut prematur pe 13 martie un baiatel de 1500g . il cheama rares. e putin speriata dar eu sunt convinsa ca bebe va fi bine chiar daca e nascut prematur. se pare ca i-a fost provocata nasterea deoarece nu se mai oxigena copilul in burtica."
Doamne Ajuta Alina!
totul o sa fie bine

39+
poze

AMR 6 de zile



Alina, felicitari pentru bebe Rares. Ii tinem pumnii puiului mic sa se faca mare. Sa fie SANATOS, sa prinda puteri, sa aveti progrese permanente! Tu mami, sa ai laptic mult si bun, si incredere in bunul Domnezeu ca totul va fi bine!

Simona 37+, cu Victor Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Alina iti doresc multa putere, iar lui bebe Rares multa sanatate. Suntem alaturi de tine

Olga 34+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

fetelor uite ce am aflat
"fetelor am intrat sa va dau o veste. alina27 a nascut prematur pe 13 martie un baiatel de 1500g . il cheama rares. e putin speriata dar eu sunt convinsa ca bebe va fi bine chiar daca e nascut prematur. se pare ca i-a fost provocata nasterea deoarece nu se mai oxigena copilul in burtica."
Doamne Ajuta Alina!
totul o sa fie bine


Felicitari Alina pentru bb Rares sa va ajute DD ca bb sa recupereze si sa ajunga cat mai repede la greutatea normala si sa reveniti repejor acasa.

35+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Am facut si noi bagajele... DOUA! Pampershii si kitul de recoltare nu au avut loc, sunt separat.

Am mai spalat o masina de lucrusoare pentru bebe, ca de cand le-am spalat pe celelalte, se mai stransesera. Abia astept sa se usuce, sa le calc. Parca nu mai am rabdare, sa imi tin minunea in brate.

Denisa-Madalina 35+ cu Adela-Marisa
AMR 5 saptamani

Anul acesta Iepurashul ne va aduce cel mai pretios cadou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doranna spune:

ia uitati aici ce am gasit:

(as pune emoticonul de tavalit pe jos, dar nu-l gasesc )

http://www.tabu.ro/articol_3376/femeile_insarcinate_au_orgasm_la_nastere.html


Departe de a fi agonie, un documentar arata ca femeile pot ajunge pe culmile extazului in momentul in care dau nastere.

Noul documentar, denumit "Sarcina orgasmica", incearca sa educe femeile in privinta sarcinii.

Viitoarele mame ar trebui sa stie ca pe langa durerile nasterii, ele pot avea si orgasme foarte puternice. Anumite femei care au acceptat sa apara in documentar, au declarat ca daca in timp ce nasteau erau sarutate de partenerii lor, ajungeau la orgasm.

Orgasmele, conform producatorului documentarului, Debra Pascali-Bonaro, sunt cele mai bine pastrate secrete legate de nastere. Multe femei au declarat ca tot ce au simtit la nastere a fost agonie si durere, dar Debra a sustinut ca asta e din cauza faptului c#259; orgasmul in timpul nasterii este un subiect tabu.

Sunteti de acord cu noile descoperiri?

Dorana 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Zilele astea o fac pe mamica. Mi-a lasat-o mama in grija pe chitibus. Am avut comanda de mamaliga. I-am facut si mi-a zis ca "asta nu e mamaliga" (iesise putin cam moale) . dar dupa ce a gustat a zis ca e "buna pana la cer". Tare drag mi-e sa stau cu ea

Olga 34+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

RAALUCA ,nici in germania nu se incurajeaza alaptatul indelungat,cand am stat cu pitica in spital pt.gastrointerita ,doctorul m-a informat ca ar fi bine sa opresc alaptatul ,pe atunci pitica avea 11 luni,nu va mai spun cat de uimite erau asistentele.
Se face mult loby pt. laptele praf,se pare ca se vrea copii cat mai obezi in societatea noastra,asa laboratoarele farma mai pot lansa si ei cate un medicament anti-obezitate.

ALINA sa-ti traiasca bebe Rares sa creasca mare si sanatos !

Mai fetelor,e posibil sa am ue neuronul obo sau sunt de o nesimtire crasa in ultimul timp.
Eu miercuri 25 martie merg la spital iar pe 26 fac cezariana,eu nu am facut niciun bagaj inca,ma rog,pt.bebei nu ai voie cu nimic,dar pt.mine!!!!!?????
Ma apuc azi sa le adun .

Eu sunt cu contractii foarte dureroase si nu mai pot iesi prea des din pat,norocul meu ca a venit mama la mine pt. 2 luni!



Sophia 2ani 06.09.06
+37 Sarah
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui doranna

ia uitati aici ce am gasit:

(as pune emoticonul de tavalit pe jos, dar nu-l gasesc )

http://www.tabu.ro/articol_3376/femeile_insarcinate_au_orgasm_la_nastere.html


Departe de a fi agonie, un documentar arata ca femeile pot ajunge pe culmile extazului in momentul in care dau nastere.

Noul documentar, denumit "Sarcina orgasmica", incearca sa educe femeile in privinta sarcinii.

Viitoarele mame ar trebui sa stie ca pe langa durerile nasterii, ele pot avea si orgasme foarte puternice. Anumite femei care au acceptat sa apara in documentar, au declarat ca daca in timp ce nasteau erau sarutate de partenerii lor, ajungeau la orgasm.

Orgasmele, conform producatorului documentarului, Debra Pascali-Bonaro, sunt cele mai bine pastrate secrete legate de nastere. Multe femei au declarat ca tot ce au simtit la nastere a fost agonie si durere, dar Debra a sustinut ca asta e din cauza faptului c#259; orgasmul in timpul nasterii este un subiect tabu.

Sunteti de acord cu noile descoperiri?

Dorana 37+



Right... orgasm zici!
Asta e deci noua definitie a orgasmului: zbatere intre agonie si... lipsa extazului. Curat orgasm, coane Iancule...

Simona 37+, cu Victor Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput