Mamici recunoscatoare de Nov-Dec 2009 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77

Buna dragele mele. Azi am fost la medic dar a zis ca bb e prea mic pt al putea vedea asa ca ne revedem sambata. Sambata trecuta am refacut HCG-ul si era 2595. Greturi nu am absolut deloc deocamdata asa ca din punctul asta de vedere sunt norocoasa. va pup si astept vesti bune.

5+


ai o valoare f buna a bhcg-ului. Sacul s-a vazut? In mod normal sacul se vede dupa ce valoarea bhcg-ului creste peste 900. Daca nu l-a vazut, probabil ca nu avea vreun ecograf nemaipomenit. Si eu sambata aveam 2301 val bhcg-ului si suspectez ca am gemeni..dar mai astept sa vad pana saptamana viitoare pe marti, cand o sa am 17 zile de la punctie (ovulatie in cazul vostru)

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Fetele mi-am permis sa umblu la prima pagina, UTA sper sa nu te superi , dar am vrut sa avem si noi o odisee mai frumoasa , mai primitoare , poate ne mai inmultim cu ocazia asta!!
Am adaugat si niste rugaciuni "imprumutate" de la mart.apr
Daca cineva are vreo alta idee despre cum ar vrea sa fie eprima pag , sau am suparat cu ceva sa-mi spuna pe PM


4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

doamne fereste simina, cum sa ma supar...arata foarte bine asa si cu multe informatii

asta-i odiseea gravidutelor si fiecare poate contribui

la cat mai multe gravidute


De 8 Martie sa fim MAME cu "M" mare

www.fertilityfriend.com/ticker/uta79/ttc.png" target="_blank">asteptam, asteptam

The most beautiful thing in life is LIFE itself ! http://www.help-ema.puls-il.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Mai aveti locuri????????Sper sa ajung si eu la odiseea asta...cum am sperat la toate!!!

http://tt.lilypie.com/FanDm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzyca spune:

fetelor o cafeluta cu laptebea cineva cu mine?jumatate cafea jumatate lapte este obligatoriu la mine pt ca altfel..........si am si tensiunea mica 8 cu 6.sa aveti o zi frumoasa si mai subtire cu munca .eu nu prea am chef dar asta e.va pup pe toate.multumesc fetelor pt sfaturile legate de durerea mea in partea de jos.nu ma mai doare de ieri am luat 2 nospa.buna idee cu analizele maduc la colentina sa le fac sapt asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:


buna dimineata, laurairina , si eu tot la stanca vreau sa merg, va trebui sa ma programez ca initial am vrut sa incep o monitorizare cu el si stabilisem cuasistenta sa ao anunt cand imi vine dar uite ca nu mai e cazul. eu nu-l cunosc , ce sa-ti spun,stiu adresa si un nr de telefon. stii prietena mea care este in 7 luni, este la raica, si f multumita... sora mea a nascut acum doi ani cu Costea sia afost f multumita. eu voi merge la stanca si oricum as vrea sa nasc in clinica privata , hehe sper sa se deschida... si atunci sa vedem cum procedam...
sper ca ti-am fost de folos... poate ne vedem burticile pe la cabinet!



http://bd.lilypie.com/iIPYp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

Citat:
citat din mesajul lui menics


buna dimineata, laurairina , si eu tot la stanca vreau sa merg, va trebui sa ma programez ca initial am vrut sa incep o monitorizare cu el si stabilisem cu asistenta sa ao anunt cand imi vine dar uite ca nu mai e cazul. eu nu-l cunosc , ce sa-ti spun,stiu adresa si un nr de telefon. stii prietena mea care este in 7 luni, este la raica, si f multumita... sora mea a nascut acum doi ani cu Costea sia afost f multumita. eu voi merge la stanca si oricum as vrea sa nasc in clinica privata , hehe sper sa se deschida... si atunci sa vedem cum procedam...
sper ca ti-am fost de folos... poate ne vedem burticile pe la cabinet!



http://bd.lilypie.com/iIPYp2.png


Scuze prietena mea merge la dr Rusa....

http://bd.lilypie.com/iIPYp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Neataaaaaaaaa!!! Uauuuuuuuuuu ce-a crescut listuta... bun venit tuturor!

SI asteptam si alte gravidute sa ni se alature!

Cristinna, eu merg la Stanca la dr. Diculescu, cu el l-am nascut si pe Eric...

Camy_pus, ff dragut...ingenios...da, o idee minunata!!!

mai fetelor, cand e de mers la eco? la cate sapt? ca sa fiu sigura ca se vede si se aude inimioara? pe la 6-7?


Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=9" target="_blank">ERIC IN CONCURS (pozele ela1 si ela2)...


ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC

PRINTESA EMMA ARE NEVOIE DE AJUTORUL NOSTRU...
HAIDETI SA-L AJUTAM PE TEO

Atat mai am pana sa vad luminita de la capatul tunelului......
Eu sunt primul!!!Uite ce mare am crescut!!!

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onuta05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

Neataaaaaaaaa!!! Uauuuuuuuuuu ce-a crescut listuta... bun venit tuturor!

SI asteptam si alte gravidute sa ni se alature!

Cristinna, eu merg la Stanca la dr. Diculescu, cu el l-am nascut si pe Eric...

Camy_pus, ff dragut...ingenios...da, o idee minunata!!!

mai fetelor, cand e de mers la eco? la cate sapt? ca sa fiu sigura ca se vede si se aude inimioara? pe la 6-7?


Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=9" target="_blank">ERIC IN CONCURS (pozele ela1 si ela2)...


ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC

PRINTESA EMMA ARE NEVOIE DE AJUTORUL NOSTRU...
HAIDETI SA-L AJUTAM PE TEO

Atat mai am pana sa vad luminita de la capatul tunelului......
Eu sunt primul!!!Uite ce mare am crescut!!!

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...




Buna, fetelor!!!
eladea da, asa stiu, ca pe la 6-7 saptamani se aude inimoara...


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onuta05 spune:

Eu am intrat sa vad ce se mai intampla pe DC....am facut parte doar 2 luni din odiseea mai-iunie09, dar am parasit-o mult prea devreme...si m-am emotionat cand am vazut ca deja isi fac simtita prezenta ultimii ai acestui an...sper sa fie si mai multi in decembrie, in luna cadourilor!!!!!!1
Felicitari tuturor -utzelor!!!
la toate!!!

Poze

Mergi la inceput