Ce nu va place la DC?

Ce nu va place la DC? | Autor: muffin

Link direct la acest mesaj

Uneori imi place si iubesc acest site. Alteori ma irita. Ma gasesc unoeri seara gandindu-ma la cate un raspuns dat sau primit pe DC. Intr-un fel DCul ma fascineaza. Dar uneori intra prea mult in sufletul meu. Ce nu va place la DC?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

curajoasa:
doktor mom ca intra atunci cand eu selectez subiecte active:) dar nu-i grav si inteleg rostul !
selectez subiectele active de ex ultimele 6 ore si-mi afiseza subiectele din ultimele 3 zile...
Nimic grav si imi place site-ul f mult! devin dependenta :)
I love desprecopii.com


poze familia mea

quod me nutrit me destruit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

nu-mi place dependenta pe care o da....intr-o perioada ajunsesem sa stau macar 4 ore pe zi pe DC...merge cand esti gravi si tre sa stai la pat sau cand ai insomnii, dar cand tre sa te ocupi si de casa, de copii nu mai este ok...nu m-am vindecat,,,sunt zile in care imi impun sa nu deschid DC-ul dar pot eu sta fara vesti despre Kissu mic al Aidei sau despre clopoteii de la odiseea lui Dudu mic? Nuuuu...

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Si eu imi tot propun sa nu mai intru dar ce sa faci cu dependenta asta?

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Poze in concurs Clipe de viata 2008 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=18" target="_blank">nm1 si nm2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Atunci cand am descoperit DC-ul - adica acum vreo 4 ani, eram fascinata de comunitatea pe care o gasisem, de rapiditatea cu care orice intrebare a mea, indiferent de domeniu, primea macar un raspuns, de diversitatea subiectelor si a oamenilor care le scriau ...
Am parcurs toata Odiseea alaturi de mamicile de pe DC, am aflat o multime de lucruri interesante si utile de la "Ciresele de aprilie-mai 2006", ce mai, dependenta in toata regula.

Cu bebe mic am faut pe urma o pauza si am revenit de curand, dupa ce m-am intors la serviciu.

Si am fost uimita sa observ ca atmosfera s-a schimbat pe forum, ca majoritatea subiectelor genereaza discutii puternice in contradictoriu, ca inevitabil se formeaza 2 tabere care sar una la gatul celeilalte, ca ceea ce mie mi se pare normal (si comunitatii de pe DC de acum 4-5 ani i s-ar fi parut la fel) acum nu mai este (de exemplu sa acorzi prioritate unei gravide la o casa speciala pt gravide sau sa nu alaptezi un copil de 6 ani). Alaptatul, dormitul sau nu cu parintii, diversificarea, bonele etc. etc. - toate sunt subiecte fierbinti care genereaza discutii aprinse si, dupa parerea mea, dure.

Motiv pentru care intru mai rar si sunt mult mai atenta cu pozitia pe care o adopt, ca sa nu-mi iau castane

Boghi

www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai lucreaza cineva goblen?
www.avonromania.webs.com" target="_blank">Hai sa discutam despre frumusete si ... bani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

Chiar daca sunt noua pe DC, am observat 2 aspecte care pe mine ma cam deranjeaza : rautarile gratuite si vorbele grele aruncate pt a impresiona si a fi in centrul atentiei.

In ciuda acestora, DC imi place enorm deoarece aflu multe lucruri utile despre viata de zi cu zi.

Si chiar si toate acele rautati, sunt un bun exercitiu de viata.







lisaelisa

mami de ingeras dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

cei ce scriu doar ca sa aiba o ocupatie
cei ce reinventeaza roata
cei ce nu citesc nici un subiect de la subforumul unde posteaza
si adictia pe care o da forumul

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!
Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bogdanai

Atunci cand am descoperit DC-ul - adica acum vreo 4 ani, eram fascinata de comunitatea pe care o gasisem, de rapiditatea cu care orice intrebare a mea, indiferent de domeniu, primea macar un raspuns, de diversitatea subiectelor si a oamenilor care le scriau ...
Am parcurs toata Odiseea alaturi de mamicile de pe DC, am aflat o multime de lucruri interesante si utile de la "Ciresele de aprilie-mai 2006", ce mai, dependenta in toata regula.

Cu bebe mic am faut pe urma o pauza si am revenit de curand, dupa ce m-am intors la serviciu.

Si am fost uimita sa observ ca atmosfera s-a schimbat pe forum, ca majoritatea subiectelor genereaza discutii puternice in contradictoriu, ca inevitabil se formeaza 2 tabere care sar una la gatul celeilalte, ca ceea ce mie mi se pare normal (si comunitatii de pe DC de acum 4-5 ani i s-ar fi parut la fel) acum nu mai este (de exemplu sa acorzi prioritate unei gravide la o casa speciala pt gravide sau sa nu alaptezi un copil de 6 ani). Alaptatul, dormitul sau nu cu parintii, diversificarea, bonele etc. etc. - toate sunt subiecte fierbinti care genereaza discutii aprinse si, dupa parerea mea, dure.

Motiv pentru care intru mai rar si sunt mult mai atenta cu pozitia pe care o adopt, ca sa nu-mi iau castane

Boghi

www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai lucreaza cineva goblen?
www.avonromania.webs.com" target="_blank">Hai sa discutam despre frumusete si ... bani



Sunt perfect de acord cu aceasta postare.
Forumul s-a schimbat mult de cand am devenit eu membra. LA inceput era o atmosfera mult mai relaxata si relaxanta aici pe acest forum. Acum si pe subiecte vesele se pot isca discutii contradictorii de nici nu mai stii de unde s-a inceput. Pacat ca nu mai stim sa fim mai amabili unii cu altii si "pusul la punct" este ce-a mai tare arma a unora dintre forumisti.
In rest, forumul a crescut mult, creeaza dependenta -asta-i adevarat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

1. dependenta
2. cei ce nu folosesc optiunea de cautare si deschid al 243-lea subiect cu tematica deja existenta



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka1 spune:

1. Rautatile, agresivitatile manifestate la anumite topicuri.
2. Subiecte repetate (desi e de inteles uneori, cautarea nu fucntioneaza decat intre anumite ore).

Sunt si multe lucruri care imi plac, o sa le spun la topicul potrivit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Ce nu-mi place la DC?

Sponsorii.

Si aici nu ma refer la Pampers.


Participam si noi la concursul www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=17" target="_blank">Clipe de viata 2008 - mis1 si mis2

Mergi la inceput