Mamici de zmeurici iulie-august 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ylla2009 spune:

Buna Dimi gravidutzelor si pupiki pe burtici!

ALINUTZA..multumesc, eu zic ca la cum ma ia la suturi..trebuie sa fie baiat..noaptea e cuminte..dar de dis de dimineatza pana seara e f activ..mai ales acum cand va citesc si va scriu.

Vad ca toata lumea vorbeste de burtica si greutate..sincer nu stiu cat de bine e...dar eu la drum,la 1,20 inaltime,am plecat la drum in octombrie cu 65 de kg( grasutza ..de-a binelea)...acum la 21-22 de saptamani am 64 de kg..burtica se vede bine,e maricica..vorba fetelor la a doua sarcina, cam cum o aveam la 7 luni la prima sarcina.

Sincer as fi egoista si ipocrita sa spun ca imi pare rau ca nu am luat in greutate..am pofte,mananc tot ce poftesc..uneori de la mac sau kfc..dar nu mai des de odata pe saptamana,sau o pizza..dulciuri servesc de cand ma stiu..ca nu ma pot abtine,in schimb imi incep dimineatza cu cafea si o termin cu fructe sau doar apa..si iau si eu centrum materna..si fier .

Imi este foarte frica de urmatoarele saptamani ce urmeaza pana la sfarsitul sarcinii..adik de kg pe care as putea sa le acumulez..dar le voi accepta spre binele bebelusului.

Am hotarat ca de vineri voi incepe si eu sa-i fac trusoul bebelusului meu iubit..deja am luat la rand multe site-uri cu vanzari online de specialitate..am mai aruncat un ochi si prin magazine....Ufff gata ..ca am umplut pagina.

Va pupik dulcik, sanatate si aveti grija de voi si de bebici!!


Ylla21+si mami de 8.10.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata!

Ely, ma bucur ca totul e bine. Am fost si noi duminica la acvariu la Tulcea . E dragut, nu zic, nu s ecompara cu cel din C-ta, dar si noi, dupa ce am fost a Sealife Paris, nu am fost foarte impresionati.

Hera, eu nu stiu sigur cate kg am pus, dar sigur am depasit 10 (ca aveam 9 in plus de mult si nu m-am mai cantarit ). Nu beau sucuri, mai scap la dulciuri, nu mananc extrem de mult, dar tot timpul trebuie sa rontai ceva, ca ma ia cu lesin . Deja m-am resemnat.

coccorina, daca ar fi dupa mine, as lenevi non-stop. Cum prind 5 minute pic la pat, fotoliu sau ce e in preajma . Dar la cat sunt eu de lenesa si mai ardeleanca asa din fire , ma ajunge tumultul vietii cotidiene din urma , copiii sunt spirt, la serviciu se trage de mine, de dormit dorm cam 5 ore pe noapte... Dar ce m-as mai odihni!!!

Felictiari pt. achizitiile facute. Vad ca s-a dat serios startul la cumparaturi.


Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylla2009 spune:

HAHAHAHAHAHA..GRABA STICA TREABA..1.50 INALTIME[:))]
nu-i mare diferentza dar totusi..nu sunt pitica,..doar miniona...hehehe
Ylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynakiss spune:

neata
alinutza78 si eu credeam ca e normal sa fie asa , desi mi-a zis dr ca poate fii mai tare si din cauza emotiilor ,
de ce nu e bine sa fie tare ?
a zis ca atunci cand e tare uterul e contractat , mfiind contractat si este mai mic si mai dens , bebelul nu are f mult loc iar sangele cu oxigenulm si toate vitaminele trec mai greu catre fat, bebele are cum si de unde sa-si ia toate aceste lucruri dar e mai bine sa aiba de unde alege decat sa culeaga de unde poate, ceva de genul mi-a explicat dr, oricum nu e ceva grav , si mi-a zis sa ma duc dupa 3 saptamani la alt control

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynakiss spune:

ylla wow mac si kfc eu nici nu pot sa ma apropii de ele , nu eram nici inainte fan mac dar cand auzeam de kfc eram inebunita, acum doar sa ma gandesc la ele si mi se face rau, am luat trei kg , desi dulciuri kam bag la greu mai ales ciocolata, mi-am propus sa renunta la ea dar nu pot

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

buna fetele....
aseara am fost si eu la dr. la eco, la dr. Iosup; am fost f. incantata si multumita de dansul; pare f. rabdator si f. bazat pe meserie; si...bebele era bine, valorile erau in limite normale...nu e nici baiat nici fetita.......cica e.........
"o domnisoaraaaaa"!!!!!!! am plans de bucurie, si nu mi vine sa cred, ca Dumnezeu m a binecuvantat asa cum am dorit ! nu stiu daca merit toate astea...si nu o sa mi ajunga o viata sa i multumesc pt. TOT !
Moniland - iti zice bine Muffi, cand zice ca esti manuta de aur, de fapt eu as zice gura de aur; retin ca atunci cand am aflat valoarea betaHCG ului, ai zis......vinee Dariaaaa!!!!; in orice caz esti o prezicatoare buna....ti ai ratat meseria


tuturor

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine ! si binecuvantarea, a venit... sapt.17 cu Darius sau Daria, INIMA, A INIMII MELE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

'Neata dragelor! Sa aveti o saptamana buna!
Noi suntem bine, nu mancam mereu la KFC sau Mc dar nici nu le ocolim, adica daca am chef mergem. Pana acum e ok, nici burtica nu e mare, sper sa o tin in ritmul asta, 3 kg in plus. Oricum, azi am mancat si lasagna si hot dog, deci nu prea frumos.
Sa va arat ce hainute am luat pt. bebe: AICI!
Cam acelasi modele, dar in toate combinatiile, sunt si mai maricele, de fapt numai ASTA e de 0 luni si e cadou de la sot

O prietena a luat nu demult carutul www.yatego.com/kinderwagen/p,49a7e32346a1e,4353653679e413_7,chicco-kombikinderwagen-trio-enjoy-evolution?sid=05Y1236670396Y1117978cfdb940f183" target="_blank">ASTA, de la Chicco si a fost foarte multumita. A gasit numai carutul, fara scoica si landou ca nu avea nevoie, la vreo 8 milioane jumate parca. Mi se pare super ok. Am mai gasit un site nice si ieftin mi se pare, la noi in Ro, dati pe google "pro bebe", ca sa nu fie link direct, reclama & stuff...

Draguta faza de la Cora, desi eu am fost doar 1 singura data acolo, cand eram in Bucuresti. Oricum, cred ca si.au castigat cateva mamici cu gestul lor, nice!

Va !

21+


"Anyone giving me bottles, teats or pacifiers will be sued. Daddy is a lawyer." (ma' baby)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hera01

neata burtici

Ieri am fost la control si m-a pus moasa sa ma urca pe cantar , am pus 14 kg in total pana acum , mi-a spus a o las mai moale cu sucurile naturale si dulciurile ptr contin foarte mult zahar , sotul meu radea pe sub mustata , el nu are gurajul sa mi-o spuna.
Mai sunt fete care se confrunta cu aceasta ''problema''?

23+

eu,eu
asta e singura perioada din viata mea (sarcina) cand nu ma simt jenata de cat mananc si cat ma ingras
bag si eu la greu sucuri naturale,torturi nu feliute de torturi si dulciuri fel de fel,insa am 2 scaune pe zi,saracu matzu` meu nu rezista la asa cantitate de mancare.
las` ca dam noi kilele jos dupe ce vine bebe.


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

`neata burtici

alinutza,thanks ptr cafea

ely,felicitari ptr vesti asa faine numai de astea sa auzim de acum incolo.

flosideea,si eu beau cate o cescuta de cafea pe zi cu mult mult lapte,altfel ma simt lesinata rau de tot si ma ia cu transpiratii :((

motana,Doamne cat sunt de scumpe hainutele,sa le poarte sanatoasa printesa ta iubita.
e super caruciorul,eu una ma ingrozesc ce preturi sunt in Romania,cand va aud de 8,9,10 milioane mi se pare ca sunteti miliardare de dati atata pe un carucior,
eu am dat pe al fetii 50 lire cu tot cu trimis,fara scoica sau landou dar avea sac din ala ptr picioruse si husa de ploaie (sau cum so` chema)


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

asta e caruciorul,l-am gasit in sfarsit:
http://cgi.ebay.co.uk/NEW-CHARCOAL-PINK-STROLLER-WITH-FOOTMUFF-RAINCOVER_W0QQitemZ360137121944QQihZ023QQcategoryZ66700QQtcZphotoQQcmdZViewItemQQ_trksidZp1742.m153.l1262

vad ca s-a scumpit,cand l-am luat eu era 50 lire cu tot cu trimis.


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput