Licurici de ianuarie februarie 2009 (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

alinuk, nu ti se pare ca poza de la minutul 03.00 - 03.01 - 03.02 si cea de la minutul 03.42 - 03.43 - 03.44 sunt identice?

La fel, 03.05 si 03.26?

In rest, super!

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Am mai pus si noi cateva poze pe mailul comun!

Poze ..

Stefan-Sufletelul meu grabit..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Cineva sa puna la sfarsitul numelui clubului cifra (2), ca sa stim ca e partea a II-a, altfel parca vad ca ne ratacim...

Fetelor, intrebare: aveti vreo recomandare de balsam de rufe pentru copii?

Mi se pare ca Dermalinul le lasa cam scortoase. La inceput, am crezut ca pun prea mult detergent, dar fenomenul apare chiar si daca pun o cantitate mica... Parca se imbiba detergentul ala in fibre si materialul se simte altfel dupa spalare... Parca si culorile sunt mai pale putin, mai albicioase, nu stiu cum sa va zic...

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Selene eu am o prietena care pune balsam de la Sano, sticla de culoare alba.
Bb nu a avut nici o reactie alergica la el.




Poze ..

Stefan-Sufletelul meu grabit..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Venerata spune:

Buna mamici,

Alinuk, foarte frumos filmuletul si plin de gingasie si caldura. Multumim.

Alina1976, multumesc pentru primire , am intrat in fiecare zi si v-am citit, deci am fost aproape de voi...dar de la distanta .

Liviu e bine, a luat 750 gr. in 3 saptamani fata de greutatea de la externare. Doarme in general de pe la 12 noaptea pana pe la 5-6 dimineata, mananca putin san la fiecare masa, urmat de completare la biberon. Din pacate eu nu sunt prea bine cu operatia, de aici stresata, obosita, suparata, lapte am putin si nici nu cred ca va veni mai mult desi ma si mulg si ma stimulez cu Galactogil, ceaiuri pentru lactatie, lichide, etc. Dar stiu ca e foarte important sa fiu si linistita si asta e mai greu.

Chiar voiam sa va intreb daca a mai avut cineva probleme dupa cezariana. Eu am facut un serom de fir (am fire resorbabile), si n-o sa va vina sa credeti, dar la aproape o luna de la nastere/operatie (am nascut pe 11 Feb) operatia mea nu este perfect inchisa. Mai am cateva puncte in care supureaza, iar eu mai am putin si iau campii . Dr mi-a spus ca daca pana saptamana asta care vine nu se inchide si inca mai supureaza, o sa imi puna fire din alea permanente. Asta ce inseamna, ca ma opereaza din nou???? Fetelor, imi spuneti si mie daca ati avut asemenea probleme, sau daca stiti de la alte mamici .

Mi-e o frica de mor si m-am saturat. In primele 2 sapt am fost la pansat in fiecare zi lucratoare, apoi la 2 zile, si nasol este ca tb sa ma duc la spital dimineata pana in 8.30, si dupa ce ma scol la 5-6 sa ii dau papa lui bb, in loc sa ma odihnesc si eu dupa ce adoarme el, eu trebuie sa iau drumul spitalului. Maine ma duc si o sa vad ce imi spune.

Sanatate bebeilor, papa bun, liniste si multa incredere mamicilor!

Pe curand, si sper ca vin cu niste vesti mai bune.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IanFeb09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

alinuk, nu ti se pare ca poza de la minutul 03.00 - 03.01 - 03.02 si cea de la minutul 03.42 - 03.43 - 03.44 sunt identice?

La fel, 03.05 si 03.26?

In rest, super!

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!



bravo Selene
ai spirit de observatie

am facut si modificarile astea
http://www.youtube.com/watch?v=3wbxnYDI57k linkul asta e trecut si pe prima pg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

buna...sa nu aruncati dupa mine, stiu ca s-a tot discutat, dar tot caut de ceva timp si nu gasesc nici cum capitolul. intrebarea mea: cum se numeste vaccinul de la stat si cum se numeste cel de cumparat? la cel pt 2 luni ma refer. si daca stiti si un pret...e perfect :)

puiutzul meu are 9 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Miere de'a rasu' plansu'
au aparut pozele tale pe mailul comun!
in alte mailuri decat cel retrimis de tine azi..
cel putin vad eu..., ca incep sa am indoieli asupra a ce vad/nu vad pe acolo

SI dupa cum vad de la sender:"unknown"

Deliafairais nu stiu cum se cheama ala de la stat, stiu ca noi acum facem pentaxim+engerix (aprx200ron in farmacii)
(mai e varianta Infanrix hexa..parca)

uite aici un material despre vaccinurile de la noi

vaccinuri

Alinuk
mamik de Andu mik si Teo voinik

nasterea - ca un cadou
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4b43ab1fe6e90f0fd2caa0" target="_blank">fericire, implinire..un an de Teo!
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

as vrea sa impartasesc si cu voi un mesaj primit azi...si care-mi place mult

"Buna seara, mamcici iubite !

Bunul Dumnezeu a binecuvantat femeia prin acest miracol ce se numeste dragostea de mama.
Tot El, prin minunatele noastre comori, ne da puterea de a ne avanta tot mai mult, cu fiecare zi, in ceea ce putem numi fara sa gresim, dar cu bucurie si zambetul pe buze "aventura de a fi mama".
Eu va doresc sa aveti parte de o "misiune" cat mai usoara si, privind in minunatii ochisori ai pruncilor, sa-I multumiti Domnului pentru ca a facut posibil acest miracol.

La Multi Ani!

Daca n-ai fi,
Daca n-ai zambi,
De n-ai exista,
Daca n-ai canta...
Nici viata n-ar fi,
Nici noapte, nici zi,
Nici prunci pe pamant,
Nici soare, nici vant...
Nimic nu ar fi
Fara tine.
Sa stii !
"

Alinuk
mamik de Andu mik si Teo voinik

nasterea - ca un cadou
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4b43ab1fe6e90f0fd2caa0" target="_blank">fericire, implinire..un an de Teo!
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Inimoasele mele mamici,


As vrea sa promovez si sa sustin alaptatul cum imi sta in putinta si de aceea vreau sa ma implic intr-o astfel de campanie.

Exista site ul www.attct.ro, despre care v-am mai spus si care face acelasi lucru ...
Impreuna cu dna Musat - cea care acorda sprijin mamicilor in minunata lume a alaptatului, dorim sa facem un mic montaj de imagini pt a fi prezentat mamicilor ca si "Putere a exemplului" in spijinul alaptarii.
(de fapt eu il voi realiza iar dna Musat il va utiliza in acest scop)

asa ca, rugamintea este urmatoarea..

care dintre voi doreste sa-mi trimita imagini, poze cu voi alaptand pt a le utiliza in acest filmuletz


va rog sa-mi scrieti pe PM sau sa-mi transmiteti foto direct la mailul:
am2000ro@yahoo.com


multe multumiri din partea mea si a viitoarelor mamici care-si vor alapta pruncii si datorita exemplului vostru!







Alinuk
mamik de Andu mik si Teo voinik

nasterea - ca un cadou
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4b43ab1fe6e90f0fd2caa0" target="_blank">fericire, implinire..un an de Teo!
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput