Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009(91)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Si despre Leeloo am vesti intra pe la 9:30-10 in operatie, acum ii asculta bataile inimioarei lui bb

Deci sa facem galerie :

Hai Leeloo!!!Nastere usoara si refacere rapida!!!

34+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Eseea FELICITARI sa iti traiasca baietelul sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii.

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Felicitari noilor ghiuocei si refacere rapida mamicilor.







Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2 100% Isabelle
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Eseea, felicitari mamico

35+ Damian Codrut Andrei
AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doranna spune:

gigelica20, , dar ai grija, sa nu te enervezi prea tare!!!!

Dorana 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Eseea felicitari! Bebe mancacios si ne-colicios, iar tie refacere rapida si mult laptic.

Leeloo

Gigelica +36 Victor-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui shasa

Fetele sa imi tineti pumnii. Maine am eco si il vad pe bebe Petru! Am emotii, nu l-am mai vazut din saptamana 22. Sunt tare nerabdatoare. Intru cand pot sa va povestesc ce am facut.

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 36+




Bafta la eco Sasha, sa vii cu vesti bune

34+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_30 spune:

Buna fetele!Pe mine va rog sa ma scuzati ca nu scriu asa de des,dar stau in pat si va citesc mereu.Noi stam la pat de 2 saptamani cu celebrul Gynipral si no-spa.Fetele ma ajutati si pe mine cu parola pentru contul nostru.Vreau sa dau de numarul Mihaelei din Galati.Vreau sa-i trimit un mesaj de felicitari.Pup fetele!

iulia 34 + Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Am scris 1 km si am pierdut... ca nu m-am inregistrat inainte de a posta....

Nu mai reiau toata povestea, doar un sfat pe care mi l-a dat pediatrul, care la inceput mi s-a parut cam aiurea, dar la noi a functionat, si ceva-ceva logica are. Deci: el zicea ca dupa ce bebe termina de papat si de rigait, trebuie pus in patut 20 minute pe partea stingá; astfel lapticul ramine in stomacel si e digerat corespunzator. Dupa aceste 20 de minute, bebe se intoarce pe partea dreapta si se lasa sa doarma asa, ca sa "plece" tot lapticul din stomac spre duoden si restul intestinului, asigurind astfel un fel de "flux tehnologic" corect .
Adevarul este ca desi de cind alaptez, nu a mai avut nici un episod de colici, uneori o mai vedeam prin somn ca se strimba inainte de a face cite un pirtzuletz sau kk, uneori mai scincea prin somn o data- de doua ori. De cind am aplicat "tactica"asta - mai mult ca sa nu ma simt eu vinovata ca nu am incercat - nu mai avem nici neplacerile astea.

Cit despre orar de masa, noi avem doua episoade de dormit luung (4 ore) si doua episoade de dormit f scurt (o ora jumate) sau adormit greu in 24 de ore; vad ca isi cam pastreaza orarul. Nu-mi plac episoadele de adormit greu pt ca e scincita, scapa sinul, adoarme si se trezeste nemultumita dupa 5 minute etc, dar....asta este. ne-om regla noi programul in timp...

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:



Felicitari ESEEA !



Inteleg ca a fost greu dar a trecut!

Ma bucur nespus cand mai gasesc mamici care nasc natural. Sunt din ce in ce mai rare ... Asta ma incurajeaza si pe mine!

GIGELICA , NU TREBUIE sa te enervezi!!!
In principiu, ar trebui sa fie amabili cu tine pentru ca ei presteaza niste servicii pentru care TU le platesti. Prea des se uita lucrul asta!!!!

SASHA, sa afli numai lucruri bune la eco!


37+ Lena

Mergi la inceput