Nou stil de viata (261)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

'Neatza, fetele! La multi ani sanatosi si frumosi va urez tuturor pentru ziua de ieri!

Eu am fost plecata peste week-end la niste prieteni caci unul dintre ei a avut proasta inspiratie sa se nasca de 8 Martie dar... tot a fost bine caci fiecare invitat care a venit la petrecere a adus cate ceva pentru fiecare din doamnele prezente la respectivul party. Va dati seama ca pe masa n-au fost cele mai dietetice mancaruri. Am incercat sa ma aschivez cat am putut dar maine nu ma pot astepta decat cel mult la mentinere. Dar... asta e!
Ne-auzim oricum maine la cantar.
Pentru azi meniul e: MD-cereale cu lapte, Pranz-ciorba deasa de muuulte legume si cina salata de ton. Ca gustari: 1 cafea, 2-4 mere, un iaurt.

Va urez o zi faina! Pe maine!

mamica lui Stefan din 03.04.2005 si a Luciei din 18.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza si multumesc de tratatie Delia. Sa ai o zi usoara la scoala.

Criscosty refacere rapida si felicitari pentru raport.

Gabifelicitari Marei dar si tie c-ai educat-o si crescut-o asa. Aceleasi sentimente le am si pentru Anda si Carina.

Gusta ce-a zis Mara de seara ei ? I-a placut sa doarma in alta parte decat acasa?

Anda cum faci tu inghetata de mure? Sau ma rog orice inghetata? Inghetata e slabiciune mea.

Tzuni si tu esti cam telegrafica in ultima vreme? Ce meniu ai azi?

ClaudiaH sa-ti fie de bine petrecerea. Ati fost la prieten c-a fost in weekend dar la anul o sa stai doar tu cu sotultau de 8 Martie (am impresia ca pica luni)

Aliclara succes sa te poti tine tare pe pozitie.

Violeta foarte romantic ... trandafirul.

Eu ieri am mancat mucenici cu zeama dimineatza, la pranz supa de pui cu galuste si o bucatica de curcan cu cartofi (facute la Cuptor) si cina mi-a fost doi mucenici moldovenesi.
Am mancat mult si prost, dar nu mai e o surpriza la mine sa cal in stachini.
Azi ma tin departe de "bucatarie" .
S-aveti o zi frumoasa.

p.s. Multumesc fetelor care mi-au scris de "baba" mea.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Buna dragelor

Puskin La multi ani si sa fii fericita, iubita si sanatoasa!!
Ai aratat fff bine la petrecere

Carinao sapt frumoasa si tie

Mi-e mi-e pofta de sfintiDar am rezistat tentatiei de a face ptr. ca nu ma opream la unul.

Asa ca in wk n-am sarit calul cu nimic, iar dimineata cantarul arata 62 kg
Criscosty multa sanatate

Revin




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

salut fetele, si la multi ani pt ieri!

Ruxandra mi-au placut pozele, iar tu ai fost tare fericita!
vik condoleante!
Crys refacere rapida!
ancadragoman toate cele bune!
Zuzi la noi a fost asa si asa, dimineata a fost ok, dupa-masa a plouat!
Anda am fost la gradi, mai tarziu l-am luat, acum astept sa ajunga si Marc sa le dau sa manace si apoi sper sa se culce Luca! si mai calc azi! si tu sa ai o zi buna!

mi s-a stricat laptopul, asa ca voi intra mai rar ca la comp mi-e groaza sa-i tot dau drumul! ramaneti sanatoase si sa aveti spor la slabit!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Zuzi: http://andaoana.wordpress.com/2009/02/25/chocolate-booze-and-icecream-february-db-challenge/
Poti folosi ce fructe vrei. Acum in congelator am de mure si de amestec (capsuni, mure, zmeura). Daca urmezi reteta, adaugi aceeasi cantitate de fructe cat inghetata si nu mai pui zahar la fructe, inghetata are 113 cal/ 100g. Daca totusi preferi inghetata mai dulce, poti adauga ceva zahar brun la fructe.
Mersi pentru felicitari.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepene spune:


Ruxi, ai aratat minunat la petrecere! Inca o data La Multi Ani!

Cryscosty, sanatate multa!

Zuzi, mucinici? Vreau si eu!

Vik, condoleante.

Gabriela, wow, felicitari Marei!

Dordia, sanatate lui Tudor si sa-i iasa dintisorii mai repede.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliclara spune:

Fetele nu vreau sa ma ucideti, dar iata ce am primit azi pe mail:
http://myherbalcare.wordpress.com/category/stiati-ca/
Nu stiu daca merge.
A functionat!
Acum chiar ca nici macar nu o sa mai poftesc la ceva de-acolo. Offf! De ce trebuie sa fim bataia de joc a marilor concerne care ne manipuleaza cum vor ei?
Traiasca sezonul salatelor!!!
Fiecare sut....e un pas inainte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

ciao pisiiici!
Ruxi, ce te-ai distraaat, ilegal! Ce club misto, cred ca am mai zis, ca ai mai avut ceva party acolo, asa-i? Foarte simpatice si dragute prietene ai. Care dintre flacai era sotul tau? Ce bine ti-a stat cu rochita rosie! Foarte frumos!

Vik, da, mai ciudata imprejurarea cu excursia voastra, dar trag nadejde ca totusi in final a fost ok. Simpatic vikingul mic!

Zuzilici, eu am declarat greutatea mea martea trecuta, era stagnare. Acum la acelasi lucru trag nadejde fiindca sunt cu rusi pe cap care mi-au intarziat aproape 10 zile. Ceva nu e in regula, stiam asta si trebuie sa repet analize. Dar vedem maine dimi ce e cu grautatea...Tu cum mai stai cu sportul? Ce varianta ai ales, incet si fat burn sau alergare?

Anda, tks de ganduri, citesc, dar nu prea am spor, azi am fost cu o stare foarte ciudata...un sindrom PMS absolut crunt, violent si in final dupa o baie mortala abia astept sa

Va las aici si revin maine seara
Roxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Buna seara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Buna seara, doamne dragi!

N-am mai dat pe aici de ceva vreme, absenta e insa motivata, pentru ca in weekend am fost la bunica sa o sarbatorim, a fost ziua ei. Vremea n-a prea tinut cu noi, a plouat destul de mult, dar m-am bucurat ca ne-am vazut in formatie extinsa.

Cu greutatea stau cam prost, am 61 kg (deci +3 fata de greutatea obisnuita). Mi se trage de la o perioada de stres (serviciu + ceva probleme de sanatate pe care nu le pot rezolva). Problemele n-am cum sa le rezolv, dar o sa-mi iau seama la ce mananc, ca deja e prea mult, nu o sa mai pot intra in haine in curand.

Stiu ca am ramas datoare saptamana trecuta cu un pentru Yubi, si acum in week-end cu un pentru Ruxi. Ruxi, ti-am vazut pozele de la petrecere si ai aratat mi-nu-nat!

Roxa, acu' is in Cluj inapoi, o sa plec la Bucuresti in week-endul viitor.

As mai sta la povesti cu fiecare, da' is moarta de somn, m-am trezit la 5 dimineata si de abia astept sa ma bag in pat.

Va pup cu drag pe toate!

Daniela

Mergi la inceput