Codex Scepticus 2

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604
As putea spune exact aceleasi cuvinte despre postarea ta, e plina de insulte la adresa mea, nici n-am vazut atâta densitate de apostrofari pe centimetrul patrat ... asha, shi?
daca tu asa te manifesti, acu' eu ce poci ca sa fac ? sa fii sanatoasa si voioasa! si-ai grija ca lamâile în exces provoaca aciditate :D



cunostinte minime de limba romana ti-ar fi fost suficiente sa pricepi ca am folosit nici mai mult, nici mai putin, exact insultele tale, unele cu sinonime. atat.

lamaile nu-s niciodata in exces la asemenea show-uri! tu cine te crezi, bre Gabi, bre, chiar si numai sa iti imaginezi ca doamne ca Llaura, AB, Ilse, Grace, si restul celor care si-au exprimat opinii diferite, mult mai documentat si mai cu bun simt, zic eu, decat oponentii, la topicul asta de trei bani, deci cum poti veni tu, ciobota cioboatelor sa le zici ca-s grobiene si cioboate si ca fantazeaza, spre deosebire de "erudita" de whatever her nick is si poate chiar spre deosebire de tine?! de TINE??? io ma mir ca-s singura care reactioneaza la asemenea xcwvrtbnt crasa! ti-as fi raportat mesajul la moderatori, dar ai capata prea multa atentie nemeritata. tu stii ce pregatire are AB? dar Llaura? ca sa citez doar doua nume. pe care tu le faci cioboate si grobiene. bai, mi-e sila. adios.


parca mi-ai mai zis o data adios, acum iar mi te adresezi ? ma rog, cum doresti.

moderatorii? sa imi arate cu ce am incalcat regulamentul DC (citatul din cartea lui RT?...) si ce persoana am insultat.

daca tu personalizezi, e treaba ta si dreptul tau, nu te împiedic.

si ... nu pricep ce legatura are pregatirea cuiva in trebile ashtea.

PS:
PS2: îmi plac izbucnirile mânioase, evident de la distanta si de la pers. care nu ma cunosc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui Grace

"Un om de spirit si de bun simt spunea odata despre un doctor plin de gravitate: omul acesta trebuie sa fie un mare ignorant, caci raspunde la toate intrebarile care i se pun." (Voltaire)



întotdeauna voi aprecia un raspuns echilibrat, demn si lipsit de patima.
Grace, (chiar daca te razgandesti si mi le arunci ulterior în cap )

da, sunt un mare ignorant... and I can live with that.

si am vazut ca pe forum cam toata lumea are raspunsuri, fie ca este sau nu toba de carte pe tema. fac si io ca restu' lumii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604
PS: cat pe ce sa uit: si eu sunt de fapt membra 'under cover' a congregatiei voastre rau-intentionate ... si am scris aici doar ca sa starnesc polemici noi, ca sa resuscitez discutia... si sa incerc sa ispitesc pe cei de alta opinie ...


Da' crezi ca nu mi'am dat seama de la primele tale postari? Mai ai putin de lucrat la partea cu "ma uit la Mircea Badea" si totul e perfect

Sper sa treci cu bine peste ultima reprezentatie a Circului Ambulant. Pana la urma e vorba doar de o turma de clovni animata de unu, doi saltimbanci care'si scot sufletul pe nas pentru 3RON/ora. Cum trupa este permanent in turneu desantul caraghiosilor are loc doar odata la doi, trei ani si nu dureaza mai mult de cateva luni.

In general sint benigni. Singurul efect nociv al prezentei lor e faptul ca din cand in cand te trezesti contempland ideea ca prostia umana ar putea fi nu un flagel ci o infinita sursa de venituri. Dar te trezesti repede.

Alin


Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Ce "congregatii", bre, v-ati ticnit????

Gabi, ia scoate-ma de pe lista aia, ca io mi-s independent neafiliat.

Stricati subiectul cu prostiile astea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Eu nu m-am gândit deloc în termenii astia despre cei de alta opinie.
Nici macar nu exclud faptul ca eu pot fi "în greseala", iar cei de alta opinie sa aiba dreptate... Vorba lu' Conchita: << Da' cine te crezi tu, "Gabi"? >> (asta cu prenumele în ghilimele mi-a placut ). Orice e posibil, la urma urmei. Eu n-am nimic cu niciuna dintre fetele citate de conchita.

Dar daca rolurile s-ar inversa: daca ar veni cineva si-ar începe sa spuna ca 'necredinciosii' sunt doar niste indivizi rau-intentionati si mani****ti si de proasta calitate si cum o vrea sa zica ... o mie de ani n-as sti sa sar cu gura cât casa poporului însa nu as putea sari cu gura sa apar... ce?? pe mine??
asa ca la ce bun poalele în cap? poate fi amuzant, dar... prefer sa ma amuz eu, decât sa-i amuz pe altii cu orice pret :)

Xeno, nu ma tem de cei care ma iau la bastoane, da' deloc! . Consider ca ei sunt de fapt cei ce se pun în evidenta si risca sa fie "studiat" si cântariti de "boborul privitor", mai putin eu .

Iar daca "boboru' spectator" ma judeca si ma cântareste si pe mine, mare brânza .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Io ma intreb numai cand o sa scape romanu' de sindromul "Ba tu stii cine sunt eu si cata scoala am? Tu esti nimeni ba pe langa mine!!"

In ultimul timp o tot aud si imi zic in sinea mea ca e pacat ca scoala te face destept dar nu te face sa fii si OM.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Io ma intreb numai cand o sa scape romanu' de sindromul "Ba tu stii cine sunt eu si cata scoala am? Tu esti nimeni ba pe langa mine!!"

In ultimul timp o tot aud si imi zic in sinea mea ca e pacat ca scoala te face destept dar nu te face sa fii si OM.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious


Pe la inceputul acestui subiect, partea 1 se vorbea exact despre asta ca ar trebui sa-si dea cu parerea la diverse subiecte numai cei care au habar, restul nu, ca induc poporul in eroare...cam la asta se referea conchita, nicidecum la "a ne da mari cu cata scoala am facut, facem sau vom face".

Citeste si o sa vezi ca despre asta e vorba.

eu si 3 banditi: ilse, sven si thor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Ilse, mesajul initial al topicului era sa te indoiesti de tot, sa judeci tot, sa nu crezi tot orbeste indiferent ca vine de la doctori docenti sau de la vanzatori de pietricele, apoi a deviat intr-o serie de alte chestii ca acum sa se arunce vorbe ca cele de mai sus cu "ba mucea tu stii cata educatie avem noi? ai idee cine e cutarica?"





Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Ok, ma retrag ca oricum subiectul asta nu ma mai intereseaza catusi putin.

Eu intelesesem altcumva mesajul.

eu si 3 banditi: ilse, sven si thor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

In sfirsit o zice cineva!!!!!!
http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/religion/5088516/Richard-Dawkins-says-Pope-is-stupid.html
(Torquemada era baiat fin si educat pe linga el)

Ca Dalai Lama cel putin are fata de mascota.

Dawkins!!
A

Mergi la inceput