Nou stil de viata (261)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Tzuni, daca stiam cind e, ma uitam si eu la Tvr Cultural.
Si eu ma simt vlaguita dar pun asta pe seama rusilor. As sta in pat si as dormi non-stop. Te pup si ai grija de tine. Tot nu mi-ai spus ce face Meri.

Eftimie, cei cu slabitul erau la Oprah, pe canalul Euforia Tv, dar nu e o emisune pentru slabit de fiecare data, acum s-a nimenit sa fie asa.

Puskin, sigur. Cam pe cind?

Made, scot biciul daca nu esti cuminte.

Ma uit acum la Valkyrie...e incredibil ce tinar arata Tom Cruise.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

Puskin, imi pare rau pt masea
Ma odihnesc... dar cred ca e si ceva astenie.
De o saptamana incoace il visez in fiecare noapte pe exu' si ma trezesc atat de tulburata.... Nu stiu ce m-a apucat sa-l visez, ca nu ma gandesc ziua la el. Poate se gandeste el la mine Mira-m-as!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

CINE VREA SI CINE POATE



Sigur se gandeste el la tine. M-as mira s anu primesti vreo veste de la el cart de curand. Eu asa pateam cu F cand eram eu acasa si el in Canada. Intotdeauna, dar intotdeauna il visam inainte sa primesc telefon de la el sau scrisoare.

Puskin asa e ... ne cam parasesc fetele. Sper sa-ti treaca repede durerea de masea. Sa inteleg ca esti mai inteleapta acum?
Eu NU! Mie inca nu mi-au crescut. Dar nu ma mira, c-am schimbat molari in clasa a XII - a. Si vreo jumatate de an in clasa a XI-a am fost stirba, frumoasa foc, , de credeam ca asa o sa raman toata viatza.

CarmenE intr-adevar in North America se schimba ora mai devreme... si mai tarziu toamna.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Tzuni, stiu cum e ca si eu sunt astenica . De vis nu zic nimic, ca nu ma pricep .

Delia, eu ajung pe 18 seara (aprilie) si plec pe 26. Probabil in jur de 21-22-23 as zice...sa vedem ce zic si fetele.

Zuzi, mie imi cresc de mult astea de minte...cate un picut. Deci minte cu taraita .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Ruxi, eu o sa fiu plecata de pe 10 pana a doua zi de Pasti....de pe 21 pot si eu sa ne vedem:)Abia astept!

fetele...sa am incredere in ambalaje?
azi am fost toata ziua la biblioteca si am manact cumparat din oras . E o firma, snack attack.
am luat un sandwich cu crema de branza si sunca(stiu ca nu e cel mai sanatos, da nu aveau mai ok...), 196 calorii la suta de grame, avea 200, am socotit eu 400 calorii.
Am mai luat o salata de varza rosie, morcov , varza alba si pui, aia nu avea niciun adaos nimica, 102 calorii la suta degrame, avea 260 cantitatea, am pus 300 calorii/.

Am mai mnact vreo 7, 8 boabe de migdale si o mandarina, si asta a fost pana la ora 21 cand am venit acasa si am mnact tot salata de varza , ca asta facuse sotu:)), cu piept de pui, LOL, si o bucica de cascaval, ca era Gh calare pe mine si musca cand el cand eu din ea, dragutu de el, ii era dor de mine,
Acuma iar m0a apucat foamea, sinistru! si am mancat o bucatica de camabert (cca 20 de gr) un iaurt mare de 400 gr...cica 52 calorii la suta de grame. na, cred ca am depasit 1500, da nu cred ca cu mult.


Vik, imi pare rau ca v-ati dus la inmormantare si nu la distractioe in Spania...va pup.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Buna seara, doamne frumoase!

Va scriam acum doua zile ca ajunsesem la 61 de kg. Ieri am avut o sedinta de sapte (!!) ore cu un client si desi am mancat chiar si pizza (asta s-a comandat, asta am mancat), azi dimineata mi-a aratat cantarul cu un kilogram mai putin. Si nu e de la deshidratare ca am baut chiar multa apa. Vad ca sedintele astea in care ne spargem capetele sa gasim solutii is chiar bune pentru silueta :D.

Si pe mine ma paste astenia, mai ales ca de vreo 10 zile e o vreme urata rau, a inceput cu baba mea (pe 2). Doar azi s-a mai indreptat putin.

Ruxandra, si mie imi tot creste de vreun an o masea de minte. Trebuie sa o scot in curand, pentru ca nu creste drept. Pe sor-sa din partea cealalta am scos-o acum un an.

Tzuni, m-ai facut de-a dreptul curioasa cu cana de la Starbucks! Mai ales ca al meu m-a sunat zilele trecute dintr-un Starbucks zicandu-mi ca a vazut o cana frumoasa, da' n-am reusit sa scot de la el o descriere. Poate v-ati indragostit de aceeasi cana :D.

Anda, ti-a trecut durerea de cap? Bine ca nu mai ai mult de umblat pe la dentist, din cate am inteles de la tine!

Violeta, sanatate multa, ia raceala din pripa sa nu te puna la pat!

Carmen, succes la inspectii!

Dordia, cum sunt copilasii tai? Stefan are varicela pana la urma? Sper sa nu fie decat o alarma falsa .

Devoska, sper ca saptamana asta sa fie mai buna decat aia care a trecut .

Pepene, felicitari pentru ca renunti la cola!

Laura, sper sa-si faca efectele sedintele pentru cifoscolioza! Stiu ca-s pacatoase rau durerile astea.

Hopes, succes si tie cu sedintele de recuperare si sa nu trebuiasca sa ajungeti la cutit, nici tu, nici sotul tau!

Gusta, ai fost pana la urma la petrecerea de saptamana trecuta? Nu-mi amintesc daca ai povestit sau nu.

Gabriela, pentru tine multe !

Ramonika, din ce am vazut ai zilnic in "meniu" si mult sport. Felicitari! Aaaaa, imi place in meniul tau cand spui de "fistici" :). Imi plac si ei, da' imi place cum i-ai botezat.

Apropo de ratia zilnica de miscare, io azi am facut sport in sensul in care am mers pe jos cu geanta de laptop pe un umar si m-a cocosat; iar colegul care mergea cu mine mi-a declarat ca mi-ar lua el geanta de laptop, da' eu merg mult prea repede cu ea pe umar, daca mi-o ia, alerg de-a dreptul... E adevarat ca pasul meu de plimbare obisnuit e unul fff alert, asa ca il inteleg, saracu' :D. Deci am mers 40 de minute cu ditamai geanta in spate. Se pune la miscare?

Zuzi, sper sa te acomodezi repede cu noua ora. Ne paste si pe noi in 2 saptamani schimbarea, macar asa se intuneca mai tarziu, ca m-am saturat sa ies de la munca pe intuneric!

Carmen E., felicitari pentru soferie. Io am carnet de 5 ani si n-am mai condus de vreo 4 si jumatate, cre' ca nu mai stiu nici cum se schimba vitezele :D.

Made, lasa dom'ne bomboanele alea, ca nu-s bune ;)!

Eu ma retrag acum, ca m-a luat somnul si maine iar ma trezesc devreme. Sper sa intru cat de repede sa va spun ca am scapat si de cele 2 kg in plus, ca ma enerveaza ca-s strangatoare si le-adun :D.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Va spun doar noapte buna! Nu stiu daca sunt astenica, dar acum nu's chiar in apele mele. Incredibil cat ma pot stresa de la problemele de la birou...

tuturor!

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna seara!

Danielag ms de intrebare, si da s-a confirmat ca tefan are varicela, azi a arupt de-a binelea...si cred ca va erupe si la Tudor ca am zarit o bubitza pe manutza, si azi a facut diarie...deci...cred ca in curand ii apare si lui. Sper doar sa treaca repejor si fara complicatii.

GAbrielam lasa draga mea problemele la birou ca nu se merita sa te stresezi pt servici! (vb o pers care munceste zi/lumina si care se streseaza rau...dar macar cand ies din cladirea in care lucrez...ma deconectez si reusesc sa nu ma mai gandesc.)

Violeta ce faci? macar aici sa vb ca de sunat nu mai apuc si cand vad ca s-a facut tarziu....nu mai indraznesc sa sun. Poate vb maine pe zi....



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Sabinel, si eu de-abia astept sa te vad .

Daniela, si eu am scos deja una si a fost o experienta cam traumatizanta...

Gabriela
, . Te inteleg perfect. Eu am mai inceput sa dau cu flit, nu ma mai agit mai mult decat e necesar.

Dordia, uff, greu cu bebeii.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delidana

Ma uit acum la Valkyrie...e incredibil ce tinar arata Tom Cruise.



mi-a placut tare mult filmul!

Mergi la inceput