Dura lex sed lex(Clubul Juristilor)(19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

lora-merci la fel.
fetelor hai sa va mai scriu din ciclul klara
ieri s-a dus la gradinita si au facut un donat pt pasari
si ajungem acasa si il atarnam afara pt pasari
dupa 5 minute isi pune cizmele in picioare si-mi zice:
mama the birds don't like donuts
e f smechera :in loc sa-mi zica ca ea vrea dionuts imi zece ca pasarilor nu le place donuts
imi cer scuze dar nu-mi merge tastatura cu punct s-a blocat
si l-am sunat pe tati sa ne aduca donuts
intr-o zi mi-a facut ceva f naspa a pus corector pe tapet si mobila si-am simtit ca explodez ca e f greu de inlaturat aproape imposibil si am tipat la ea
la care ea f linistita
mama talk to me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

Citat:
citat din mesajul lui angelapriboi

Neata,

Lora sa-ti traiasca fetita si sa te bucuri de ea!!!
Kriss chiar vreau sa vand si sincer vreau sa pleca in orice alta tara.M-am saturat pana peste cap de Romania.Aici cu bani poti cumpara orice.


ANGELA




pai eu te astept aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Cafea pentru toata lumea.

Mathilda esti o draguta !!! Chiar sunt hotarata sa plec,cel putin copiiilor o sa le fie mai bine.Acum trebuie sa gasesc cumparatori pentru casa .
Klara e o scumpa ,stiu ei copiii cum sa intre sub pielea parintilor.Se pricep de minune.
Ana tinem pumnii la examen!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Fetelor , va anunt solemn ca am luat!

Luni urmeaza traseul!

Va multumesc de sustinere!




Mami Ana-Maria, tati Valentin si 25+ ... Razvan Andrei !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Ana felicitari

Va invit la o cafea si un ceai.Eu iar sunt franjuri ,sunt racita cobza.Gat,nas,urechi toate ma dor.Abia m-am ridicat din pat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Angela , daca nu ai incercat sa te tratezi cu ceea ce o sa-ti spun eu mai jos, cred ca e timpul sa faci o incercare!

Eu, insarcinata fiind din luna noiembrie pana la inceputul lui februarie am "jucat" leapsa cu raceala. Asa ceva nu mi s-a intamplat niciodata! O saptamana eram bine, trei saptamani racita...cu bebe la bord nu prea ma puteam trata cu altceva in afara de Paracetamol si Oscillococcinum, care la mine nu au dat roade. Pe langa toate astea am incercat si toate ceaiurile babesti (ceai cu nuca si ceapa- asta da roade da e horror la gust)...in fine, am zis dau in boli ascunse. Pana cand m-am dus la farmacie si mi-am cumparat propolis cu vitamina C...vreau sa spun ca a fost o perioada de max o sapt cand luam 3-4 pastile de propolis/zi si apoi am luat doar cate unul ocazional...de atunci eu nu am mai racit! Am fost foarte incantata de aceasta combinatie pe care ti-o recomand cu caldura!

Pupici! --eu beau un ceai cu lamaie!

Mami Ana-Maria, tati Valentin si 25+ ... Razvan Andrei !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Ana o sa razi ,dar aseara cosmeticiana mea mi-a spus acelasi lucru.
O sa merg la farmacie si chiar o sa incerc pentru ca sincer nu mai pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Ana, felicitari si bafta luni!
Angela, multa sanatate!
O zi buna!

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

buna dimineata,

O cafea si pumnii stransi pentru Ana !!!
Ce parere aveti despre RIL referitor la BO trebuiesc investite cu formula executorie.Si mie tocmai mi-au predat vineri 23 de BO care au fost refuzate spre investire.
ROmania ne mananca toti nervii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Neata dragelor...eu sunt suparata ca am fost habauca rau si am fost declarata "respins" la proba practica! Mi-e ciuda ca nu m-am putut concentra cum trebuie si am facut niste prostii..uff...in loc sa scot schimbatorul de viteze "pe liber" la semafor eu l-am lasat in a 3 a m-am uitat la el...si m-am gandit ca este in a 1 a..si cum sa plece motorul de pe loc?De acolo mi s-a cam rupt filmul...nu am acordat prioritate pietonilor (ca legea spune ca trebuie sa le acorzi prioritate doar celor aflati pe sensul tau de mers...si m-am contrazis si cu politistul)

In fine, una peste alta asa imi trebuie daca nu sunt atenta!

Va pup!

Mami Ana-Maria, tati Valentin si 25+ ... Razvan Andrei !

Mergi la inceput