Concerte Michael Jackson (Londra, 2009-2010)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Rall, uite ce stire a fost pe bbc atunci.

This will be it. When I say this is it, it really means this is it," he added.

"I'll be performing the songs my fans want to hear. This is the final curtain call."

Asked whether the London dates would be his last ever performances, Mr Phillips replied: "These will be the last shows in London.

"Whether he will go on from here around the world... this will be his last tour. All he's agreed to are the London shows at this point."


Deci ai dreptate, e posibil sa mai puna cateva concerte prin lume. Eu una insa ma indoiesc, sunt f multe astea din Londra, are 50 de showuri la care sa cante live si sa danseze, sanatatea ii e cam subreda, are imediat 51 de ani si de cand n-a mai fost pe scena pt ceva de o asemenea anvergura?

Hanne, eu am avut 2 bilete in plus ca am reusit sa cumpar 4 de miercuri dar le-am vandut de inainte sa apara celelalte pt publicul larg. Nu te-am stiut fan MJ ca ti le opream tie.


--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Eu cred ca sunt mai ciudata: un barbat la 51 de ani nu mi se pare batran DELOC. Unde mai pui ca Michael a fost mereu un tip activ, are ani de dans in spate, chiar auzeam comentarii (de acum 4-5 luni) a unui fotograf care participase la un pictorial cu el si era impresionat de conditia lui fizica, de corpul slab, rezistent, fibrat, de dansator

Oricum, adevarul nu il stie nimeni, au fost atatea zvonuri ca ar fi bolnav, paralizat, pe moarte... incat nu mai stii ce sa crezi. Eu insa sper sa tina toate concertele si sa ii fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inusha spune:

Daca mai are cineva 2 bilete de vanzare, vreau si eu... Pls!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Rall, nu am zis ca e batran dar 51 nu-s chiar 30 si-n plus l-ai vazut cum arata de fiecare data cand a iesit in public in ultimii ani? Cu masca pe fatza, abia mergea, a avut nevoie de sprijinul bodyguardului (fizic).

Altfel discutam despre Tina Turner, de ex, care n-a prea stat locului si astfel la 70 de ani inca mai canta si dansa ca pe vremuri. Dar Michael s-a cam rupt de lumea scenei de ceva vreme si daca a cantat pe la vreo petrecere privata nu cred ca s-a zbenguit prea tare.

In fine, sa fie sanatos si sa ne bucure si pe noi cu muzica lui la vara.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

inusha, bilete gasesti pe ebay sau forumul michaeljackson.com dar preturile sunt incredibile, de la 300 la 50.000 de lire si care sunt sub pretul asta se dau imediat.

Oricum, am inteles ca ticketmaster.co.uk au mai bagat la vanzare bilete (de la cei ce au cumparat mai mult de 4 / carte de credit). Poti urmari si acolo.

Esti fan MJ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Acum vreo 3 zile m-a bagat omu` intr-o MJ "fever" de imi venea sa caut bilete la concert!
Ah tineretile mele Si faza faina,cind eram io asa in delir (urmaream concertul din `96 si ma vedeam zana tinara si fara griji) vine fii`mea a mica la mine cu doua suzete si ma intreaba "mama,pe care o vrei?"
Tinara,tinara maica,da` nici asa

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Fetelor va invidiez din toata inima ca sa zic asa, ca aveti ocazia sa mergeti la asa eveniment! Sa va fie de bine si sa aveti parte de clipe minunate, ca memorabile vor fi sigurrrr!!!

Eu am fost la concertu ldin '96 la Bucuresti si nu il voi uita toata viata. A fost cel mai bun concert la care am mers vreodata. Atit de serios isi face MJ treaba, incat a fost o adevarata mega-desfasurare de forte, echipamente ca sa fie totul PERFECT! Ceea ce se vede si in inregistrarile lui, pe CD, nu stiu daca ati observat, dar are un sunet cristal. Parca perfect, rotund, cu tot ce trebuie.

Il admir mult pe omul asta, nu cred o iota din nebunia ce s-a creat in jurul lui, cred ca e doar un om mai "altfel" si de aceea, clasificat ca un ciudat cu cine stie ce apucaturi. Si mai cred ca sufera cu adevarat pt ce i se intampla. Pacat...

Ma bucur cu adevarat ca acum este repus pe adevaratul loc pe care il ocupa, cu ocazia acestor concerte. Sper sa fie sanatos si sa nu fie decat un nou inceput, chiar daca el a zis ca dupa aceea va pune punct. Ar fi pacat, are atit de multe inca de spus...

Scuze ca am batut campii, dar sunt si eu un mic fan MJ, dintotdeauna .





Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Tocmai a fost anuntata reprogramarea a 4 dintre concerte.
Primele 4 mai exact.
Cel din 8 iulie se muta in 13 iulie.
Cel din 10 iulie in 1 martie 2010.
Cel din 12 iulie in 3 martie 2010.
Cel din 14 iulie in 5 martie 2010.

Eu aveam la cel din 12 iulie si acum sunt in mare dubiu...sa imi cer banii inapoi sau sa astept pana la anu'. Nu se stie nimic deocamdata legat de datele din august si septembrie.
Ma gandesc si la zvonurile auzite, ca ar avea cancer de piele. O reusi sa se tina de concerte? Sa las biletele si sa astept pana pe 3 martie la anu'? Sau sa iau banii inapoi acum, caci exista si optiunea asta conform mailului primit de la Ticketmaster.


Dear Customer

This afternoon Michael Jackson show producers will be announcing the rescheduling and change of the opening shows in order to meet the challenges presented by such a large and technically complex concert.

Please allow us to apologise. It was not an easy decision to change the schedule but in the end we wanted to ensure that all of Michael's fans attending the concerts get the same quality in staging and level of entertainment.

We are writing to let you know that the 12 July concert that you purchased tickets for at the O2 arena is now scheduled for 3 March 2010. The tickets you receive will be printed with the rescheduled date and you will have the same seat originally purchased. You do not have to do anything as you will be automatically allocated the same seats and moved to the revised date.

If you cannot attend the revised date and want a full refund including booking fee, please contact us at Michaeljackson@Ticketmaster.co.uk or via our Michael Jackson Support line on 0844 277 9982.

Tickets will be dispatched closer to the event date.

Thank you for your understanding. Michael, who is directly involved with all aspects of the styling/choreography/band selection and rehearsals, is working around the clock to ensure this is the show to end all shows! We look forward to seeing you on 3 March 2010.

Regards

Ticketmaster - sent on behalf of AEG Live



Mai e cineva in aceeasi situatie?

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Desi nu a raspuns nimeni, in caz ca mai sunt persoane in aceeasi situatie, s-a lansat o petitie impotriva reprogramarii celor 4 concerte, o puteti gasi aici:
http://gopetition.com/petitions/michael-jackson.html

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Ce departe par clipele cand s-a scris subiectul asta. Scriam ca-i e sanatatea subreda dar never ever nu as fi crezut ca n-o sa apuce sa isi incante fanii anul asta la Londra

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput