Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE(44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ralu ,tu stii ca sunt extaziata,nu?N-am vazut in viata mea copil mai frumos...Sunt lesinata dupa el...Se pare ca a descoperit si ca are ceva intre picioare...E bestial,ingerasul!Sa te bucuri de el si de familia voastra frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anais74 spune:

AditzaC, ce bine de tine ca ai trecut cu bine de perioada tratamentului cu Diphe. Sambata am facut si eu prima injectie...Acum cu Dzeu inainte. Sper sa ne vindecam cu toate de boala asta si sa ne vedem cat mai repede gravidute
Tu ca planuri ai acum dupa tratament?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

saluatre dragelor, ce mai faceti? eu am facut ultima injectie iei (pe 9 martie) si mi s-a oprit ci cm ieri....cred ca va fi bine , acum astept prima menstra dupa injectii si apoi analizele sa vedem ce s-a mai inatamplat, iar daca analizele ies bine ne pregatim pt bb......
Intrebare, cele care ati avut cm in timpul tratamentului (adik pe la mijlocul lui) asa cum am patit si eu, ce s-a intamplat vi s-a dat o explicatie de ce va venit? ati avut repercursiuni,ceva ? merci va puuup si zile cat mai senine asa ca cea de azi!

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

buna seara dragelor
anais ....sa zicem ca am trecut cu bine , sunt multe chestii de care ma bucur , printre ele si faptul ca pana acum nu am avut cm , dar din pacate nu am scapat de toate '' reactiile '' nedorite ale tratamentului .
Planurile mele dupa tratament sunt urmatoarele : sa imi fac toate analizele si cand am ok sa ma apuc de tb .....
Tu cum te simti ?
va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anais74 spune:

Buna Aditza! Ce fel de analize mai faci? De ce nu incepi imediat?
Eu inca nu simt nimic, dar probabil ca e mult prea devreme, nu am nici o saptamana de la injectie. Sper din suflet sa nu fie prea puternice reactiile.
Eu ma apuc imediat ce termin cu ele si imi vine primul cm. Nu prea am ce analize sa mai imi fac...am un dosar plin de ele, si toate sunt ok. Mai putin endometrioza care sper sa se vindece cu injectiile astea. Am avut doar un focar pe ligamentul uterosacrat stang. In rest niste aderente de la o operatie veche. Dar au fost rezolvate sub laparo.
Cu Dumnezeu inainte!!! Sa ne ajute sa ne vedem !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

Buna Anais !
Nu voi incepe imediat activitatea pt ca vreau sa imi fac urmatoarele analize : toxoplasma, citolomegavirus, hepatita, HIV , herpes ,clamydia etc ......toate analize pe care le face in mod normal o gravida . Din pacate nu le-am facut pana acum , si ele sunt f importante , iar acum nu le pot face deoarece nu am CM , de aceea dupa primul Cm ma apuc de tb .
Analize de sange generale am facut , precum si pananicolau , secretie , cultura care mi-au iesit bune .
Acum ce o vrea D-zeu , daca raman gravida si Cm nu mai vine ......m-as bucura din suflet , insa as avea o teama in suflet pana voi vedea rezultatul de la analize.
Tu ai facut analizele de care iti spun ?
In privinta tratamentului .........da este un pik devreme ca sa ai si reactii cu toate ca la mine la cateva zile au inceput bufeurile , la inceput nu mi-am dat seama , dar apoi am inteles ca de fapt incep reactiile tratamentului . Am avut o perioada , dupa terminarea injectiei , in care m-am simtit tare bine , acum insa vad ca iar au revenit acele bufeuri iar pe langa astea am obs ca transpir ffff mult noaptea , eu care nu am nici o tb cu trasnpiratia , nici vara nu transpir !
Am avut si dureri de cap ingrozitoare pe care acum nu le mai am , multumesc Domnului !
Sa speram ca toate aceste chinuri vor fii cu folos .
Abia astept sa vad rezultatul peste putin timp
Esti din Buc ? Unde te-ai operat ?
Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anais74 spune:

Buna Aditza! Am facut analizele de care spui tu, dar anul trecut. Cand imi vine cm-ul poate mai repet un papanicolau...asa ...ca sa stau linstita. Ca reactii mai ciudate la mine sunt: nervozitatea si greata (dar nu foarte pronuntata) si parca ma incearca si niste calduri....dar eu le-am pus pe seama nervilor.
Eu zic ca trebuie sa fim foarte optimiste dupa tratamentul asta si prin tot ce am trecut! Imi doresc foarte mult sa primesc si eu o veste buna anul asta (cand de fapt se fac 4 ani de cand incerc)
Eu nu sunt din Bucuresti, sunt din Timisoara...
Iti tin pumnii sa iti iasa toate analizele perfecte!!!
Multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

anais ...iti multumesc frumos
Sa dea Domunul ca anul acesta sa fie unul al '' gravidutzelor ''
Imi pare bine ca ai facut aceste analize , eu din pacate nu le-am facut , costa o carutza de bani .
Si eu ma chinui de 2 ani .....nu am ramas niciodata insarcinata !
Traiesc cu speranta in suflet ca poate anul acesta se va intampla .
Te pupik !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

saluti
am intrat sa va spun ca pina la urma Dumnezeu ne-a ascultat rugile si ne-a trimis cel mai frumos dar, un bebe.
acum ma rog sa fie bine pina la termen.
azi sint z30 din 26 si un test slab pozitiv.

dupa 8 ani de asteptari, 4 sarcini pierdute si o endometrioza care mi-a dat multe batai de cap, cu tratament cu dipherelin 6 luni, menopauza un an de zile si lista poate continua.
capul sus fetelor , o sa vina la fiecare dintre voi.
am intrat sa va pupacesc si sa va incurajez.


4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Woaauuu... ce veste buna si noi suntem pe pagina 2 !!!???
PUSICHET Felicitari iubita si o sarcina la termen i-ti doresc!! Doamne ajuta ca de data asta sa fie totul bine si sa-ti tii copilasul in brate, la finele sarcinii!!


"Mama este numele lui Dumnezeu pe buzele si in inimile copiilor" W. Makepeace Thackeray

Mergi la inceput