Nazbatiile Mariei

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ieri dimineata Maria ma indemna sa ma apuc de curatenie:
- Hai mami, da cu aspiratorul ca jucariile nu fac curat!
Eu, ca sa-i cant in struna, zic:
- Asa e mami, ce jucarii puturoase.
Ea:
- Da, mami, ai dreptate, sunt foarte puturoase jucariile.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Dialog intre Maria si mamaie:
Mamaie: - Tu esti o fetita... (mai vroia sa spuna ceva dar o intrerupe Maria)
- Nu, nu sunt fetita.
- Dar ce esti, baietel?
- Nu, nici baietel.
- Atunci ce esti?
- Eu sunt Maria.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Aseara, la desene, era un episod din Tom si Jerry. La un moment dat apar mai multe pisici, de toate marimile si culorile, care faceau gimnastica. Maria:
- Ia uite, mami, sunt muuulti Tomi aici!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Weekendul trecut, socru-meu si sotul munceau de zor in gradina. La un moment dat fii-mea, din sufragerie, ii vede pe geam. Ii striga, le face cu mana, dar ei nu o aud si nu o observa. Atunci vine dezamagita la mine si-mi spune: "astia doi nu vor sa vorbeasca cu mine!"

Ieri, la conferinta de presa a lui Basescu de pe TVR1 (eu asteptam serialul coreean, dar degeaba): se uita fii-mea ce se uita la TV si cand vorbea Basescu mai cu foc, plictisita, zice "offf, deloc nu mai tace televizorul asta, deloc nu mai vrea sa taca!"

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

E delicioasa Mariuca. Sa va traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ana, multumim mult!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ne pregatim sa plecam cu totii la cumparaturi. Cu cateva ore inainte Maria gabjise tigarile lui tataie si le desfacuse, le strivise, le stricase... Tataie, pregatindu-se de plecat, ii spune Mariei:
- Merg sa ma imbrac si plec la Bucuresti.
Maria: - De ce?
- Pai daca mi-ai stricat tigarile. Gata, m-am suparat, plec la Bucuresti.
-Nuuu, nu pleca la Bucuresti ca-ti cumpar eu alte tigari.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Mariei cea frumoasa si perloasa.

Lexi, ce bine ca ai notat perlutele Mariei , eu nu am notat si-mi pare rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Nu am mai scris demult, nu pentru ca Maria ar fi luat o pauza la scos perlute, ci pentru ca in ultimul timp uit de la mana pana la gura. Zilele trecute a scos insa una pe care nu am uitat-o:
Taica-sau ii explica ceva si dupa ce a terminat cu explicatia, Maria ii raspunde "Bine, mai batranule, am inteles!" (off topic: "batranul" nu a implinit inca 30 de ani)

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

De aseara:
eram la cumparaturi si trecem pe langa niste rafturi cu diverse chestii casnice albe cu pete negre (model tip dalmatieni: farfurii, pahare, diferite ustensile pt servit cafeaua, servetele textile, etc). Fii-mea le observa si zice: uff, ulate mai sunt vacile astea!" Nu stiu de unde i-a venit ideea cu vacile, mai curand m-as fi asteptat sa zica ceva de dalmatieni, dar avea dreptate: si vacile pot fi albe cu pete negre. Ce imaginatie pot sa aiba copiii astia!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput