MONTIGNAC (115) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Olim, felicitari!!!!! si la cit mai multe kg pierdute. si multumim pentru urarile de ieri!

Androix, macar tu ai reusit sa te interesezi de sala...eu nici atit n-am facut! sa-mi fie rusine. si am o gramada de programe pilates pe dvd...

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

anca multumesc pentru felicitari
androix, e un pas inainte, hai capu sus sa vezice repede se topesc kilele ambitie trebuie
o zi excelenta tuturor

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


fetele, in primul rand "la multi ani" intarziati de 8 martie, sper ca ati petrecut bine!

eu raportez 59kg. deci minus 0.5 la tabel

revin cu meniul zilei mai incolo. e ziua unei colege si, desi mi-am propus sa pap conform, nu se stie cat reusesc




O minune de bazar - Sonia si Andrei /
Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elflo spune:

LA MULTI ANI!- tot ce va doriti sa se indeplineasca!
Asadar, azi dimineata cintarul arata bine = 88.2 kg
Fata de ultima cintarire am dat jos 1.9 kg si fata de debut am dat jos 4.6 kg.
Acum pap telemea cu rosii si ardei..diseara ..habar nu am..cred ca orez integral cu ciuperci
O saptamina usoara sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_cristescu spune:

Buna fetelor,

Raportez 61,8 kg. Deci totusi s-a miscat cantarul. Eu am o mare problema : in timpul saptamanii mananc conform, dar in we scap caii.
Sa va zic numai abaterile din week-end-ul asta: 1 sticla de vin rosu bauta vineri seara, o portie de clatite dobrogene sambata, 1 inghetata nirvana de ciocolata, mica, ieri am facut mucenici moldovenesti si am mancat si din aia.
Asadar azi ma duc la sala si sper sa mai apuc de doua ori saptamana asta si va rog sa imi tineti pumnii sa reusesc sa tin monty si in week-end ca deja imi e rusine de mine.
Menu de azi:
- md: 1 cafea cu lapte 0% si perle de branza cu smantana 2%
- gustare - 1 mar
- p: pulpe la gratar cu salata de varza
- c: o ciorbita cu branza sau smochine cu ceai, depinde cat de foame o sa-mi fie.

va pup,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


elflo, super ai dat jos! felicitari!

laura, ai vazut ca totusi s-a miscat?! asta iti spune ca un pic de efort pt w-end ar fi numai bun! nu te-ar ajuta sa-ti faci ceva dulce, dar sa fie monti... pt pofte w-end...
eu am avut ieri pofta de dulce si mi-am facut crema de fructoza arsa. e considerata abatere mica parca
in orice caz, decat sa ma dau la prajituri tot a fost mai bine.

mie mi-e greu la birou. suntem foarte multi in birou si mereu se da cate ceva bun. ba a nascut nevasta unuia, ba e ziua cuiva, ba e 8 martie si fiecare party se lasa cu dulciuri si mancare si nu reusesc sa ma abtin!!! e si un fel de jena, se uita ciudat la mine...

azi e ziua unei colege. am mancat 2 snitele mici (cu tot ca crusta pane, mi-era jena sa o desfac de pe carne de fata cu toti!!) un pic de cascaval si o felie mica de tort, 2 guri de cola... nu m-am atins de sarmale si de alealalte dulciuri si saraturi
ma duc sa-mi fac un ceai mare si verde sa scald glucidele alea in ceva



O minune de bazar - Sonia si Andrei /
Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Bravo fetelor. Ma bucur ca majoritatea sunt cu minus saptamana asta .

Anca, Andreea, de azi cuminti, daaa? Andreea, intotdeauna primul pas e mai greu. Si eu ma gandesc sa caut o sala la care se face tae bo dar care are program si de la 7 sau 8 seara, pentru ca doar atunci as putea sa o las pe pitica cu hazbandul.

Danamiha, trimite-mi un private mesaj cu adresa de mail si ti le trimit eu.

Laura, cred ca aproape toata lumea face abateri in weekend. Dar in timp te obisnuiesti sa refuzi sau sa eviti ispitele

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

salut

imi pare rau ca nu reusesc sa intru mai des si sa raportez meniul zilnic, dar am o perioada f plina la birou...saptamana viitoare plec la niste sedinte, etc.

dar sunt consistenta in ceea ce am zis la ultimul mesaj: mananc monti + bilic + dulciuri; in zilele in care servesc dulciuri iau cina foarte devreme si nu mai mananc nimic dupa 18; in zilele fara dulciuri - foarte rar - mananc normal, adica cina pe la 20-21 (ca eu ma culc dupa 12 noaptea)

am 77.2 kg (- 600g fata de data trecuta) si planul este sa ajung la 76 pana la raportarea urmatoare.

trebuie neaparat sa ma apuc de masaj ceva, pentru ca vine vara si atarna pieile pe mine; mana asta rupta m-a cam scos din circuitul sportiv si mi-e ciuda de mor.

voi reveni cand am mai mult timp si multe kg pierdute sau cm minus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

fetelor vad ca sunteti pe aici , nu am forta sa va citesc ... sunt de joi racita cobza .... temperatura cum n-am mai avut de un an .... sunt in pat si nu am intrat deloc pe DC

nu sunt suparata pe nimeni , nu va pararesc , sunt aici in coninuare sa va biciu ... nu scapati asa usor de mine , iubesc subiectul asta foarte mult si chiar nu pot sa exist fara sa scriu aici .... stati linistite ca sunt langa voi

la multi ani slabutelor

ANDANII

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13

"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."

s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "montignac, stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elflo spune:

saru'mina de felicitari diana!
Acuma, abateri am avut si eu in weekendul asta, dupa 3 saptamini,dar vad ca nu a fost asa furios cintarul pe mine!Ce-i drept ca mai merg si la sala si mai fac si acasa cite 20 minute de gimnastica,dar nu chiar in fiecare zi! Simbata am papat un sfint, ieri inghetata si ciorba de vacuta cu cartofi...dar...inainte...nu ma las.
Sint tare bucuroasa cind imi zic colegii ca am slabit, iar eu ma prefac mirata ca habar nu am...li se pare lor.....
Doamne, mai am de dat o gramada...pina la Craciun tot faza 1....

Mergi la inceput