Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(46)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

nu-mi vine sa cred, dar am reusit sa citesc tot la zi, de luni ma chinui
scuze, stiu ca m-ati dat disparuta, dar efectiv mi s-a parut un ritm mult prea rapid pt mine si ma gandesc cu tristete (sincer) ca nu stiu daca voi reusi sa tin pasul cand veti intra in prenatale

nici nu mai stiu ce-am citit si ce vroiam sa raspund, dar incerc

Ioana da, am fost la Baby Expo, Leo chiar v-a vazut la un moment dat, dar erati destul de departe si incarcati cu bagaje, iar noi tocmai ne hotarasem la patut, asa ca n-am mai alergat dupa voi. Asadar, am luat patut, marsupiu, cosmetice si vreo 2 biberoane si ne-am incadrat in 500 de lei, ceea ce e super. Mai ramane caruciorul, am gasit cateva modele super la vreo 300-400 de lei, dar n-am reusit sa ne hotaram pe care sa-l luam.

Cosminica condoleante.

sarmisa, anda_magda insanatosire grabnica.

laurraa stai linistita ca nici bebitul meu nu e vreun acrobat. Super treaba cu hainutele! Si super ideea cu pozele, eu astept sa mai crestem si pun si eu una.

maria

Deea, Oana, incantata de cunostinta!

Carla, Didi, imi pare rau ca va extenueaza copilasii, sper sa rezistati si sa fie totul bine. Uite, va dau energie de la mine, ca eu nu reusesc sa o consum pe toata

Dana mai lasa munca aia odata, nu te-ai saturat?

nu mai stiu ce trebuia sa raspund si nu vreau sa se supere nici o burtica pe mine, asa ca va pup pe toate la fel de dragastos!

25+ cu Catalin-George
A piece of our life

GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

miruta ramasesem datoare cu un raspuns: spitalul nu mi-a facut cine stie ce impresie. ba dimpotriva as spune. cand am fost pentru prima data era o sleahta de tigani pe acolo sa declare un puradel nascut dintr-un concubinaj cu minori sau ceva de genu si am zis ca voi iesi si mai poliglota din spital dupa nastere.saloanele eu nu le-am vazut. am auzit si eu ca e o aripa renovata dar nu stiu care.oricum stiu ca exista rezedrve cu plata, iar la urmatoarea mea vizita, pe 16 martie imi voi intreba doctorita.
dici pe mine m-a distrat rau faza cu matei. scuze

Vine bebica .... +30
Pana atunci gotobina nevoie mare
http://www.flickr.com/photos/magduta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Stati asa ca mi-am mai adus aminte de ceva...cu memoria mea de elefant sclerozat Carla.

Picky intreba ceva de efectul anesteziei asupra lui bb la nastere. Ei bine... nu e de neglijat aspectul. Eu am facut si epidurala si rahi, am fost semiconstienta tot timpul, poate din cauza naturii mele am fost putin euforica, am mai trecut printr-o opersatie simpla, de apendicita, si am fost la fel. Auzeam ca prin vis cind au inceput sa fluiere alarmele ca imi scazuse puternic tensiunea dar cand am vazut anestezista mi s-a parut ce e Ileana Cosanzeana, am vazut-o foarte frumoasa si cred ca i-am si zis ceva de genul asta, ca apoi le-am auzit razand si comentand ca nu au mai vazut pe nimeni asa bine dispus pe masa de operatie. Iar eu am zis mersi ca nu era nici un barbat, ca stiu ca ma dadeam in spectacol. L-am vazut pe bb care a fost ok, a chirait cu putere si tot timpul a fost mancacios si agitat, a luat in greutate constant si am stat in spital doar 8 zile.
In schimb o fata care a nascut in aceeasi zi cu mine sarcina la 40 saptamani, cu anestezie generala a avut o gramada de probleme cu bb. Culmea era ca era asistenta de ginecologie si o opera dr. ei cu care lucra si a tratat-o super. Dar i-a si spus ca sunt mai multe riscuri la anestezia generala, in sensul ca sunt numai cateva minute (5, maxim 10) pana sa treaca anestezia prin cordon si sa afecteze si bb, timp in care trebuie facuta practic operatia si scos bb. Cu toata bunavointa dr. ei, nu a putu face toate procedurile in acest timp, bb a fost anesteziat, nu a respirat imediat cum l-a scos, a trebuit sa il puna la masca ssi la incubator, iar 3 zile cat am stat in acelasi salon bb a vomat intruna si a slabit rau. Iar asta doar ptr ca dnei asistente i-a fost frica sa nasca si sa o doara, a vrut sa nu stie nimic.


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)

si a lui Toma/Filip/Luca/Vlad 24

MINUNEA MEA

A DOUA MINUNE


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

eu cred ca asta depinde de la persoana la persoana. sincer! eu am trecut prin 4 operatii, dintre care 2 majore. am avut anestezie generala de 3 ori. nu pot spune ca m-am simtit super bine imediat dupa, dar nici chiar sa vomit trei zile in sir. intr-adevar in ziua cu operatia nu m-am miscat din pat deloc si am vomat destul. dar a doua zi m-au trecut in salon si eram ok. eram slabita si nu puteam merge, dar eram ok.

Vine bebica .... +30
Pana atunci gotobina nevoie mare
http://www.flickr.com/photos/magduta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinutza23


Dana mai lasa munca aia odata, nu te-ai saturat?


25+ cu Catalin-George
A piece of our life

GOD is a DJ



M-am saturat de tot si definitiv.Mai ales ca stau mai mult degeaba toata ziua.Azi le-am spus colegilor ca m-am saturat de ei si abia astept sa nu-i mai vad.Cum era si normal nu au gustat toti gluma dar pana la urma ...glumele sunt pentru oamenii inteligenti...iar sunt rea....

DANA 25+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

hihihi! dani3lla eu le-am zis saptamana trecuta ca ma despart cu bucurie de ei

Vine bebica .... +30
Pana atunci gotobina nevoie mare
http://www.flickr.com/photos/magduta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Dici,imi pare rau,incearca sa ai grija de tine ( si eu tot cam asa sunt:leftera de o saptamana, sotul pune tevi si parchet la mama soacra de 4 zile pana la 10 seara,dureri de burta si cap,etc...)


Dana,Alinutza,ce bine ca ne mai inveseliti voi.


Cosminica,imi pare rau!

Laurra,sa ne spui si noua ce ai gasit la magazin si cu ce preturi,ca murim de curiozitate.

Magda,multa sanatate!


Eu am avut rahianestezie la ceza la primul copil,dar n-a fost deloc adormit,chiar a avut timp in primele doua ore sa-si zgarie si fata,cred ca depinde totusi de la persoana la persoana.



Va pup

elena,25 cu +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

fetelor eu cred ca la rahianestezie e mai nasol ca dupa ai tre saa stai chiar nemiscat. altfel stiu ca poti ramane cu dureri de cap.

Vine bebica .... +30
Pana atunci gotobina nevoie mare
http://www.flickr.com/photos/magduta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Anda nu am zis ca m-am simtit super, chiar din contra cel putin dupa cezariana am facut calmante din 3 in 3 ore in coloana. Ca eram euforica...asta se intampla in timpul operatiei, pana am adormit. Mie mi s-a facut rau si de la anestezia pentru extractia dentara. Asta tine intradevar de fiecare persoana. Eu sunt hipotensiva de felul meu, dar asta nu are legatura cu faptul ca la operatia de apendicita eu stateam picior peste picior si ma ridicasem in coate si vroiam sa dau la o parte copertina pe care mi-o trasesera peste cap ca sa vad ce fac aia acolo. Dr. opera cu un rezident tinerel si dragut pe care l-a trimis sa imi bage mainile in suporti si sa mi le stranga bine, iar eu incepusem sa ii fac ochi dulci si sa-l intreb de vorba, dupa care m-am plans ca nimeni nu ma iubeste. Chestie pe care am tot repetat-o pana am ajuns in salon, mi-au zis colegele de camera . Eu care muream de timiditate si ma inroseam si ma balbaiam daca ma intreba cineva cat e ceasul.

Dar vb de efectul asupra lui bb.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)

si a lui Toma/Filip/Luca/Vlad 24

MINUNEA MEA

A DOUA MINUNE


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Buna fetili!

Am ajuns la Iasi.Ce bine. La 3 jumatate dimineatza m-am pus la nani.Ne-am iubit mult si alintat cu tati aseara, am papat tort, am stat la taclale, eheee pana la 3.
Acum la 6 mergem la niste prieteni.

jojo, colega de la odiseea cealalta, cred ca nu ar trebui sa-ti faci griji, dar daca sunt fete cu masuratori exacte sa iti dea un PM.

Deea, activeaza PM

didi, e greu pentru toate, o sa reusim noi, nu trebuie sa-ti mai faci griji.Esti o fire puternica, treci peste toate ai sa vezi.

ely, daca nu reusesti zi-mi si mai zic odata; zi unde te impotmolesti si te ajut cu mare placere

nicuratze, merg duminica la actiune.Magazinul era inchis pana pe 10 caci pe 8 de ziua femeii e actiune caritabila cu vanzare pentru orfani si merg atunci; am deja invitatie si o s ava zic ce am gasit cu mare placere; abia astept si eu

ma bucur ca s-au pus poze, eu o sa "va stresez" permanent sa nu uitati care cumva sau poate sunt fete care au sarit peste capitolul trecut si nu au vazut; o sa mai fac un album si pentru bebeii care vin acolo sa le punem pozicile cu numele lor si niku-l nostru sa stim din ce burticutze provin. O sa iasa un filmuletz super care o sa-l avem ca amintire.

va pup cu drag; ma duc in vizita

27 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra
www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" si burticutza

Mergi la inceput