Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009(91)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Monica, Pisik, aveti 2 minuni de ghiocei absolut adorabili! Sa creasca mari, frumosi si sanatosi!!!!

***



HAI LEELOO!



Gina 36+
Da DD sa termin cu bine si aceasta saptamina!

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannnah spune:

Buna seara mamicilor,
mai am cam 3 saptamani, ieri am fost la doctor si zicea ca nu ar fi niciun motiv sa nasc mai repede, deci poate vom avea un "pacalici" mic de 1 aprilie! Mi-a dat doctorul un mic motiv de stress, va fi plecat 2 zile din oras chiar la sfarsitul lunii...
De vreo 2 saptamani dorm in prostie, cate 11-12 ore, ati patit si voi asa ceva? Ma trezesc si imi vine sa ma culc la loc!
Gleznele mi s-au facut de-a dreptul patrate, verigheta nu o mai port de o luna deja.M-am tot gandit: cred ca totusi nu e bine sa bei multa apa, desi asa spune toata lumea. Eu beau cam 2 litri, si desi merg des la toaleta sunt doar cativa stropi, deci unde ramane toata apa? Sarat nu mananc, dar parca as linge un drob intreg de sare
Totusi sunt multumita ca am avut o sarcina foarte usoara, merita aceste cateva neplaceri.
Mai avem toate un pic si trebuie sa strangem din dinti!
37 +5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

kea - pai daca mishca chiar nu e motiv de ingrijorare. stai cumintica pana maine dimineata, bb are nevoie de tine sa fi odihnita ca sa creasca mare
cat despre lichide, probabil ca in sfarsit retzii si tu cat avea corpul tau nevoie.
si eu tot cam 4l de apa beau/zi si noaptea doar o data ma duc la baie.


Exact aceeasi parere o am si eu. Probabil compensezi un deficit.

Denisa-Madalina 34+ cu Adela-Marisa
AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna seara fetele!!! Am intrat sa semnez condica si sa scot niste pt Leeloo!!!

Facem galerie!!!!!!!
CURAJ LEELOO
Sa dea DD sa fie bine totul , sa iasa un bb grasun si sanatos , si tu sa te refaci rapid

JOANNAmai ai putin!!!
AYLA scumpa esti cu adevarat o luptatore.Te felicit pt puterea de care dai dovada!!! Nu sunt buna la texte , compuneri (cred ca Aris, Shasa au harul asta)dar vreausa ma crezi ca te admir.Ne-ai dat o lectie de viata!!!
Monnvas bine ai venit acasa

Poimaine ma duc la doctor sa-mi vad mazarica

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Simina, nici nu am apucat sa-ti multumesc pt mosit !!! si ma bucur pt vestea mult asteptata !!!

Mamica fericita de Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Buna seara mamici de si cu ghiocei!!!
Ar fi foarte multe de zis dar mai intai vreau sa le felicit pe proaspetele mamici pt minunile lor, sa aiba parte de tot ce e mai bun pe lumea asta.
Ayla vroiam de mult sa-ti spun cat de mult te admir pt puterea si curajul tau, ti-am urmarit inca de la inceput povestea si de fiecare data cand intram pe pagina micutei tale pt ai vedea evolutia sfarseam cu lacrimi de emotie in ochi iar sotul meu urmarea pas cu pas si el evolutia voastra cu la fel de multa emotie si admiratie pt curajoasele fete.
Nu am mai intrat de mult (si profit de ocazie sa-i multumesc Ilincai de intrebare care e o draguta si ma binedispune de fiecare data oricat de rau m-asi simti)deoarece acum app 2 sapt ma pus doctorul la pat pt un col scurtat si contractii multe si dureroase (mai mult de 20/zi), asa ca Gynipral a scris pe fruntea mea 1 la 6 ore si o stare de tremurat in tot corpul groaznica. Dar stiti ceva eu culmea iau tot raul asta spre bine pt ca am vb cu doctorul si mi-a spus ca deja obisnuita cu contratiile o sa nasc foarte usor sper sa fie si adevarat, in rest incerc sa-mi tin moralul sus si sa ma bucur de fiecare zi trecuta.
Mult curaj Leeloo maine, noi am mai vorbit pe privat, tinem pumnii pt mamica curajoasa
Va pup pe toate, sper sa intru mai des pt ca ma simt un pic mai bine
Scuze de lungimea mesajului...se vede ca nu am mai scris de mult

Sabina 35+ mamica de Maia Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

A si inca ceva
Simina moasa noastra te felicit din tot sufletul pt minunea mica din burtica ta, sa dea DD sa ai o sarcina usoara, la termen si o nastere la fel iar bb sunt convinsa ca va avea cei mai iubitori si fericiti parinti pe care i-ar fi putut avea.
Te pup!!

Sabina 35+ mamica de Maia Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

LEELOO

Am bagat si eu agitate de incurajare pt. maine ca sigur nu apuc sa intru decat dupa ce deja a nascut! Curaj! Sa ai o nastere usoara.


Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Fetele sa imi tineti pumnii. Maine am eco si il vad pe bebe Petru! Am emotii, nu l-am mai vazut din saptamana 22. Sunt tare nerabdatoare. Intru cand pot sa va povestesc ce am facut.

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Leeloo
Sunt curioasa care va fi al doilea ghiocel azi conform teoriei ca vin 2 cate 2

Shasha, sa vii cu vesti bune de la eco. Tine-mi pumnii.

Fetelor am o intrebare: a mai slabit careva in perioada asta? Nu de alta dar desi la ultima eco bb crescuse cu aproape 800 de grame in 2 saptamani, mami a slabit 1 kg:-s. O fi de rau? Cred ca nu-mi prieste statul acasa

35+ Damian Codrut Andrei
AMR 5 saptamani

Mergi la inceput