Mamici de zmeurici iulie-august 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dya08 spune:

lorelay-mie mi-a zis doctorul sa stau in pat cam 10 zile. Azi m-am simtit mai bine un pic decat ieri, dar nu foarte bine. Am dureri chiar si daca nu ma ridic din pat. Sa vedem ce se intampla maine.
Va pup pe toate, noapte buna!



16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudet79 spune:

DN 28.08.1979; UM 15.10.2008; DPN 22.07.2009 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

Buna seara gravidutze

"Reusesc" sa intru in casa dupa 9,30 seara...dar vad ca mai am energie sa va citesc. Ati devenit un drog

am vazut ca vin fetitele din urma...felicitari pentru fetite dariaioanaxxx si romanita

uliiasi felicitari pentru rezultatele la echo

lorelay nu-ti fa probleme cu celulita...adica tre' sa-ti faci..dar nu acum. Din cate am citit e una din "micile" neplaceri ale sarcinii. Si eu am facut celulita..si eu merg la masaj, gimnastica si aquagym. Stai linistita si relaxata...presupun ca sunt tare enervante contractiile alea

Alus multa sanatate...liniste si optimism si totul va fi bine

Patricia multa bafta la amniocenteza...tin pumnii pentru joi...ma voi ruga pentru tine (chiar daca nu sunt atat de credincioasa..da' cred ca inca o ruga micuta ajuta la doamne-doamne. Oricum la cate ganduri bune ti-au transmis fetele e imposibil sa fie ceva probleme...nu mai spun de intuitia de mama care face cat toate amniocentezele din lume.
Felicitari pentru "silueta"...te tii bine....si multa sanatate in continuare.

aaa...ce coincidenta..Alina si Patricia si eu am pe 6 aprilie morfofetala. Bafta la toate si sa venim cu vesti bune

doinique felicitari pentru rezultatul la TT. Si iti doresc multa...ce sa spun..suntem in trimestrul II..deci multa "energie" diseara la . Am citit ca contractiile de la orgasm fac bine la bebe

adriana ma bucur ca bebelina e ok si activa. Multa odihna si relaxare...nu mai e mult pana in vara

lucialu..ce face cuscra? Iti dai seama ce combinatie ar fi intre un moldovean si un banatean (presupun ca wild wild west o fi vestul tarii)??? Sa stii ca eu la intalnire vin cu poale'n brau si bors moldovenesc, acru de ti se ridica parul in cap...da' bun... Felicitari pentru cumparaturi...eu nu am cumparat nimic, nimic. Sunt atat de derutata de oferta...si la cate mai vorbesc si fetele...imi va trebui o zi sa dedic reluarii mesajelor si notitelor As prefera un magazin si o lista in mana si cred ca in 2-3 ore as rezolva problema, da' cred ca vreau prea multe. Si la kg semanam..si eu la 17 saptamani am 5 kg puse..adica 4,5 kg as vrea sa cred. Da' nu cred ca am plecat de la aceeasi baza...eu aveam la inceputul sarcinii 70 kg.

Eu ma pregatesc maine de o zi plina..noroc ca am energie...si pe care o sa o finalizez cu o ora de samba ptr gravidutze (cica e cadou de 8 Martie oferit de catre centru' unde fac eu gimnastica) si o ora de masaj

O seara placuta..si pup burticile

Alinutza 18+ viitoare mamica de strumf baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Of cred ca din 3 femei gravide din cate cunosc,una ia utrogestan.Luam orice numai bebe sa fie bine.Of fetelor daca acum avem burtile mari stati sa vedeti dupa 32 saptamani ,noroc ca e vara si nu trebuie sa purtam o groaza de haine,sa tragem fermoarul la cizme..... si noapte buna!

Mami de Teodora Ioana(29.09.2007) si 20+tot cu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Sarcini si nasteri usoare!
Sunt si eu mamica (si) de iulie-august, dar de acum 2 ani, deci din 2007.
Ce repede a trecut timpul, m-au cuprins emotiile si cand s-a deschis iul-aug 2008, si acum, 2009...intre timp am mai nascut un copil...


Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

buna dimineata si sa auzim de bine mamicutze.

(gravida) 20 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

ma inscriu si eu in clubul celor care papa utrogestan si care au placenta mai jos inserata si localizata si pe peretele anterior. este adevarat ca fata de luna trecuta a mai urcat, dar nici eu nu prea m-am dat jos din pat de la 8 sapt.
dar aveti dreptate...nu mi se pare nici un efort prea mare pentru bebelina mea
di nou


(gravida) 20 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Neatza burtici!
Bun venit si noilor gravidute!!
Eu am fost ieri la morfologie si e totul bine cu bebelina mea, e in parametri normali, sunt tare bucuroasa ca e totul bine!
Si inca o veste buna e ca placenta a inceput deja sa se ridice...e la 2.7 cm de col...deci totul inspre bine
Va pupic si sa aveti grija de voi si de bebei!

Ayda 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Elenada-mersi pt urare, imi plac scoicile tale..
Romanitza , Doinique, Alinutza - multumesc fetelor; a fost o surpriza placuta sa aflu ca voi avea o printzesita, sper sa nu se schimbe sexul, asa cu am vazut la alte feteoricum 16 sap. implinite sper ca nu pot exista confuzii in privinta asta; m am bucurat si eu- asa cum spunea o alta fata mai inainte- la ficare "normal" pe care l pronunta dr. Iosup; sa speram ca va fi bine cu ajutorul lui Dumnezeu;
am vazut ca multe fete deja se gandesc la patuturi si alte lucrusoare pt. bebe; si eu am vazut ceva f. frumos la Slava Pitesti; am vazut niste patuturi-balansoar superbe; adica un patut ceva mai micut, care se si balanseaza si canta, si care are la capat masuta de infasat sub care sunt niste sertare; si acest patut impreuna cu masa de infasat se poate inlatura su tot ansamblul se poate transforma in pat pt. copilut de peste 2 ani; mi a placut f. mult si desi este cam scumpicel, la timpul potrivit din acesta voi lua;am scos ceva poze cu el dar nu le pot pune, nu stiu cum;

tuturor

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine ! si binecuvantarea, a venit... sapt.17 cu Daria, INIMA, A INIMII MELE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bia28

Buna fetelor


De vreo 2 zile am inceput sa mauit pe net la caruturi si patuturi, dar din pacate sunt din ce in ce mai dezorientata. Fetelor care mai aveti copii, poate imi spuneti si mie ce firme sunt mai bune, ca eu sunt total pe dinafara si pe net arata f. bine toate.


Bia24+

bia,eu nu m-am uitat dupa ce firma sunt carucioarele sau patuturile,m-am uitat dupa care mi-a placut,insa la mine a fost surpriza cu patutul,am fost in tara vreo 2 saptamani si sotul a mers singur la cumparat
http://good-times.webshots.com/photo/2450668140101671646kNsYHG?vhost=good-times
asta e,doar ca nu se vede prea bine in poza :(



pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput