Mamici de Ghiocei Marti-Aprilie 2009(88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

aris :) am vazut ca stii sa le pui frumos in rang sa dantuiasca pe agitate, imi place cum le "manageriezi".

Tufete, si io am o problema : nu stiu ce numar sa ii dau sotului ca sa dea mesaje cind o fi sa fiu la nascut! El stie ceva ro, da mi-e ca o sa uite atunci, emotionat si aiurit cum va fi... asa ca am nevoie de cineva care sa primeasca mesajele in franceza; m-am gindit io la Galushca, da vad ca ea nu intra chiar mereu pe-aci, iar numarul de tel nu e pe listuta. PM i-am pus, dar azi nu a trecut pe-aici.
Mai e cineva la care pot sa apelez?

Fille du Sud 37 cu Dragonbella
J- 20
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MITITICA82 spune:

Va multumesc pt sfat fetelor , o sa astept sa se nasca cand vrea el, o sa intreb totusi si dr de ce ar vrea sa imi provoace nasterea cand e de garda

37+cRISTIAN


http://bd.lilypie.com/MNeep3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

chatonel - mi-am ratat cariera...instructor de agitate trebuia sa scrie pe diploma mea
cu mesajul....hmmm...eu zic asa sa scrie oricui, cum poate si el...indiferent de limba si noi transcriem pe forum exact ce a scris(chiar daca nu pricepem) tre' sa se gaseasca o fata doua care sa puna cap la cap boaba de franceza invatata la scoala si sa traducem mesajul

37+
poze

AMR 17 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Gina, Calin si bine ati venit acasa. Felicitari, sa va bucurati reciproc viata. Nu te ingrijora: daca ai colostru, o sa vina el si laptele

***

Chatonel draga, iti tin pumnii si scot agitatele de incalzire. Mult curaj!

***

[teal]Mititica[teal], mai lasa-l pe pui sa se faca mare si nu te stresa, ok?

Gina 35+
Sper sa ajung cu bine in sapt. 37

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

aris :) am vazut ca stii sa le pui frumos in rang sa dantuiasca pe agitate, imi place cum le "manageriezi".

Tufete, si io am o problema : nu stiu ce numar sa ii dau sotului ca sa dea mesaje cind o fi sa fiu la nascut! El stie ceva ro, da mi-e ca o sa uite atunci, emotionat si aiurit cum va fi... asa ca am nevoie de cineva care sa primeasca mesajele in franceza; m-am gindit io la Galushca, da vad ca ea nu intra chiar mereu pe-aci, iar numarul de tel nu e pe listuta. PM i-am pus, dar azi nu a trecut pe-aici.
Mai e cineva la care pot sa apelez?

Fille du Sud 37 cu Dragonbella
J- 20
Toulouse, la ville rose



Ai putea cu mare drag sa-i dai nr meu de tel ca stiu ceva franceza..numai ca si eu ma astept sa nasc sapt viitoare ca sunt in sapt 40.
O burtica mai mica....?

Eu o sa o anunt pe moasa noastra Simina si pe cuscra Shasa.

39+ Andrada Teona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Chatonel, eu vorbesc franceza

Gina 35+
Sper sa ajung cu bine in sapt. 37

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

adirys - eu am o banuiala ca pana miercuri maxim o ai pe Andrada in bratze

apropos de presimtiri de genul asta, la mine s-a dat drumul la pariuri: sotul zice ca nasc pe 20, sora-mea ca sigur nasc duminica viitoare, cumnata-miu zica ca duminica viitoare dar dupa pranz...eu tot ce simt e ca o sa ma apuce noaptea(pe la 3) si o sa nasc dimineataza. l-am si intrebat pe doctor cu sa fac ca pe mine o sa ma apuce noaptea si stiu ca dureaza pana nasc si nu vreau sa-l trezesc aiurea, nici nu s-a mirat saracu, va datzi seama cate nebunii a auzit la viata lui?!

37+
poze

AMR 17 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

aaaaa si daca tot ati inceput sa pierdeti dopurile...ia povestiti aici exact cum arata. eu am mai citit pe ici pe colo dar poate ma lamuresc mai clar. sunt shanse sa il convuzi cu altceva?

37+
poze

AMR 17 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

super, multumesc pentru raspunsuri, tufete
o sa ii dau numarul tau, inapreda, multumesc frumos!

Fille du Sud 37 cu Dragonbella
J- 20
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

aaaaa si daca tot ati inceput sa pierdeti dopurile...ia povestiti aici exact cum arata. eu am mai citit pe ici pe colo dar poate ma lamuresc mai clar. sunt shanse sa il convuzi cu altceva?

37+
poze

AMR 17 de zile




ce-am pierdut io era ceva viscos, albicios, care se tinea bîhh, seamana cu niste muci mai opaci (albiciosi)

Fille du Sud 37 cu Dragonbella
J- 20
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput