Licurici de ianuarie februarie 2009 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare mamici si licurici,

Intram si noi repejor, suntem binwe, papam mult, nu mai plangem, ne luptam cu o bunica sa nu ne invete in brate, sa vorbeasca mai incet... mami ajunge la capatul puterilor.
Ne mai trezim cateodata noaptea sa papam in rest suntem cumintei.
Nasii ma boteaza pe 28 martie.

Alinuk super colajul. Ce fac baietii?
Cristi_2003 multumim pentru informatiile scrise. Mai asteptam.


Pupici tuturor fetelor!

Poze ..

Stefan-Sufletelul meu grabit..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bleuberry spune:

La multi ani ,fericite mamici!
Felicitari Alinuk pentru colaj si poezie si alinei 1976 pentru gandurile frumoase.
Si noi suntem o fetita pe nume Ioana care facem parte din "club",ne-am nascut pe 26 ianuarie.Ne-am anuntat o data pe odisee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Fetelor, noi ieri si azi am inregistrat un progres.

Pe langa gangurit, care include nggg si alte variante cu "g", ai, oi, bu, si, mai noi, be si me, Daria a reusit sa tina in mana o jucarie zornaitoare si s-o zdrangane singura. Este adevarat ca NU face voluntar acest lucru, adica nu intinde manuta dupa jucarie si, chiar si atunci cand o tine, nu o aduce in fata ochilor, insa, pana acum, nu reusea s-o tina si s-o ridice singura. Ieri si azi a reusit, i-am tinut-o eu in dreptul manutei, i-am pozitionat-o, si a strans-o bine in mana, ridicand-o la cap, la fata, ducand-o iar jos, fara probleme. Uimita ca de unde vine sunetul, s-a pocnit si-n cap cu ea si s-a speriat putin...

Am pus 3 poze cu ea si jucaria, pe contul comun...

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata fetele

LA MULTI ANI DRAGI MAMICI ... O PRIMAVARA SUPERBA ALATURI DE PUII NOSTRII DRAGI ..

noi iar suntem dupa o noapte nedormita pana la 4 dimineata ...

nu stiu ce are bebelina da vomita mai mereu dupa ce scoate aerul afara ... ce ma fac fetele????

lisa si a mea are zile in care nu doarme ziua si chiar si noaptea ce urmeaza e treaza ... asa ca ... asta e ...

miere felicitari pt un bebe ascultator

aalina daaaaaaaaaaa ... pot fi colici .... noi aven din a 5-a zi de viataaaaaa ....

mami de printesa ANTONIA IOANA 11.02.2009

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Cami_antonia asa patesc si eu cu bebelina mea si ea cere mancare in
continure nu stiu ce-i de facut, cred ca tre sa mai asteptam sa se maturizeze muschiuletii tractului digestiv (sper sa nu spun prostii, va rog sa ma corectati).




Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008
http://community.webshots.com/user/adacoman

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Selene e scumpa Daria

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008
http://community.webshots.com/user/adacoman

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

LA MULTI ANI mamici, sa fiti fericite alaturi de licuricii vostri dar si de tatici!!!!

IuliaCris ce bine sa avem vesti de la voi. In ceea ce priveste soldul micutzei nu-ti fa griji, totul se rezolva, e bine ca s-a descoperit la timp. Am vazut si pozici cu Carla, e o scumpa.

Alinuk mi-au dat lacrimile cand am recitit versurile melodiei De ziua ta mamico. Mi-am adus aminte de copilarie cand ii cantam mamei mele de 8 martie si ma ciupeam de fund ca sa nu izbucnesc in lacrimi.

O zi frumoasa va doresc la toate,

Multi



Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei


http://picasaweb.google.com/cristina.pereteanu/Bebe#5305286512475982930

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

bueiii

chiar asa...

are cineva ceva cu mailurile de le 'curata'?

vad ca mailul acela cu 'incercand sa-mi inteleg copilul', a disparut si cel din dec trimis odata cu cele marcate de pe contul mamicile ian febr 2007, si cel de ieri dat fw de mine sa fie la inceputul mailului...

e cineva impotriva la ce scria in el??


sunt absolut siderata...

!?doar daca din greseala nu a sters cineva!?
(mi se pare prea potrivita insa greseala ...de doua ori..acelasi mail!?)

hmmmmmm


eu sunt perseverenta sa stiti, si-l mai pun odata...consider ca poate fi folositor mamicilor

Alinuk
mamik de Andu mik si Teo voinik

nasterea - ca un cadou
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4b43ab1fe6e90f0fd2caa0" target="_blank">fericire, implinire..un an de Teo!
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Selene

am vazut Dariutza cu jucarica! O scumpa. Si ce grasunica eeeee
hmmm tu te plangeai ca nu papa? sau ca nu ia in greutatee???
mei te bat!

Miere vreau sa vad si io pozele alea cu tine inainte si dupa... sa ma motivez si eu..
n-am apucat ieri inainte de masacrul mailului

Alinuk
mamik de Andu mik si Teo voinik

nasterea - ca un cadou
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4b43ab1fe6e90f0fd2caa0" target="_blank">fericire, implinire..un an de Teo!
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ttenzika spune:

salut gagici,intram putzin la raportsa va spunem un calduros: LA MULTI ANI![/red]
sunt putzin necajita,swpuneti-mi bebeii vostri se ineaca???,in afara de momewntul cand mananca??,Alecsandra s-a inecat ieri de parca nici aer nu mai primea,si asta s-a intamplatnu in timp ce manca si asa deodata,am vb cu cineva si mi-a spus ca poate avea ceva probleme de respiratie,mama zice ca poate nu a ragait bine si atunci cand ii vine mai tarziu se ineaca,voi ce parere aveti???[red]rog un raspuns, va rog frumos
LISA nici Alecsandra nu doarme ziua,la fel cum spune Miere,sta cu ochii cat cepele si vb.ei se plictiseste ca numai stiu ce sa ii fac
Iulia,vazut bebe Carlao minunecu caciulita aia cu urechi,sanatate multa,bine ca s-a descoperit acum displazia si se poate remedia
cine sterge mail-urile
Cami_antonia,si Alecsandra la fel facea in spital,apoi mi-a spus dr. sa o intrerup din supt si sa o tot pun sa ragaie in timpul mesei,vad ca de atunci nu a mai vomitat,incearca si varianta asta,nu te necaji ca este normal sa mai vomite,asa sunt ei,dupa cum spune si Ada,poate sa aiba o legatura cu dezvoltarea muschilor tractului digestiv

Va rog sa imi raspundeti la intrebarea mea daca stiti ceva

mamica de Alecsandra
pentru IRINA si Ochila al ei
poze:http://picasaweb.google.com/ttenzika/BebeAlecsandra02#

Mergi la inceput