Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009(91)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

M-am apucat de bagaj. E ok valiza nu? Voi in ce v-ati pus lucrurile?

Olga 33+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Tufetele, am pus azi-noapte Baby Einstein pe mailul comun, mai continui? Le-a luat cineva? Va plac? Mai am din colectie. Dati va rog io un semn sa stiu. O sa mai pun ceva, cel mai potrivit e pe Picassa, dar sa am timp. Dau eu de stire. Am dormit de m-am spart, pana dupa ora 6, cand Luana avea masa, si surpriza, m-a trezit ea. E prima data cand isi cere drepturile. Sper ca nu ne vin si colicii. De plans cu adevarat nu a plans niciodata.

_
I love you so much my tiny princess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Olishka nu cred ca e o idee buna valiza...caci stii cat sunt de paranoici cei din spital si nu te vor lasa cu bagaj voluminos.

Eu mi-am facut 2 bagaje mai mici: un rucsac cu cele strict necesare in prima zi pana sa nasc si o geanta de voiaj de marime medie in care am pus restul lucrurilor necesare pentru mine si bebe. Aceasta a 2-a gentuta o sa mi-o aduca tati dupa ce nasc.


Gigelica +36 Victor-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Tufetele, am pus azi-noapte Baby Einstein pe mailul comun, mai continui? Le-a luat cineva? Va plac? Mai am din colectie. Dati va rog io un semn sa stiu. O sa mai pun ceva, cel mai potrivit e pe Picassa, dar sa am timp. Dau eu de stire. Am dormit de m-am spart, pana dupa ora 6, cand Luana avea masa, si surpriza, m-a trezit ea. E prima data cand isi cere drepturile. Sper ca nu ne vin si colicii. De plans cu adevarat nu a plans niciodata.

_
I love you so much my tiny princess


Ayla...acum m-am trezit si io sa verific contul de yahoo. Acum iau si eu melodiile de acolo.

Gigelica +36 Victor-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ana-maria - asa e sunt de 60x120 dar merg f bine si pe patul meu de 70x140. la aparatori e un pic mai nasol ca iti ramane un coltz neacoperit, dar eu zic ca e ok, cal putin pt incept....pana sa ajunga bb sa se mishte print tot patul...ohooo...mai e

olga - eu am o geata de voiaj, mica(zic eu) si un rucsacel(ala de la carucior)pt travaliu. hainele cu care vin imbracata la spital o sa le dau inapoi acasa, sa nu ocupe loc. e adevarat ca la noi nu sta bb in camera, deci nu am nevoie de mai nimic pt el, am inteles ca nici haine nu primesc, ii tzin infashati. o sa fac poze la geanta maine...

38+
poze

AMR 12 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Olishka nu cred ca e o idee buna valiza...caci stii cat sunt de paranoici cei din spital si nu te vor lasa cu bagaj voluminos.

Eu mi-am facut 2 bagaje mai mici: un rucsac cu cele strict necesare in prima zi pana sa nasc si o geanta de voiaj de marime medie in care am pus restul lucrurilor necesare pentru mine si bebe. Aceasta a 2-a gentuta o sa mi-o aduca tati dupa ce nasc.


Gigelica +36 Victor-Andrei


Hmmm...pai si eu unde sa-mi pun toate lucrurile? Numai cutia de recoltare celule ocupa aproape jumatate...Chiar nu s-a mai dus nimeni la nascut cu valiza ?

Olga 33+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ayla multumim pt muzicuta. O sa intru si eu sa descarc.

Olga 33+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Aris chiar te rog sa faci poza ca tare curioasa sunt cum trebuie sa arate un bagaj...

Olga 33+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Eu am geanta cu care ma duceam la sala, o geanta de voiaj in varianta medie si inca una pentru pui mic...ca tb pampers si ce trebuie sa-l spele si prosopel..cred.

Florinela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

Fetelor, ca tot povesteati de alimente care in curnad vor fi interzise...am facut si eu o fasole batuta ieri, cu usturoi si ceapa calita deasupra (cum ziceai si tu, Aris) ...o nebunie.
Astazi am facut o conopida la cuptor cu cascaval si smantana...dementiala....


Ce frumoase sunt lenjeriile pe care le-ati luat, superbe!!! Mult mai frumoase decat ce am gasit eu pe aici...dar si mai scumpe...trebuie sa recunosc.

Eu am cumparat cateva hainutze pentru primele luni si am primit de la colege enorm de multe....nu noi, dar foarte putin purtate. Nu stiu daca mai am nevoie de ceva pana la varsta de un an. Am vreo 20 de salopete de blugi toate marmile posibile si bluzite peste bluzite. Nu m-am asteptat..
De fapt dupa ce am anuntat la lucru ca vine bebe am inceput sa primesc haine de gravida...cred ca am vreo 5 perechi de blugi cu burtica.......

Manu 35+ Radu

Unde este dragoste, acolo este pace, unde este pace, acolo este binecuvāntare, unde este binecuvāntare, acolo este Dumnezeu, iar unde este Dumnezeu, nimic nu lipse#351;te.

Mergi la inceput